יום ראשון , 21 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / לראשונה: ועידת 'מר"צ' התכנסה בשדרות

לראשונה: ועידת 'מר"צ' התכנסה בשדרות

בשבוע האחרון נקבעה עוד פיסת היסטוריה קטנה בשדרות: ועידת מר"צ התכנסה בעיר לראשונה בתולדותיה. ועידת מרצ היא הגוף העליון של מפלגת השמאל, המונה כאלף חברים. בראש הועידה עומד השר לשעבר, יוזם חוק הדיור הציבורי, רן כהן. הועידה בשדרות היתה הראשונה בה הוא עמד בראש הועידה שנבחרה לפני כחצי שנה, והראשונה לאחר בחירתה של תמר זנדברג ליושבת ראש המפלגה ותומר רזניק לתפקיד מזכ"ל המפלגה.

הועידה, שהתקיימה באולם "צהלולים" בלב העיר,  התמקדה בסוגיית עזה. תמר זנדברג פתחה את הועידה בנאום בנושא, וקראה לממשלת ישראל לקדם מהלך מדיני, הכולל צעדים הומניטריים לשיפור המצב ברצועה, עסקת חילופין שתשיב את החללים והשבויים הישראלים והודנה ארוכת טווח, שתבטיח שקט לתושבי האזור. זנדברג ציינה את הביקורים הרבים של סיעת מרצ בשדרות ובאזור, בחודשים האחרונים ואת פתיחת סניף מרצ בשדרות. חברי הועידה הצביעו על הצהרה ברוח הדברים הללו, כעמדת מרצ בנושא עזה.

את באי הועידה ברכו שניים: אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב, ויהודית אוליאל, סגנית ראש עירית שדרות (שהחליפה את אלון דוידי, שנבצר ממנו להגיע). שניהם דיברו על תושבי האזור כשוחרי שלום ועל קשר העבר של שדרות והקיבוצים עם עזה. שוסטר הזכיר גם את ההסכם החדש של שדרות ושער הנגב, שהעביר לשדרות קרקעות משטח המועצה, וחיזק את שיתופי הפעולה בין שתי הרשויות.

יו"ר מרצ הטריה, ח"כ תמר זנדברג, בכנס בשדרות.

את הועידה ניהל ביד רמה תושב העיר, אופיר כלפה. ראש מטה הפריפריות במרצ ותושב העיר, אבי דבוש, הצביע על הצורך המיידי לסיים את 17 שנות הלחימה. "ההסכם כבר כתוב וידוע. הוא דורש הרבה מאמצים. קל יותר להפעיל כח. אנחנו חזקים. אבל, חייבים להיות חכמים ולהוביל הסדר מדיני, בשיתוף בינלאומי. יש הזדמנות שאם תוחמץ, ילדינו וילדי עזה יסבלו עוד שנים.

אנחנו יכולים להצביע על נתניהו כאשם מרכזי בקיפאון, ויכולים להתגייס כולנו כדי לייצר חלופה. משדרות תיפתח הטובה. החברתית- כלכלית והמדינית"

סניף מרצ בשדרות ממשיך בפעילות ומקדם כעת אירועים לקהילה הגאה והסברה לאוכלוסיה. "השורות פתוחות. יש לכולנו מקום להגיע ולהשפיע" אומר אבי דבוש.

הועידה בשדרות. סניף מר"צ בעיר ממשיך בפעילות

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.