יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / כצפוי: עו"ד פינטו מערער על פסילת רשימתו

כצפוי: עו"ד פינטו מערער על פסילת רשימתו

הודעתו של המפקח על הבחירות בשדרות אלדד כנפו, בעניין פסילת רשימתו של עו"ד אמיר פינטו עקב "ליקויים בהליכי הרישום מטעם בא כוח הסיעה", אמנם הסעירה את המערכת הפוליטית, אך לא היה צל של ספק כי במחנה פינטו מתכוונים לערער על החלטה זו- והיום הגיע אישור רישמי לכך. עו"ד אמיר פינטו וסיעתו "שדרות בראש שלנו", הגישה עתירה מנהלית חריפה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

אל העתירה הצטרפה סיעת המחנה הציוני ובא כוחה עו"ד גיא בוסי, שעומד בעין הסערה מאחר והוא חתום על שתי רשימות שונות בשדרות- של פינטו ושל יהודית אוליאל מלכה, מס' 2 ברשימתו של דוידי, ועובדה זו, לאור החלטת מנהל הבחירות, היא שהביאה לפסילת רשימתו של פינטו.

כזכור, טענות רבות עלו- לא רק במחנה פינטו, על החלטתו של מנהל הבחירות. בית השאר תהו תושבים מדוע נפסלה רק רשימתו של מתמודד אחד, אם הליקוי נמצא בשתי הרשימות המתמודדות זו מול זו, והיו שהרחיקו לכת וטענו כי יש להחלטה זו ניחוח פוליטי. כך או כך, במחנה פינטו הגישו כאמור עתירה מנהלית ולא מתכוונים לוותר.

המפקח על בחירות בשדרות, אלדד כנפו

"אנו מבקשים מבית המשפט לקבוע כי לא נפל פגם בדרך הגשת הרשימות על ידי מפלגת העבודה בכנסת ובמועמדותו של מר אמיר פינטו לכהונה כראש העיר שדרות" נכתב בעתירה, עליה צפוי להתקיים מחר (שני) דיון בביהמ"ש. בצורה מפורטת, ברורה ומנומקת, ביקשו העותרים מבית המשפט לבטל את החלטתו של מנהל הבחירות בשדרות, והציגו ראיות רבות התומכות בטענתם. לאור זאת ניתן להניח כי העתירה תתקבל והמירוץ לראשות העיר ימשך כרגיל.

גם במחנה דוידי לא התלהבו מפסילת פינטו, ויש שסבורים אפילו שהמקרה פגע בהם. ראש העיר דוידי מיהר לשגר מכתב למפקחת הארצית על הבחירות, וציין בו כי "לתפיסתי ולתפיסת חברי רשימתי, זכותו של כל תושב ותושבת לבחור את חברי מועצת העיר והעומד בראשה." במחנה פינטו עשו שימוש במכתב הנ"ל, וצירפו אותו לעתירתם כראיה לכך ששני הצדדים במערכת הבחירות מעוניינים בהליך דמוקרטי.

 

 

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

תגובה אחת

  1. שלום שמי שרה בר
    אני חושבת שלא מגיע לעורך דין אמיר פינטו לעלות בבחירות
    הוא לא חושב בכלל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.