יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / צרכנות / מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אם קיבלתם זימון לוועדה רפואית במכון לבטיחות בדרכים, אם קיבלתם את הזימון בזמנן שאתם רוצים לחדש את רישיון הנהיגה שלכם,  או אם אתם רוצים לדעת באופן כללי על מוסד זה – חשוב שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא.

במאמר זה נספר לכם מהו המכון לבטיחות בדרכים וכיצד מתמודדים עמו במידת הצורך.

אז מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מוסד זה הינו יחידה ממשלתי שפועלת תחת הנחיותיו של משרד הבריאות ושל משרד הרישוי. המכון מטרתו לוודא כשירות נהיגה בקרב אנשים שרישיונם נשלל מסיבות שונות, בקרב כאלה שנמצאו כי הם מסוכנים בזמן נהיגתם, או שנמצאים בהליכים שונים מול משרד התחבורה וזאת על מנת להסדיר את תוקף רישיון הנהיגה. למידע מפורט אודות המכון מומלץ להיכנס לאתר של עו"ד דנה דוד.

זימון אל המכון לבטיחות בדרכים אינו כזה שכל נהג מקבל, אך הוא בהחלט יכול להתקבל במקרים של שלילת רישיון עקב סיבות פיזיות, נפשיות או במקרים של שלילת רישיון עקב עבירות תנועה מרובות. המכון בוחן בקשות לחידוש רישיון הנהיגה גם בקרב אנשים עם מוגבלויות או בקרב אנשים במצב בריאותי קשה, כמו גם בקרב נהגים המעוניינים לנהוג ברכב כבד או ציבורי.

מה התהליכים שיש לעבור במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מוסד זה כפי שהזכרנו, תקפידו לוודא כי הנהגים כשירים לנהיגה ובכך להבטיח את שלומם ואת שלום הסביבה. כאשר אתם מקבלים זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים הזימון הינו בדרך כלל לוועדה רפואית שבה יחליטו אם אתם כשרים או לא כשירם לנהיגה.

הוועדה מורכבת בדרך כלל משני רופאים או מרופא ופסיכולוג שמטרתו לבצע הערכה פסיכולוגיות לגבי הכשירות של הנהג לנהוג ולא לסכן עצמו או את סביבתו. לאחר הועדה תקבלו הודעה על חידוש או אי חידוש הרישיון והיכולת לערער על כך.

מה כוללת ועדה של מכון רפואי לבטיחות בדרכים?

ועדה זאת כוללים שלל בדיקות שנעשות לנבחנים, שאלונים פסיכולוגיים ופיזיים שיש לענות עליהם תוך שלאחר מילוי כל הנתונים נכנסים הנבחנים לוועדה הרפואית.

את ההחלטה בנוגע להחזרת רישיון הנהיגה מבצעים ראשי הוועדה הרפואית בשכלול תוצאות המבחנים השונים שנעשים במקום.

חשוב לדעת כי על מנת להבחן בצורה נכונה וללא לחצים יש לפנות יום שלם לוועדה הרפואית במכון שבו תשהו במקום ללא לחץ או הסחות דעת.

אז כיצד מערערים?

את אתם מעוניינים לערער על תוצאות של ועדה רפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תחבורה, שבאמצעות הייצוג שלו תוכלו לנסות ולקבל את רישיון הנהיגה שלכם בחזרה.

באמצעות פנייה אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים באמצעות עורך דין, ניתן להעלות את הסיכויים לקבלת רישיון הנהיגה שלכם בחזרה.

כיצד נמנעים מלהגיע למכון זה?

אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מגיעים אנשים שבדרך כלל ישנו נושא כל שהוא הקשור לבריאותם אשר בגללו נבחנת היכולת של הנהג לחזור ולנהוג.

כדי להימנע מהגעה אל המכון ולקבל את רישיון הנהיגה במהירות וללא קשיים – חשוב להתייעץ לפני שאתם ניגשים לוועדה הרפואית עם עורך דין תעבורה, כדי שזה יוכל לייעץ לכם לגבי הדרך הנכונה להתנהל מול המכון ולעבור את בחינותיו וועדותיו השונות.

לכתבה הבאה:

אולם אירועים במרכז

ארגון אירוע היא כאב ראש לא קטן. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.