יום שני , 22 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / סופית: עו"ד אמיר פינטו יתמודד לראשות העיר
עו"ד אמיר פינטו
עו"ד אמיר פינטו

סופית: עו"ד אמיר פינטו יתמודד לראשות העיר

שבוע אחרי חשיפת מועמדותו בתמיכת ח"כ עמיר פרץ הבהיר השבוע עו"ד אמיר פינטו כי החליט להתמודד ללא כל תלות במסגרת פוליטית. בניגוד לשמועות הועדה המוניציפאלית של מפלגת העבודה טרם התכנסה לדון בסוגיה.

הפצצה הפוליטית שהוטלה בשבוע שעבר על מערכת הבחירות בשדרות והובאה בהרחבה בסוף השבוע האחרון ב'דין וחשבון' המשיכה גם השבוע להעסיק את הפוליטיקה המקומית. בעקבות חשיפת תמונתו בשער של העיתון מספרים בסביבתו של עו"ד אמיר פינטו כי הוא קיבל "מבול פניות" מתושבים אשר מאמינים כי הוא האיש שיוכל לקרוא תיגר על השלטון. "גם אם ינסו לצייר את זה אחרת, המועמדות של פינטו מעוררת עניין רב ועם קמפיין נכון אפשר לתת פייט, שום דבר לא גמור" סיפר אחד התומכים הקרובים, "אני יכול לספר לך למשל שבסוף השבוע בעקבות חשיפת תמונתו בעיתון הוא קיבל מאות בקשות חברות בפייסבוק, זאת אומרת שיש לא מעט תושבים שמעוניינים לשמוע על מועמד חדש ואיכותי".

כזכור, כפי שפורסם ב'דין וחשבון' בשבוע שעבר, מאחורי המועמדות של פינטו עומד ח"כ עמיר פרץ שהחליט על אף העובדה שהיה מצוי ביחסים טובים עם דוידי בשנים האחרונות לפעול להצבת מועמד מולו, בין היתר כפי שטוענים מקורביו כדי למנוע את המשך ההשתלטות על חשבון הוותיקים. מנגד, פרץ ספג לא מעט ביקורת נגד על התערבותו בבחירות בשדרות. נזכיר כי זאת לא הפעם הראשונה שפרץ מעורב  בבחירות המקומיות,  ב-2008 אישתו אחלמה התמודדה מול בוסקילה כאשר דוידי השיג תוצאה דומה, בבחירות ב-2013 הוא היה מעורב בדיל שנרקם עם יריבו המושבע דאז בוסקילה כאשר אחלמה הוצבה כמספר 2- צעד תמוה שגרר ביקורת רבה לאור העובדה שאחלמה הייתה באופוזיציה.

בתוך כך, כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, באופן טבעי ביקש פרץ להריץ את פינטו במסגרת מפלגת העבודה (המחנה הציוני) אלא שהמפלגה מצויה בהסכם עם דוידי ונציגת המפלגה עו"ד יהודית אוליאל מלכה היא מספר 2 של דוידי וממלאת מקומו כך שמדובר בפלונטר לא פשוט.  מצד אחד ליו"ר המפלגה אבי גבאי אין כל התנגדות שתרוץ רשימה בת של המפלגה למועצת העיר אלא שח"כ עמיר פרץ מתעקש גם להריץ לראשות. מצד שני, גבאי מחויב ליו"ר הסניף בשדרות יהודית אוליאל מלכה ולהסכם עם דוידי. כך או כך, כל החלטה שהוא יקבל הוא עלול להינזק.

ומה חושב על כל המהלך הפוליטי ראש העיר אלון דוידי? גם השבוע הוא הקפיד להישמע נינוח ומבחינתו גם מהלך כזה לא יוכל לטשטש את העשייה שלו. יש לציין כי בסביבתו התעקשו השבוע כי המניע היחידי של ח"כ פרץ הוא לאו דווקא דוידי- אלא סגניתו יהודית אוליאל מלכה שבעבר הייתה התומכת הנלהבת של פרץ וכיום בנתק מוחלט. "אני מציע לח"כ פרץ להיות אמיתי" סיפר אחד ממקורביו דוידי "בכל הפגישות שלו עם ראש העיר הוא כל הזמן דיבר על מועמדים פוטנציאלים במקומה של יהודית, ראש העיר סירב בנימוס אבל אמר שהוא מוכן לשלב ברשימה שלו מועמד מטעם פרץ כמובן כחלק מהסכם עם מפלגת העבודה. פרץ בחר לפעול אחרת וזאת זכותו המלאה. אנחנו בכל מקרה בטוחים בתושבי שדרות שיאמרו את דברם בצורה ברורה בקלפי והוא תמיכה גורפת לקדנציה נוספת של אלון".

כתבנו מוסיף, עו"ד פינטו קיבלו פרגון גדול מהתושבים שחלקם תהו האם הוא תלוי במפלגת העבודה כדי להתמודד. השבוע הוא הבהיר באופן ברור כי בלי קשר להחלטה של מפלגת העבודה "הוא החליט להתמודד ללא כל תלות במסגרת הפוליטית". המשמעות: כך או כך פינטו יתמודד לראשות וכמובן גם עם רשימתו למועצת העיר. בתוך כך נוסיף כי השבוע צצו שמועות כי הועדה המוניציפאלית של מפלגת העבודה התכנסה והחליטה על הרצת מועמדותו של פינטו. גם בסביבת המועמד הכחישו זאת השבוע. הועדה טרם התכנסה, ככל הנראה מחכים לשובו מחו"ל של יו"ר המפלגה אבי גבאי כדי לקבל החלטה סופית. כך או כך פינטו שלדבריו מקבל חיבוק גדול מעבר למה שציפה יתמודד לראשות העיר מול אלון דוידי.

 

 

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.