יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / ילדים משדרות ללא מלווה בהסעה לגן
אילוסטרציה

ילדים משדרות ללא מלווה בהסעה לגן

מספר הורים משדרות זועמים לאחר שגילו כי ההסעה לגן הילדים המרוחק ללא מלווה. "האם יש הורה שמוכן שהילד הקטן שלו ירד לבד מההסעה ויצעד לגן ללא השגחה?".

פתיחת שנת הלימודים ביום שישי שעבר נפתחה אומנם בשדרות ללא תקלות מיוחדות אבל בתחילת השבוע, ביום הלימודים השני התברר להורים רבים שילדיהם שובצו לגן מרוחק מאזור מגוריהם כי ילדיהם ייאלצו לעשות את הדרך בהסעה לבדם ללא כל מלווה שידאג לביטחונם מתחנת האיסוף ועד פתח גן הילדים בו הם לומדים. נציין כי מדובר בילדים בגילאי 5 שעדיין לא מספיק גדולים ועצמאיים לעלות ברכב ההסעה ולרדת ממנו בצורה בטוחה.

"ממה שאנחנו יודעים בשנים האחרונות תמיד היו הסעות עם מלווים, אתה לא יכול לצפות מילד בן 5 שעדיין לא עם ביטחון מלא לרדת מההסעה ולצעוד לבד לגן" טוענים הורים, "מי ערב לכך שהילד שלי יגיע בצורה בטוחה. אם למשל נהג ההסעה יוריד אותו ליד הגן בחניון צפוף של כלי רכב רבים, זה מסוכן ואנחנו כהורים לא יכולים להיות רגועים שאין מבוגר אחראי שדואג שהם ירדו מההסעה בבטחה ולא חלילה ירוצו לכביש, אי אפשר לסמוך על שיקול הדעת שלהם".

אחד הגנים שבהם יש בעיה הוא גן "סחלב" החדש, כשההורים רשמו את ילדיהם הם עשו זאת בידיעה כי הוא יהיה במבנה חדש בשכונת מ-3 אבל בעירייה החליטו להעבירו למבנה חדש בכביש היציאה מהעיר. "כמו כל הורה כשרשמתי את הילדה שלי ציינתי את הגן שאני רוצה שקרוב לבית ואופציה נוספת רשמתי גן נוסף שבקרבת אזור המגורים" מספרת גלית וזאנה, "כשהתברר לי שהגן עובר לכיוון הכניסה לעיר כעסתי כי אני לא ניידת עם רכב, יש לי בבוקר לקחת ארבעה ילדים לבתי ספר ולגנים, איך בדיוק אעשה את זה. בסופו של דבר הושגה פשרה שייתנו לנו הסעה אבל לתדהמתי זה בלי מלווה, אני לא יכולה להיות רגועה, איך בדיוק ילדה בת חמש אמורה להסתדר לבד, "האם יש הורה שמוכן שהילד הקטן שלו ירד לבד מההסעה ויצעד לגן ללא השגחה?. פניתי לעירייה ושם אומרים שאין מה לעשות זה לא באחריות שלהם אלא של משרד החינוך ושבדיוק השנה החליטו לשנות שם את הנוהל, זה לא מקובל עליי בכלל".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "סגן ראש העיר, אלעד קלימי, הנחה את אגף החינוך לדאוג לכך שכבר ממחר בבוקר עובדת בגן תלווה את הילדים בדרכם לגן ובדרכם חזרה לבתיהם. יצוין, כי חוזר משרד החינוך אינו מחייב ליווי בהסעה לילדים בגיל 5. העירייה רשאית לממן ליווי שכזה. בעקבות המצב שנוצר בגן "סחלב", הורה כאמור מר קלימי לדאוג לליווי לילדים".

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך משתתף אך ורק במימון ההסעות וכי ארגון ותפעול מערך ההיסעים נמצא באחריותה המלאה של הרשות המקומית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.