יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / "לא יכולים לשבת ולחכות לפעם הבאה שינחת קסאם על בית"

"לא יכולים לשבת ולחכות לפעם הבאה שינחת קסאם על בית"

"לא יכול להיות שהחמאס יתגרה בנו בלי תגובה חריפה. אנחנו לא יכולים לשבת ולחכות לפעם הבאה שינחת קסאם על בית או חס וחלילה על ילד. זו לא מדיניות. זו לא מנהיגות" – כך אמר יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד לאחר ביקורו בשדרות במוצאי שבת האחרון.
במצאי שבת האחרונה (16.12) הגיע יו"ר מפלגת 'יש עתיד', לביקור אצל ראש מטה מפלגתו בשדרות – עו"ד דבורה ביטון. שם, בביתה, הדליקו לפיד וכעשרים פעילי המפלגה נר חמישי של חנוכה. לאחר הברכות והשירים, אמר לפיד לנוכחים: "אלה לא ימים קלים בשדרות אבל שום דבר לא יעצור את האופטימיות ואת אווירת החג שלנו". עו"ד דבורה ביטון הוסיפה ואמרה: *"זכינו שמר יאיר לפיד, יאיר את ביתנו בהדלקת הלפיד, נר חמישי של חנוכה. התרגשנו מאוד".
ביום שני (18.12), בפתח ישיבת סיעת 'יש עתיד' בכנסת ישראל, התייחס לפיד לביקורו אצל משפחת ביטון בשדרות ועל התחממות הגזרה מול עזה: "שלשום הייתי בהדלקת נרות בשדרות. בדלת הכניסה לביתה של חברתי דבי ביטון, ראש המטה שלנו בשדרות, נעוץ רסיס של קסאם מאז מבצע "עופרת יצוקה". אנחנו לא יכולים פשוט לשבת ולחכות לפעם הבאה שינחת קסאם על ביתה או חס וחלילה על ילדיה. זו לא מדיניות. זו לא מנהיגות. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה פעם אחר פעם להציב לאויבינו קווים אדומים, ואז לא לעמוד בהם. זה מה שקרה מול ההתבססות האיראנית בסוריה. זה מה שקורה עכשיו מול עזה. אנחנו מעצמה אזורית, ולא יכול להיות שהחמאס יתגרה בנו בלי תגובה חריפה. החמאס לא מעוניין בעימות כולל בעת הזו. גם אנחנו לא. איש אינו רוצה ב"צוק איתן" נוסף. אבל מדיניות של הבלגה ושתיקה לא יכולה להימשך. המילה "טפטופים" צריכה לצאת מהלקסיקון. זה לא טפטופים, זה ירי רקטות על אזרחי ישראל במטרה להרוג. תושבי הדרום לא יכולים לחיות ככה, ולא אמורים לחיות ככה. הממשלה התחילה את בניית המכשול הקרקעי אחרי שנתיים וחצי של סחבת מיותרת. התגובה לירי החמאס צריכה להיות הגברה מסיבית של חיסול המנהרות ופעולה מיידית וכואבת מול כל אירוע ירי. 19 רקטות נורו לעבר ישראל בימים האחרונים. אני מעריך שהחמאס ינסה ללוות בירי גם את ביקור. סגן הנשיא פנס בישראל. בידי ישראל רשת רחבה מאוד של תגובות אפשריות. ארגז הכלים של צה"ל הרבה יותר רחב ממה שאנחנו רואים היום. אם החמאס יודע שאנחנו מגיבים באופן מידתי רק כדי למנוע הסלמה, הוא ימשיך לשגר טילים על אזרחנו. הענישה צריכה להיות כואבת ובלתי מתפשרת. אלא שמעבר לתגובה המבצעית, יש גם שאלה מדינית: ראש הממשלה צריך לענות לאזרחי ישראל על שאלה אחת: מהי המדיניות שלך מול עזה? מיד לאחר צוק איתן הצעתי מתווה של שיקום עזה תמורת פירוז מנשק. ראש הממשלה לא קיבל אותו. זו זכותו. אבל הוא לא הציע שום דבר במקום. המדיניות הנוכחית של ממשלת ישראל מול עזה, היא שאין לה מדיניות מול עזה".

לכתבה הבאה:

ממשיכים: מכבי שדרות ניצחה את הפועל לוד 0-3

מכבי שדרות ממשיכה ביכולת הטובה ושומרת על המקום הראשון, כשגברה בתוצאה 0-3 על הפועל לוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.