יום שני , 16 ספטמבר 2019
דף הבית / חדשות / כל מה שקורה בשדרות מסתכם במילה אחת: "ביטחון"
חגיגות חתימת הסכם הגג. צילום: אורי גבאי
חגיגות חתימת הסכם הגג. צילום: אורי גבאי

כל מה שקורה בשדרות מסתכם במילה אחת: "ביטחון"

בטקס מרגש במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט נחתם באופן רשמי הסכם גג שיכפיל את גודלה של העיר שדרות בשנים הקרובות. ראש העיר דוידי: "ההסכם הזה מבטיח את עתידם של תושבי שדרות".

הסכם הגג כבר מבוצע בשטח בשדרות ופרטיו כבר ידועים אבל ביום שני האחרון העיר לבשה חג לרגל טקס החתימה הרשמי במעמד ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו ומכובדים רבים. "אני לא איש ליכוד ואפשר לומר לא בעדו של נתניהו אבל בכל זאת זה מעמד מרגש ויום חג לשדרות" סיפר אחד האורחים שהמתין בתור הארוך לבידוק הביטחוני הקפדני. אחרי המתנה ארוכה של שעה וחצי, החל הטקס באווירה חגיגית באולם המופעים שהתמלא עד אפס מקום בתושבים ומכובדים רבים ביניהם שר האוצר, משה כחלון, שר הבינוי והשיכון, ח"כ יואב גלנט, מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), עדיאל שמרון וכמובן ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. את האירוע כיבדו בנוכחותם גם ראשי רשויות כמו בני ביטון, ראש עיריית דימונה ויו"ר פורום ערי הפיתוח במרכז לשלטון מקומי, איציק דנינו מאופקים, אבירם דהרי מקרית גת, שי חג'ג' ממרחבים, תמיר עידאן משדות נגב, אלון שוסטר משער הנגב ודני מורביה מלכיש.
ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שהיה ראשון הנואמים, בירך את ראש הממשלה על כל עשייתו למען שדרות והאזור ועל "ארבע השנים השקטות ביותר שהאזור ידע". עוד אמר דוידי: "הסכם הגג שחתמנו עליו היום עם משרדי האוצר והשיכון הנו הסכם אסטרטגי ודרמטי לעיר שדרות. ההסכם הוא המשך ישיר להשקעתם של ראש הממשלה ושרי האוצר והשיכון בעיר שדרות. בעבודה על הסכם הגג, ראינו לנגד עינינו רק דבר אחד – את עתידם של תושבי שדרות. מרכיב מרכזי בהסכם הנו הדאגה לשכונותיה הוותיקות בעיר ובזכות ההסכם, נמשיך בעבודתנו לטיפוח שכונות אלו. בנוסף, דאגנו להגדלת ההכנסות העצמאיות של העיר באמצעות אזורי תעשייה, מסחר ותעסוקה, מה שייתן מענה לתעסוקה עבור התושבים החדשים שייקלטו בעיר". בני נוער מתנועות וארגוני נוער בעיר העניקו לדוידי זר פרחים על עשייתו למען שדרות.

צילום: אורי גבאי
צילום: אורי גבאי

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל׳) יואב גלנט: ״העיר שדרות הייתה עבורי יעד מרכזי להגנה בתפקידים שונים בצה״ל. החל מסיום מבצע ״עופרת יצוקה״ הביא צה״ל מציאות ביטחונית משופרת לעיר ולסביבותיה. היום אנו גאים להיות שותפים בהמשך פיתוחה ושגשוגה של שדרות יחד עם ראש העיר אלון דוידי וגורמי הממשלה. שדרות היא עיר חשובה ביטחונית ואסטרטגית ומייצגת את האחיזה הציונית בקרקע, בסמוך לגבול, בתנאים קשים. בשנים האחרונות הפכה העיר שדרות לעיר מרכזית בדרום אשר מושכת אליה משפחות צעירות, סטודנטים ותושבים מכל רחבי הארץ. אנו מביאים היום הסכם גג היסטורי אשר יאפשר לעיר להמשיך להתפתח ולקלוט תושבים חדשים ולהקים מרכזי מסחר ותעסוקה נוספים אשר ישפרו ויקדמו את אורח החיים והכלכלה בעיר. אנו פועלים במלוא המרץ להגדיל את מלאי הדירות ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל, בין היתר באמצעות חתימה על הסכמי גג נוספים וקידום התחדשות עירונית בערים השונות. יש לנו אינטרסים מובהקים. אנחנו לא יכולים לאפשר לאויב לצאת ולהגיע לנקודת מוצא שבה במאבק עתידי הוא יגבור עלינו. לא נאפשר שאדמת סוריה תהפוך להיות מקפצה להעברת נשק מפר איזון ללבנון וליצירת צבא איראני שמאיים מעומק סוריה ולפתיחת חזית נוספת ברמת הגולן".

צילום: אורי גבאי
צילום: אורי גבאי

אחרון המברכים היה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר לקהל: "משהו נפלא קורא בשדרות. "כל מה שקורה בשדרות מסתכם במילה אחת:"ביטחון. ביטחון לשדרות, ביטחון לעוטף עזה, ביטחון לנגב, ביטחון לישראל, ביטחון בעתיד. זה מה שיש פה היום, ביטחון בהווה, זה ברור לכם. יש לנו כלל פשוט והוא ברור ואנחנו דואגים לתת לו ביטוי תמידי: הקם לפגוע בך – השכם לפגוע בו. אנחנו לא נותנים, כאן בגבול עזה, בטווח נגיעה, שייגעו בנו – אנחנו ניגע בהם. הביטחון בהווה הוא תנאי הכרחי לביטחון העתיד, ומה שיש פה היום זה ביטוי אדיר ורב עוצמה לביטחון שלנו בעתיד". עוד אמר נתניהו: "היום שדרות זה לא עשרת אלפים איש, זה עשרים ושבעה אלף, ובקרוב, בגלל הסכם הגג הזה, ארבעים אלף איש. איזו מהפכה. אתם רואים את הבנייה, אתם רואים את התעשייה, אתם רואים את התרבות, אתם רואים את הפארקים ואתם רואים כל מה שמתבצע כאן – זה ביטחון בהווה וביטחון בעתיד. הארץ משתנית, אנחנו מבטלים את הפריפריה. משה ויואב (השרים משה כחלון ויואב גלנט) יודעים, זה בוער בי – זה לא הדבר היחיד שאני אומר כאן, אומר ושם במגירה, אני מאמין בכך עשרות שנים – אני מאמין בכך שנשים פה כבישים, נשים פה רכבות, נשים פה פיקוח ונשים את העוגנים ותהיה כאן פריחה והתפתחות. כי מגיע לכל אחד שיהיה חלק ונדבך מרכזי במדינת ישראל, לא רק במרכז, כל מקום זה המרכז".
ראש הממשלה והשרים קיבלו פסל מיוחד שעוצב במיוחד לאירוע ויוצר מרקטות קסאם. בנוסף לנאומים, בוצעו שני שירים באירוע, האחד "הללויה" של לאונרד כהן בביצוע שרית אברג'ל ו"צעירי שדרות" ו"איש וכינור" של חיים אוליאל ומיכה ביטון בביצוע סולן להקת "טיפקס" ולשעבר קלידן "שפתיים", קובי אוז, מייסד "שפתיים", הזמר חיים אוליאל וזוכת העונה התשיעית של "כוכב נולד", הזמרת חגית יאסו.

לכתבה הבאה:

12 בניינים חדשים בפרויקט מחיר למשתכן בשדרות

תנופת הבניה בשדרות מתחדשת ב-12 בניינים חדשים שייבנו בשכונת 'שדרות בפארק' במסגרת פרויקט מחיר למשתכן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.