יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / לאחר יותר מ200 שיגורים בשבת, חמאס הודיע: הושגה הפסקת אש

לאחר יותר מ200 שיגורים בשבת, חמאס הודיע: הושגה הפסקת אש

לאחר שבת מלחמתית, שכללה יותר מ200 שיגורי רקטות ופצמ"רים לכל מרחבי העוטף, פגיעות ישירות בבתים בשדרות, פצועים ונפגעי חרדה- חמאס הודיע לפני מספר דקות כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה.

מארגון הטרור נמסר כי "גישור והתערבויות מצד גורמים אזוריים ובינלאומיים הביאו לסיום סבב ההסלמה הנוכחי בין פלגי ההתנגדות לבין צבא הכיבוש הישראלי". בצד הישראלי, לבינתיים, שומרים על דממה לאחר שבשעות האחרונות נשא ראש הממשלה הצהרה תקיפה, שבה הודיע כי "צה"ל הנחית על חמאס את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן ואנחנו נגביר את העוצמה של ההתקפות שלנו ככל שיידרש."

כאמור, ארבעה בני משפחה אחת, נפצעו הערב (שבת) מרסיסים לאחר שרקטה נפלה בחצר ביתם שבשדרות. קודם לכן התפוצצה רקטה בשכונה אחרת בעיר ליד בית כנסת ולא גרמה לנפגעים בנפש,אך לנזק רב. פרמדיקים של מד"א טיפלו באב המשפחה, בן 50 שסובל מרסיסים במצח וברגליים, בת 14 עם רסיסים בפנים וברגליים, בת 15 עם רסיסים בפנים ואם המשפחה בת 45 עם רסיסים ברגליים. הם פונו לבית החולים ברזילי באשקלון, שם אמרו כי כל הפצועים במצב קל.

דובר צה"ל מוסר כי צה"ל תקף בניין רב קומות במחנה הפליטים שאטי בצפון רצועת עזה ששימש כמתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי של ארגון הטרור חמאס. תחת הבניין נחפרה מנהרת לחימה ששימשה לתרגול לחימה בתת קרקע.

ראש העיר, אלון דוידי הצהיר כי ״השאלטר על השקט נמצא בידיים של חמאס. הציפייה שלנו מראש הממשלה ושר הביטחון להשתמש בכל הארסנל העומד לרשותם כדי להשיב את השליטה על חיי התושבים בשדרות ובעוטף למדינת ישראל״.

 

 

קרדיט: דוברות המשטרה

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.