יום שישי , אפריל 27 2018
Home / חדשות / סיוט בדרך לחידוש ההטבה ברכבת

סיוט בדרך לחידוש ההטבה ברכבת

אחרי אינספור בקשות, רכבת ישראל הציבה בשדרות ונתיבות ליום אחד עמדה להנפקת רב קו. התוצאה:תור ארוך שגרם לתושבים רבים לוותר. "איזה הגיון זה, עמדה אחת, יום אחד לעיר עם 25 אלף תושבים".

אבסורד רודף אבסורד בתחנות הרכבת בשדרות ונתיבות: במשך תקופה ארוכה התלוננו התושבים שנהנים מהטבת הנחה של 50% באמצעות כרטיס הרב קו לנסיעה ברכבת כי רכבת ישראל לא מציבה עמדות לחידוש הכרטיס בתחנות הרכבת הקרובות ובשל כך הם לא זוכים ליהנות מההטבה. אלה שכן היו מעוניינים לממש את ההטבה נאלצו לנסוע עד ב"ש או ת"א כדי לעשות זאת. "זה פשוט מצחיק שאני עולה מתחנת הרכבת ליד הבית שלי בשדרות וכדי לחדש את הכרטיס רב קו אני צריכה לנסוע עד ת"א או ב"ש, איפה נשמע הדבר הזה" ציינה בעבר תושבת העיר ל'דין וחשבון'. נציין כי תושבים רבים פנו שוב ושוב להנהלת הרכבת ומחו על כך כדי לשנות את המצב האבסורד הזה אך ללא הצלחה.

רק לאחרונה הבינו ברכבת ישראל סוף סוף את הצורך להצבת עמדה, אלא שעד שהם עשו את זה הם הקציבו מעט זמן לעיר עם 25 אלף תושבים כמו שדרות ומעט מאוד זמן לעיר עם 30 אלף תושבים כמו נתיבות. תושבים שהגיעו השבוע לעמדה שהוצבה יום אחד בשדרות, יום אחד בנתיבות ויום אחד באופקים נתקלו בתור ארוך ועמידה של שעות בתור רק כדי לחדש את הכרטיס.   "איזה הגיון זה, עמדה אחת, יום אחד לעיר עם 25 אלף תושבים" סיפרה מיטל תושבת שדרות, "אני באמת לא מבינה מדוע ברכבת ישראל מגדילים יותר ראש ומציבים עמדה למשך שבוע ימים למשל בכל תקופה ולא חד פעמי".

גם תושב שדרות יוסף רחימוב נאלץ להמתין זמן רב בתור הארוך: "נציגה אחת בלבד בעמדה שאמורה לספק את השירות ל25,000 תושבי העיר שדרות. אף נציגות נוספת בתחנה לא נמצאת, בייחוד לא מנהל התחנה שיתן מענה הולם לבקשות התושבים. אפילו מכשיר פשוט ללקיחת מספרים (מה שאולי היה מקל את זמני ההמתנה) לא הוצב במקום. בבדיקה שלי עם מוקד שירות טלפוני זה הזמן היחיד שניתן לעדכן את ההטבה בשדרות, מחר בנתיבות ומחרתיים באופקים. מי שלא הספיק או לא עמד (כמוני) בזמן ההמתנה פשוט יאלץ לשלם יותר. שלא לדבר על חוסר הנגישות וההתאמה לבעלי מוגבלויות.התנהלות מחפירה שלצערנו חוזרת על עצמה לא מעט כשמדובר בשירות שנתפס כ"טובה" לאזרח.חבל".

"זה היה קטאסרופה מה שקרה בשדרות" ציינה מיטל, " הגעתי עם הילדים בחמש היה תור ארוך מאוד,  הייתה שם נציגה אחת עם מחשב ומצלמה אחת, לא חיכיתי ופשוט נסעתי עם הילדים לנתיבות כדי לא להיכנס לטירוף הזה וגם שם הייתה אותה בעיה אבל לפחות שם הסיקו מסקנות משדרות והביאו נציגה נוספת שתעשה חידוש ואחת שתנפיק כרטיסים חדשים ועדיין יום אחד זה לא מספיק. ממש ביזיון שצריך לנסוע רחוק בשביל חידוש רב קו".

מרכבת ישראל נמסר: רכבת ישראל תוסיף ותפתח עמדות רב קו לאורך תחנות רכבת הנגב גם בהמשך, לשרות התושבים. הודעה על העיתויים תבוא בסמוך לפתיחת העמדות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.