יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / מלגות בסך מיליון שקלים לתושבי שדרות

מלגות בסך מיליון שקלים לתושבי שדרות

סכ-1,000 גברים ונשים, תושבי שדרות, תלמידי עתודה, מקצוע, תואר, דוקטורט ותלמידי תורה, קיבלו את "מלגת ראש העיר", ללא תמורה מצידם, כדי שתסייע להם ללמוד ולהתקיים בכבוד. דוידי: "תשאפו, תלמדו, אל תעצרו".

בטקס מרגש במיוחד, התכנסו השבוע מאות סטודנטיות וסטודנטים, אברכים ותלמידי ותלמידות מקצועות שונים במתנ"ס שדרות, לטקס קבלת מלגת ראש העיר.  מלגת ראש העיר, אותה השיק בשנה שעברה ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, היא מלגה מיוחדת במינה, הניתנת לאלו המבקשים לרכוש השכלה או מקצוע ללא כל דרישה מצדם. לטובת המלגות הוקמה קרן מלגות עירונית מיוחדת וועדת המלגות, בראשותו של מנכ"ל העירייה, טל טורן, בוחנת את המסמכים המגיעים אליה ולפיהם מאשרת את מתן המלגות.

יודגש, כי השנה כמות המלגות שחולקה הוכפלה מהשנה שעברה וכ-1,000 גברים ונשים זכו לקבל את מלגת ראש העיר.

דניאל מרדכי-גרינברג, רכזת מעורבות חברתית ותרבות במרכז הצעירים, ואחראית על קרן המלגות העירונית, סיפרה: "זהו ערב מאוד משמח, מתחילת התהליך נרשמו כפול מהסטודנטים שנרשמו בשנה שעברה, וזה מראה שאנשים יוצאים לרכוש מקצוע, ייתכן מאוד שבזכות המלגה הם מרשים לעצמם לעשות את זה".

היום נפתח עם טקס חלוקת תמיכות לאברכים במעמד ראש העיר, סגנו וממונה תרבות יהודית, אלעד קלימי, ממונה מסורת ישראל, דורון טקטוק, וממונה זהות יהודית, הרצל שאובי. הארבעה דיברו על חשיבות מתן המלגה לכל מי שלומד במהלך השנה, בין אם החליט ללמוד באקדמיה ובין אם החליט ללמוד תורה.

לאחר מכן החל טקס חלקות המלגות לסטודנטים וסטודנטיות. בטקס נכחו דוידי, קלימי, ממלאת מקום ראש העיר, יהודית אוליאל-מלכה, סגן ראש העיר, מרק איפראימוב, חברי המועצה, אורן נזרי, חוה נחשונוב וויקטור אברמוב. קתרינה דימטרייב, עלתה לארץ לפני שנה, והחלה ללמוד בגיל 43 הנדסת מכונות במכללת ספיר. היא הגיעה לטקס נרגשת במיוחד ואמרה: "אני שמחה מאוד שמחלקים מלגות, כשאני אומרת לאנשים שאני מקבלת מלגה חושבים שזה בגלל שאני עולה חדשה, כשאני מסבירה שאין קשר ושכולם מקבלים, הם מופתעים מאוד".

אנה פיינשטיין, בת 28, סטודנטית לתואר שני בסיעוד, ותושבת שדרות רק בשנים האחרונות, מספרת: "אני במקור לא משדרות, ואני מאוד מופתעת מהתמיכה של העיר באקדמיה ולמידה, כל הכבוד לעירייה על התמיכה בצעירי העיר".

אך לא רק סטודנטים לתארים אקדמיים קיבלו מלגה. עיריית שדרות החליטה כי גם לבוחרים בלימודי תעודה מגיעה תמיכה כלכלית. עידן שטרית, בן 31, הוא סוכן ביטוח שבחר ללמוד במכללה לביטוח. "לראש העיר אכפת מהצעירים, לא משנה מה הם לומדים", אומר שטרית, "רוצים שכולם ילמדו ויתפרנסו כל אחד לפי מקצועו ועיסוקו, והמלגה היא אחד הדברים שבהם עוזרים לסטודנטים".

ראשון הנואמים בטקס היה ראש העיר, אלון דוידי, שלא ויתר על תמונת הסלפי המסורתית עם אלפי הסטודנטים הנרגשים, ואף שוחח עם חלקם באופן אישי. "בדרך כלל בשנת בחירות תקציבים מסתיימים בגרעון, זהו נתון ידוע. ראשי עיר נותנים מה שהם יכולים לפני הבחירות. בשנה זו, היה לי חשוב שנסיים בעודף תקציבי", אמר דוידי והסביר את הקשר למלגות: "לפני הבחירות לא יכולנו לתת מלגות, אבל היה לי חשוב שיהיה למעלה ממיליון שקל לצורך זה".

בדבריו, הדגיש דוידי את חשיבות הלימוד בעיניו, וקרא לסטודנטים "תשאפו, תלמדו. זה לא חשוב באיזה גיל אתה. אני סיימתי תואר ראשון בגיל 36 ותואר שני בגיל 38. אל תעצרו. לא משנה הרקע, לא משנה החוזק הכלכלי…לא סתם מיתגנו את שדרות כעיר למחשבה. הדבר הכי חשוב הוא להפעיל את המוח. לחשוב. ואני אעשה ככל יכולתי כדי להגדיל את קרן המלגות. אני מודה לטל טורן, ליגאל ברכה ולכל צוות ועדת המלגות על העשייה הברוכה".

עם סיום דבריו של ראש העיר, עלתה לנאום אנה אשורוב, בת 23, סטודנטית למשפטים וכלכלה באוניברסיטת תל אביב. "מאוד מרגש להיות כאן, מבחינתי זוהי סגירת מעגל. גדלתי לאמא שלי רנטה, שתמכה כל חייה בסטודנטים, והיום אני מקבלת חזרה מהעיר. זוהי גם פתיחת מעגל, אמא שלי לימדה אותי לראות גבולות כשקופים, והיום בשדרות אין גבולות בכלל. יש מי שרואה את הפוטנציאל שלנו ומאמין בנו, לפנינו לא זכו לזה. תודה לראש העיר ולמרכז הצעירים שהיה התחנה הראשונה שלי בדרך לתואר, וכמו שאנו מקבלים מהעיר, כך נחזיר לעיר".

רכז השיווק במרכז הצעירים, אריאל בן-עמי, סיכם ואמר: "אנחנו כאן כדי לייעץ בשאלות הכי קטנות ולכוון ועוד הרבה מעבר, הדלת שלנו תמיד פתוחה ואנחנו זמינים גם ברשתות החברתיות, בוואטסאפ, באתר ובטלפון. על הערב הזה עמלו וטרחו מנהלים, רכזים ומלגאים כאחד במשך כמה חודשים ומגיע להם שאפו ענק, כמו גם לעיריית שדרות והעומד בראשה ששמו להם למטרה להנגיש השכלה לכל אחד ואחת".

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.