יום שני , 16 יולי 2018
דף הבית / חדשות / סבב הלחימה הבא הוא רק עניין של זמן
צילום : דובר צה"ל

סבב הלחימה הבא הוא רק עניין של זמן

אחרי תקופה של שקט יחסי בעוטף עזה קיבלו אתמול תושבי אשקלון תזכורת שהחמאס עדיין חי ובועט עם שיגור 2 רקטות קסאם לעבר איזור התעשייה באשקלון ולמועצה האזורית הסמוכה. חיל האוויר כחלק מהמדיניות "אי ההבלגה" תקף מספר מטרות ברצועת עזה באחת התקיפות נהרג מחבל חמאס.

אתמול סמוך לשעה 21:00 שיגרו מחבלי חמאס 2 רקטות קסאם לעבר שטח ישראל, הרקטות נחתו בשטחים פתוחים סמוך למועצה האזורית חוף אשקלון ורקטה נוספת נחתה בשטח פתוח סמוך לאשקלון. כעבור דקות מספר ביצע צה"ל ירי תותחנים לעבר מטרות השיגור. אך התגובה לא הסתיימה כאן. סמוך לשעה 02:00 ביצע חיל האוויר גיחות מעל רצועת עזה ותקף 2 מטרות חמאס. על פי גורמים נמסר שהתקיפות פגעו במספר "מטרות איכותיות" של חמאס מה שגרם לתסכול מצידו של חמאס. הבוקר שיגר דובר החמאס איום כלפי ממשלת ישראל לפי "חמאס לא ישב בחיבוק ידיים לנוכח ההסלמה של הציונים" עוד הוסיף הדובר "הציונים מבצעים ניסויים בנשק חדש על אדמת עזה, נגיב בכל העוצמה להפרה נוספת".
כזכור, עם כניסתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן לתפקיד הוחלט להגיב על כל ירי לעבר שטח ישראל וכך גם בוצע אמש כאמור. חמאס מאותת לממשלת ישראל כי פניו לא למלחמה בעת הזו, במערכת הביטחון מבינים כי מצבו של החמאס קשה ועליו להחזיר לעצמו את השליטה והכבוד אל מול אזרחי רצועת עזה אך בעת הזו הוא עדיין לא מוכן ללחימה קשה מול מדינת ישראל. מי שחושב שלמרות זאת ארגון הטרור חמאס לא ממשיך בהתעצמות צבאית  וחפירת מנהרות לעבר שטח ישראל יתבדה. במקביל נעשים מאמצים קדחתניים מצידו של חמאס לחדש את היחסים העכורים מול האיראנים על מנת שיכולו לתת מצד אחד אמצעי לחימה משוכללים ותממן את פעילויות הטרור של החמאס. במקביל בצבא ממשיכים להיערך בעניין בניית המכשול, פרויקט שמטרתו מניעת חדירה של מנהרות לעבר שטח ישראל. בצה"ל מבינים כי חמאס לא ישב בחיבוק ידיים בזמן שנשק "יום הדין" שלהם נלקח מידיהם על ידי אותה חומה ומביעים חשש כי חמאס ינסה לשבש בכל דרך אפשרית (גם צבאית) את הליך בניית המכשול. 3 שנים עברו מאז המבצע האחרון "צוק איתן" ונראה כי סבב הלחימה הבא מתקרב בצעדים ענקיים. השאלה המרכזית היא לא אם יהיה אלה מתי.

צילום : דובר צה"ל

לכתבה הבאה:

ראש הממשלה נפגש הבוקר בשדרות עם ראשי רשויות מעוטף עזה

עקב הביקורות הרבות ותחת איפול תקשורתי כבד, הגיע הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו לשדרות ונפגש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.