יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / צרכנות / טיפים לבחירת מנהל השקעות

טיפים לבחירת מנהל השקעות

בשנת 2012 פעלו בישראל 134 חברות בעלות רישיון לניהול תיקי השקעות, לעומת 120 בשנת 2013, 122 בשנת 2014 ו-124 בשנת 2015. נכון לסוף 2015, ל-11 חברות מתוך החברות הגדולות שווי נכסים מנוהלים גבוה מ-5 מיליארד ש"ח ומעל אלף לקוחות. לעומת זאת, 6 חברות הציגו שווי נכסים נמוך מ-5 מיליארד אבל מעל אלף לקוחות ובחברה אחת שווי הנכסים המנוהל היה גבוה מ-5 מיליארד עם פחות מאלף לקוחות מנוהלים.

הנתונים המופיעים לעיל מטעם הרשות לניירות ערך מעידים על התחרות בענף של ניהול תיקי השקעות. אם בעבר בחרו לנהל תיקי השקעות רק בעלי ממון או חברות גדולות, הרי שכיום מדובר על אפיק חיסכון והשקעה לגיטימי בציבור הרחב. השאלה היחידה שנשארה פתוחה היא איך בוחרים מנהל השקעות ולמה כדאי לשים לב.

המלצות, מוניטין ותחום התמחות

את הבחירה במנהל תיקים מסוים תוכלו לבצע בראש ובראשונה על פי המלצות. נסו לקבל כמה שיותר המלצות מחברים, קרובים, בני משפחה או קולגות. ודאו שמדובר בהמלצה אובייקטיבית שאפשר לסמוך עליה. המלצות הן לא רק אינדיקציה לרמת המקצועיות של מנהל ההשקעות, אלא גם דרך מצוינת לנבא ברמה גבוהה יחסית של ודאות את איכות השירות של החברה.

בחרו גוף מקצועי ואמין עם מוניטין חיובי. תנו עדיפות לבית השקעות עם יציבות ועוצמה פיננסית, כדי לא להיחשף לתנודות בשוק ההון. תשתית מקצועית של בית השקעות נמדדת בין היתר לפי כמות העובדים שהוא מעסיק, מספר התיקים המנוהלים, שווי הנכסים וכן הלאה.

נהלו את ההשקעה שלכם בבית השקעות עם תחום התמחות רלוונטי. בחנו את קופות הגמל והקרנות המובילות של בתי השקעות כדי ללמוד מהן מהם אפיקי ההשקעה שבהם הם מתמחים. שימו לב בעיקר להבדלים בין אפיקי השקעה סולידיים, מנייתים, שווקים בחו"ל וכדומה. אספו מידע אתר האינטרנט של בית ההשקעות וודאו שתחום ההתמחות עולה בקנה אחד עם האינטרסים שלכם כמשקיעים.

מהי סביבת העבודה בבית השקעות?

סקר השוק שתערכו בין בתי השקעות צפוי להשפיע באופן ישיר על התשואה שתשיגו מהתיק, לכן כדאי שתקדישו לו זמן ומחשבה. בדקו למשל מה סביבת העבודה של בית ההשקעות וזכרו שמנהל תיקים יכול לעבוד ביעילות רק בסביבה מקצועיות שמאתגרת אותו. בחרו בית השקעות שבו הקשר בין העובדים וההנהלה תקין ובררו על מחלקת המחקר.

לבסוף, בחרו בית השקעות ומנהל תיקים לפי הביצועים. אלו נתונים אמפיריים לחלוטין שמפורסמים על ידי הרשות לניירות ערך וניתנים למעקב באמצעות אתרי האינטרנט. הביצועים בעבר הקרוב והרחוק מעידים על אמינות בית ההשקעות ועל האטרקטיביות שלו עבורכם.

 

לכתבה הבאה:

אולם אירועים במרכז

ארגון אירוע היא כאב ראש לא קטן. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.