יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / חדשות / מהזנחה למהפכה מרהיבה

מהזנחה למהפכה מרהיבה

במשך עשרות שנים רכבות בנייני המגורים באזור השוק הקמעונאי בשדרות הוזנחו, אבל פרויקט חדש של המשרד להגנת הסביבה למען שכונות טעונות טיפוח אשר יושק השבוע, יביא למתיחת פנים גדולה שתהפוך את פניה של השכונה הוותיקה.

 

הדמיית הפרוייקט.

עיריית שדרות החלה לאחרונה בפרויקט מקיף בשכונת נאות הדקל שיכלול טיפוח וגינון השטחים הפרטיים הסמוכים לבניינים, יצירת פינות ישיבה נוחות נגישות ומוצללות, הוספת תאורת רחוב וכן תאורה סולארית בכניסות לבניינים. ביום שני הקרוב תקיים העירייה אירוע השקה לשכונה המתחדשת לתושבי השכונה.

העירייה התבשרה לפני כחצי שנה על-ידי השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, כי היא זכתה בקול קורא בסך 7.9 מיליון שקלים לטובת פרויקטים סביבתיים בעיר. הקול קורא נועד לסייע בעידוד טיפוח סביבתי בשכונות טעונות טיפוח.

לפי התכנית שהכינה העירייה יחד עם החברה הכלכלית לפיתוח שדרות, שתנהל את תכנון הפרויקט, תלווה ותוביל את הביצוע שלו, יתבצע תכנון טיפוח לשכונת נאות הדקל, הנמצאת בין הרחובות השיטה, בן יהודה, הבנים ויגאל אלון. שכונה זו מאוכלסת ברובה על-ידי משפחות מבוגרות, עולים מחבר העמים ומשפחות ותיקות שברובן הנם זוגות מבוגרים או עריריים וחלקם עם מוגבלות תנועתית.  העבודה על התכנית תתבצע בשיתוף תושבי השכונה וכך גם התחזוקה לאורך השנים תהיה כעבודה קהילתית דרך עובדי הקהילה ועובדי מנהלת השכונה, בני נוער ומתנדבים. בעקבות ירי הטילים במהלך השנים לעבר העיר שדרות וכחלק מההגנה על העורף ובעקבות החלטת הממשלה למגן את בתי התושבים, נבנו מרחבים מוגנים גם בשכונת נאות הדקל. הוספת המרחבים המוגנים יצרה שינוי בבינוי שפגע בגינון במרחב המשותף בשבילים ויצר צפיפות ואי התאמה במרחב.

 

 

הדמיית הפרויקט

 

 

"במסגרת השקעתנו הרבה בשכונות הוותיקות והאמירה שלנו שמחזירים את שדרות לתושבים, אני שמח שפרויקט הדגל בשכונת נאות הדקל יצא לדרך" אומר ראש העיר אלון דוידי במהלך סיור שקיים השבוע בשטח. "הפרויקט יובל למהפך של ממש בשכונה וברחובות הסמוכים לה. התושבים ייהנו מגינות ירוקות, פינות ישיבה ואור במשך כל שעות היממה וכולם ירוויחו מזה. נמשיך בפרויקטים גם בשכונות הנוספות ואני משוכנע שבסופו של דבר נגיע לכל הרחובות ונבצע גם בהם מהפך".

במסגרת התכנית, ישולבו מערכות השקיה ממוחשבות ויוקמו פינות ישיבה נוחות, נגישות ומוצללות לתושבי השכונה. בפינות הישיבה, שיהיו מוצללות ומוארות על-ידי פאנלים סולאריים, ישולבו שולחנות משחק שונים.

כמו כן, יוסיפו תאורת רחוב נעימה ונמוכה בין שבילי הבניינים, כאשר הזנת התאורה תהיה ממערכת סולארית שתותקן על גגות מבני הציבור. בקומות הכניסה של הבניינים יותקן פאנל סולארי עם תאורה לטובת האוכלוסייה המבוגרת המתגוררת במקום.

בין הבניינים יתוכננו גינות מאכל וירק, מה שיאפשר תעסוקה לתושבי השכונה וטיפול באותן גינות יחד עם הצוות הקהילתי שישלב את חניכי וחניכות תנועות הנוער.

הפרויקט, בו נכללים כ-40 בנייני מגורים, בעבודה בימים אלה וצפוי להסתיים בעוד כ-4 חודשים.

 

 

הדמיית הפרויקט.

 

 

לכתבה הבאה:

הבוקר: שני הרוגים בתאונת דרכים קשה בצומת איבים, סמוך לשדרות

שני הרוגים ופצוע בינוני כתוצאה מתאונת דרכים קשה שאירעה הבוקר (חמישי) בצומת איבים סמוך לשדרות. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.