יום רביעי , מאי 23 2018
Home / כללי / נחנך שלב א' בפרויקט "שיקום שכונות" בשדרות

נחנך שלב א' בפרויקט "שיקום שכונות" בשדרות

במעמד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש עיריית שדרות אלון דוידי ובכירי חברת 'עמיגור' התקיים אחר הצהריים טקס מסירת 5 בנייני מגורים בשכונת הורד שעברו מתיחת פנים.

שנה אחרי ששר הבינוי והשיכון יואב גלנט התייצב בשדרות כדי להכריז על חידוש פרויקט שיקום שכונות בשלוש ערים, שדרות, אופקים ומגדל העמק, לפנות ערב הוא חנך את סיום השלב הראשון, שיפוץ 5 בנייני מגורים בשכונת הורד הוותיקה. את הטקס כיבדו בנוכחותם גם ראש עיריית שדרות אלון דוידי, יו"ר חברת עמיגור אריה אביר, מנכ"ל עמיגור יובל פרנקל.

"תמיד טוב להגיע למקום שהיית לפני שנה הבטחת וקיימת" פנה ראש עיריית שדרות לשר גלנט, "אני כמובן לא אומר את זה על עצמי אני אומר את זה עליך השר גלנט. אמרתי ברוך האומר ועושה". שאדם אומר ואדם מתחייב ומדביק את כל המשרד זה הכל. ישבנו עם התושבים, אני יודע שיש עוד הרבה דברים לעשות, הבטחנו שאת השכונה הזו לא נעזוב ביקשנו גם מהמשרד, לא נעבור לפרויקט אחר אנחנו נשארים כאן בשכונת הורד להמשיך לשפץ את הבניינים ולהכניס עוד דברים חדשים לשכונה. בעיקר לעשות לכם טוב כי אתם התושבים הכי טובים וזו זכות גדולה שלי לשרת אתכם ולעשות את המהפכה הגדולה הזו יחד אתכם שיהיה לנו במזל טוב ובשעה טובה. מבחינתי אני אהיה כאן עוד הרבה שנים כדי להמשיך ולעשות עבורכם".

בדבריו שיבח השר יואב גלנט את השינוי שעוברת שדרות והוא שמח להיות שותף לפרויקט כה חשוב: "אני מודה לך ראש העיר על מה שאתה עושה ומה שאתה אומר, אני רואה מה קורה כאן ב 3 שנים האחרונות. תרשה לי לומר "כל מי שחוכמתו מרובה ממעשיו חוכמתו לא מתקיימת. ומי שמעשיו מרובים מחוכמתו , חוכמתו מתקיימת". והדבר הזה נאמר עליך. אני רואה את התוצאות אני רוצה לברך את אנשי חברת עמיגור, עבורי שדרות למעלה מ – 20 שנה ועד היום היא יעד להגנה. הייתי כאן במרדפים אחרי מחבלים. הייתי כאן בירי של מרגמות. הייתי ביחד עם קובי בגבעת הכורכר , עמדתי כאן במשך שנים מערבה . היום שהסתכלתי לכיוון צפון מזרח והיום ראיתי את ההתפתחות , לפני שנה הייתי באותו המקום והשטח היה חשוף היום אני רואה 1,000 יחידות דיור בבנייה , פילרים בשכונת הכלניות נבנות. אני אומר שאנחנו עושים כאן משהו. הצבא החל ממבצע "עופרת יצוקה" הפך כאן את המציאות למציאות אחרת. אומנם עדיין לא שקטה אבל מציאות אחרת למעשה תודות לפעולה המשותפת של הצבא של העיר של הממשלה ושל המשרד אנחנו מתקדמים מאוד ואני רוצה להודות על העניין. עבורי דאגה לכך שבמדינת ישראל נטפל באוכלוסיות שקשה להם לגמור את החודש זה ערך עליון. ב48 שהקמנו מדינה וההורים שלי הגיע לארץ לאף אחד לא היה וכל אחד גר איפה שרק אפשר. כשמדינת ישראל מוציאה מתוכה חברה שמוכרת היום את המניות שלה ב 15 מיליארד דולר לרווחת התושבים בישראל וגם עבור בעלי המניות ראוי שנזכור שלראש התור יש גם מאסף ולאנשים צריך לדאוג. הזכות לקורת גג הולמת והוגנת. וכל עוד אני שר הבינוי והשיכון אני יעמוד על זה שתקציבים משמעותיים של מאות מיליונים יעברו לטובת הדיור הציבורי, לטובת שיקום שכונות לטובת סיוע לזה שילדים שגדלים בשכונה הזו יקבלו את אותה ההזדמנות כמו ילדים במקום אחר להתגייס לצה"ל ולעמוד על מגרש המסדרים של קורס הטייס או הסיירות המובחרות. אנחנו צריכים לתת להם את היכולת לעשות את זה זאת חובתנו וזה מה שנעשה

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.