יום שני , 16 יולי 2018
דף הבית / חדשות / מוטי ארבל נפרד מהקריה החינוכית 'אמית'

מוטי ארבל נפרד מהקריה החינוכית 'אמית'

אחרי 6 שנים בתפקיד מנהל התיכון הדתי בשדרות עוזב לטובת ניהול תיכון באשדוד. בשיחה עם 'דין וחשבון' הוא מסכם תקופה שבה הוביל את בי"ס להישגים ושינוי תדמית. מחליפו: אסף בן דוד.

הקריה החינוכית 'אמית' בשדרות  נפרדה ממנהלה ב-6 השנים האחרונות, מוטי ארבל מהמנהלים היותר טובים של מערכת החינוך בעיר. ארבל, אמור היה להמשיך שנה נוספת בתפקיד אך תפקיד חדש ומאתגר שהוצע לו באשדוד הביא אותו לסיים פרק מוצלח בשדרות.

"אז מה היה לנו כאן? שש שנים נפלאות ומעצימות, בהן התחברתי בכל נשמתי ומאודי לקהילה הנפלאה והנהדרת הזו – משפחת העיר שדרות" הוא מסכם את התקופה בשיחה עם כתבנו, "אני זוכר את הפעם הראשונה שהגעתי לעיר. מודה שנבהלתי. מה זה? תחנות אוטובוס כאלו מוזרות מבטון? אה… מיגוניות. ה' יעזור לי…. אבל כבר בפגישה הראשונה עם וועד ההורים דאז (שושנה כהן ומוטי שטרית הנפלאים) הבנתי שחום ואהבה כמו בשדרות אין במקומות אחרים. ובאמת בשדרות יש קסם מיוחד. אנשים בעלי עצמה, תלמידים בעלי כוחות מופלאים, מורים מסורים עד אין קץ, הורים נהדרים שזכינו ואהבנו להיות שליחי הציבור שלהם בחינוך הילדים".

לכל אורך התקופה שלו בתפקיד ארבל הביא את בי"ס להישגים משמעותיים ולא פחות חשוב מכך היה הראשון שהחליט לפתוח מגמה מקצועית כדי לאפשר לתלמידים שאיבדו עניין בלימודים ונמצאים לפני נשירה מוקדמת לצאת עם מקצוע ביד, מעבר לכך דחף ארבל לעשייה חברתית בקהילה דבר שבא לידי ביטוי במגוון פעילויות עבור קשישי העיר ועוד.

"היום בתום שש שנים אני מעביר את השרביט למנהל הבא בסיפוק ובאושר רב" הוא אומר, " אם ניתן לסכם קדנציה אז כך: מספר התלמידים בקרית החינוך הדתית עלה באופן ניכר מאוד, ובשנה"ל תשע"ח יישבר שיא של כל הזמנים ברישום לכיתה ז' (מעל 140 תלמידים כ"י). הישגי ביה"ס בכל התחומים הם מצוינים (וביה"ס זכה פעמיים להימנות על רשימת בתי הספר המצטיינים של משרד החינוך). תשתיות ביה"ס התפתחו באופן יוצא דופן (מי זוכר שבחצר המרכזית היה פעם רק חול ולא דשא יפה כמו שיש כיום?), ומעל הכל – ביה"ס נכנס לתהליך למידה שבו אופני הלימוד וצורות הלימוד יתאימו עצמן למאה ה-21 ולעידן בו אנו חיים (כי בינינו – בתי הספר היום נראים בדיוק כמו לפני 200 שנים, ואת זה אנחנו משנים). אין לי צל של ספק, שעם התמיכה הנפלאה שמערכת החינוך זוכה לה מהרשות המקומית, השיאים רק ילכו ויגדלו. אין לי ספק שעם צוות מצוין כמו שיש בקרית החינוך הדברים יתמידו בדרך הנכונה, ועם שותפות מופלאה של הורים ותלמידים כל כך נהדרים – מה עוד אפשר לבקש?".

לכתבה הבאה:

ראש הממשלה נפגש הבוקר בשדרות עם ראשי רשויות מעוטף עזה

עקב הביקורות הרבות ותחת איפול תקשורתי כבד, הגיע הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו לשדרות ונפגש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.