יום רביעי , 29 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / יהודי צרפת עומדים לצד תושבי העוטף
סיור הצרפתים בעוטף . צילום אמנון גוטמן דוברות קקל

יהודי צרפת עומדים לצד תושבי העוטף

מעל 70 יהודים מארגונים שונים בצרפת הגיעו ביום ראשון לסיור שיזמה קק"ל ביישובי עוטף עזה. מנהיגי הארגונים היהודים נפגשו עם תושבים, סיירו בישובים צמודי-הגדר ושמעו על האירועים בחודשים האחרונים מראש מועצת אשכול, גדי ירקוני.
משלחת של הקריף, ארגון גג לכלל הארגונים היהודים בצרפת, הגיעה אתמול לביקור בישובי עוטף עזה. את הסיור יזמו אנשי קרן קימת לישראל כחלק מפעילות קק"ל למען יישובי העוטף. 70 השליחים, המייצגים 300 ארגונים יהודים-צרפתים שונים, סיירו ביישובים של המועצה האזורית אשכול, נפגשו עם תושבים וקיבלו הסבר על האזור מראש המועצה, גדי ירקוני.

בסיור השתתפו נשיא הקריף, מר פרנסיס חליפה, ומנכ"ל העמותה, מר רוברט איינס. הקריף הוא ארגון הנציגויות של ארגונים יהודים-צרפתים המייצג את הקהילה היהודית מול השלטונות בצרפת. קק"ל צרפת הוא חלק מארגון זה והסיור נעשה בשיתוף פעולה עם נציגי קק"ל בישראל ובמרחב דרום. במהלך הסיור חברי המשלחת סיירו ביער בארי, ביקרו באנדרטת חיילי אנז"ק, ואף נטעו עצים בחניון רעים.

סיור הצרפתים בעוטף . צילום אמנון גוטמן דוברות קקל

יו"ר קק"ל, דניאל עטר, ציין בנושא: "אנו מברכים את האורחים שלנו מהקריף וגאים להציג את פעילות קק"ל למען אזור עוטף עזה לחברינו משאר הארגונים היהודים בצרפת. ישראל שואבת כוח ותקווה רבים מביקורים אלו של אחווה ותמיכה ואני מודה לכם שהגעתם לבקר אותנו ואת תושבי העוטף החיים תחת איום הטילים והירי".

לכתבה הבאה:

מתקפת הבלונים לעבר שדרות והעוטף נמשכת

חבלני משטרת ישראל הוזעקו לפני זמן קצר בעקבות בלונים חשודים שאותרו באיזור ערים שדרות וקרית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.