יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / מקורבו של בוסקילה הגיש תצהיר לפסילת אמסלם

מקורבו של בוסקילה הגיש תצהיר לפסילת אמסלם

על סמך תצהיר שהגיש שמעון כהן מקורבו של ראש העיר לשעבר, מבקש הגזבר לפסול גם את אמסלם בטענה שאמר לכהן כי "ליבו כבד על רו"ח אילוז". בתצהיר נגדי דוחה אמסלם את הטענות ומאשים כי הגזבר שלח אנשים להשפיע על שיקול דעתו. "נתבקשתי שאעשה ככל האפשר לא להגיע לישיבת השימוע ועל כך סירבתי באופן תקיף".

המאבק המשפטי בין עיריית שדרות לגזבר קובי אילוז מביא את שני הצדדים להשתמש בכל המהלכים המשפטיים הכשרים העומדים לרשותם. במסגרת העתירה שהגיש אילוז ונידונה ביום ראשון האחרון בבית הדין לעבודה הופתעו אנשיו של ראש העיר דוידי לראות באולם הדיונים את שמעון כהן חברו הקרוב של ראש העירייה לשעבר דוד בוסקילה, מתלווה לגזבר אילוז.  מסתבר שכהן הגיש תצהיר לפיו בשיחה שקיים עם סגן ראש העיר מיכאל אמסלם הודה האחרון בפניו כי "ליבו כבד על רו"ח אילוז". על סמך דברים אלו מבקש הגזבר לפסול את אמסלם להשתתף בהצבעה על הדחתו במידה ותתקיים. "הגזבר עושה הכל כדי למנוע את הדחתו וכדי למנוע רוב הוא מנסה לפסול חברי מועצה" האשימו בעיריית שדרות.

כאמור, בעתירה שהגיש הגזבר הוא מבקש לפסול מספר חברי מועצה בגלל דעה קדומה. "במסגרת פניותי לעירית שדרות, עמדתי על כך שבנוסף ליועץ המשפטי הפנימי של עיריית שדרות, לפחות ארבעה מחברי מליאת המועצה אינם יכולים להשתתף בישיבה ובהצבעה בענינו של מרשי, לרבות בכל הצבעה בלתי חוקית שתערך, אם תערך בענין מילוי ממלא מקום למרשי וזאת בשל דעה קדומה וניגוד ענינים", כתבו באי כוחו של אילוז, " א. חברי המועצה אנטולי )טל( נחשונוב – נעצר ונחקר במשטרת ישראל, בין היתר, בעקבות עדות ותלונת מרשי )טרם הוחלט אם יוגש נגדו כתב אישום(. ב. חברת המועצה יהודית אוליאל – אחותו של ראש המועצה הדתית וסגן ראש העירייה לשעבר אורן מלכה – שנעצר ונחקר, בין היתר, בעקבות עדות ותלונת מרשי )משטרת ישראל המליצה להגיש כתב אישום כנגדו(. ג. חבר המועצה מיכאל אמסלם – שהודיע מראש כי בשל "חשבון" שיש לו עם מרשי יתמוך בהדחתו. ד. ראש העירייה, אלון דוידי – שמרש, בין היתר, התלונן נגדו ומסר עדות במשטרת ישראל והדברידוע לו )ככל הידוע למרשי טרם נחקר(.

נציין כי בתצהיר שהגיש שמעון כהן לבית המשפט הוא מציין כי נפגש עם אמסלם לפני כשלושה שבועות. "שאלתי את דעתו של מר אמסלם על כך ובכלל זה  מה בכוונתו לעשות בעניין. מר אמסלם ענה לי כי הוא מתכוון להצביע בעד הדחתו של הגזבר, מכיוון שהגזבר לא אישר את מינוי הסגנים במועד ובכך פגע בו" כתב בין היתר, "בהמשך לכך שאלתי את מר אמסלם האם הוא פועל כלפיי רו"ח אילוז ממניעים נקמניים והוא השיב לי כי ליבו כבד על רו"ח אילוז ואולם משהיה מדובר בו אישית ציפה ממר אילוז כי היה מאשר את מינויי הסגנים באופן מיידי ומשלא עשה כן אין לו להלין אלא על עצמו בבחירתו זו".

סגן  ראש העיר מיכאל אמסלם שהופתע מהצעד של הגזבר הגיש תצהיר נגדי. "קראתי בעיון את תצהירו של מר שמעון כהן אשר הוגש במסגרת ההליך.  אכן נפגשתי לפני כשלושה שבועות עם מר שמעון כהן, המוכר לי אישית, כאשר בפגישה נכח גם גיסו של הגזבר מר חיים כהן" כתב אמסלם והוסיף בהמשך: "שמעון ביקש ממני "בכל מילי דמיטב" שאעשה ככל האפשר לא להגיע לישיבת השימוע ועל כך סירבתי באופן תקיף. אני תמה ונדהם עד לאן הגיע הגזבר אשר לא בחל לשלוח אליי אנשים מטעמו אשר ישפיעו על שיקול דעתי. אך יותר מכך, אני מיצר על ששיחת חברים, כביכול, מגיעה בכלל לשלחנו של בית הדין. אין בליבי ולא כלום על הגזבר באופן אישי. טובת העיר הינה הדבר היחיד העומד לנגד עיניי ואצביע במליאה בהתאם לשיקול דעתי כפי שאמצא לנכון ולאור דבריו של הגזבר על רקע התנהלותו כפי העולה מהמכתב זימון לשימוע".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.