יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / סכנה גדולה ב"אין כניסה"

סכנה גדולה ב"אין כניסה"

בכביש לתיכון 'גוטוירט' מוצב תמרור 'חד סטרי' אבל מהצד הנגדי לא מוצבים תמרורי 'אין כניסה'. התוצאה:עומסי תנועה ובלבול גדול שכמעט גורם לתאונות. מצב דומה יש בכביש לכיוון העירייה מרחוב יוספטל-מי שיוצא מחניון 'לישע ביג" אין לו תמרור 'אין כניסה' שמאלה ונהגים נוסעים בניגוד לחוק.

אחד הנהגים שנסע השבוע מכיכר התנועה של  הספרייה העירונית בשדרות וביקש לפנות שמאלה לכיוון תיכון 'גוטוירט' נהג במהירות מותרת ובביטחון מלא כשלפתע הגיע מולו כלי רכב והוא נאלץ לבצע בלימת פתע. "מה אתה נוסע במרכז הכביש ולא משאיר לי מקום" פנה לעברו בזעם הנהג שהגיע ממולו, מה שלא ידע אותו נהג זועם כי במקרה הזה היחידי שעובר על החוק זה הוא מפני שנסע בכביש בניגוד למה שמורה התמרור הכחול עם החץ שמוצב בתחילת הקטע ומבשר על "כביש חד סטרי" לפנייך.  הבעיה הגדולה בסיפור הזה שגם אי אפשר לבוא לנהג שנסע לכאורה ב"אין כניסה", משום שלמרות שנעשו בשנים האחרונות אינספור פניות לעיריית שדרות בנושא, טרם הוצבו  תמרורי "אין כניסה" שבעבר היו מוצבים שם אך נעקרו ממוקם.

למי שעדיין לא הבין, נעשה קצת סדר: לפני כעשרים שנה, בשל טענות חוזרות ונשנות שהגיעו מתיכון 'גוטוירט' על כך שיש פקקים גדולים בכניסה לכביש המוביל לביה"ס, בין היתר בשל העלאת והורדת תלמידים, בשל כך החליטה המשטרה ביחד עם העירייה להפוך אותו לחד סטרי כשמהצד השני, (ליד בי"ס גיל רבין כיום) הוצב תמרור 'אין כניסה'. באותו קטע כביש יש פנייה במדרחוב לרחוב טרומפלדור לכן ביציאה מהרחוב הזה הוצב גם תמרור האוסר על פנייה שמאלה.

יש לציין כי מאז התקבלה ההחלטה על שינוי התעבורה בכביש 'שאר ישוב', אזור זה עבר עוד שינוי פיזי שהחריף עוד יותר את העומס שהיה קיים לפני שהפכו את קטע הכביש ל'חד סטרי', בסמוך לתיכון גוטווירט נבנתה מדרשיה וכן מעון יום ממוגן של נעמ"ת. בנוסף אליהם, בהמשך, בפאתי הרחוב הוקם ביה"ס גיל-רבין. משום מה, למרות שגדלה תנועת כלי הרכב, לא בעיריית שדרות ולא במשטרה פעלו להציב מחדש תמרורי 'אין כניסה' ולאכוף את מה שהם בעצמם קבעו לפני שנים רבות.

"הסיטואציה הזאת חוזרת על עצמה כל יום, כמה פעמים ביום" העידו השבוע תלמידים שחזו בעימות מילולי חריף בין שני נהגים שכמעט התנגשו חזיתית,  אחד המורים הוותיקים של תיכון 'גוטוירט' תהה השבוע איך זה יתכן שהפכו את הכביש לחד סטרי והנסיעה בו חזרה להיות "דו סטרי", "זה חלמאות לשמה, אין הסבר אחר. אני זוכר שלפני עשרים שנה כשעוד לא היו מעונות יום וביה"ס גיל רבין הפכו את הכביש לחד סטרי כדי להקל על העומסים ליד בית ספר,  היום העומס בכביש הזה יותר גדול אבל עזוב את העומס, הבלבול כאן יותר גדול ומסכן נהגים משום שבכניסה לכביש הזה מוצב תמרור שאתה נכנס לכביש 'חד סטרי' אז כנהג וותיק יש משמעות אחת לתמרור הזה- שלא אמור להגיע רכב מהצד השני. בפועל זה מה שקורה. מי שלא מכיר את הכביש ונוסע בו בפעם הראשונה יכול בקלות להתבלבל".

עוד נציין כי 'דין וחשבון' התריע לא מעט ודיווח על תאונות דרכים שהתרחשו בכביש זה רק בגלל שבעירייה ובמשטרה התעצלו לדאוג שיוצבו מחדש תמרורים. בנוסף, מאחר ומדובר בבית ספר כדי להגביר את רמת הבטיחות יש בנוסף לבצע סימוני כחול לבן כן להציב במפרים.

בתוך כך,  כתבי 'דין וחשבון' סיירו השבוע וגילו עד כמה הבלאגן חוגג בכביש הזה. אם לא די בבעיה הגדולה שגם כך קיימת שם, בשל העובדה כי בסמוך לאזור מתבצעות עבודות בנייה של השכונה החדשה, כביש זה הפך לנתיב הנסיעה של משאיות כבדות (ראו תמונה שממחישה את זה).

לסיכום, כדי שכביש זה יהיה בטוח יותר על העירייה והמשטרה לפעול מיידית ליישם את מה שהם קבעו. כדי להקל עליהם את העבודה צילמנו את המקומות בהם יש להציב תמרורים. 1-ביציאה מרחוב טרומפלדור יש להציב תמרור 'אין כניסה'  ותמרור האוסר פנייה שמאלה. 2- ביציאה ממעון יום של נעמ"ת יש להציב תמרור 'אין כניסה' ותמרור שאוסר על הפנייה ימינה. 3- ביציאה מביה"ס גיל רבין יש להציב תמרור 'אין כניסה' ותמרור שאוסר על הפנייה ימינה. 4- הכי חשוב לבאים מרחוב משה דיין לכיוון ביה"ס גיל-רבין, בצומת יש להציב תמרור אין כניסה למי שמבקש לפנות שמאלה לכיוון תיכון 'גוטוירט' או לחילופין לאפשר גישה דו סטרית עד הפנייה למעון יום של נעמת ומשם להציב 'אין כניסה'.

  

בלאגן גם ביציאה מ'לישע ביג'

בעיה דומה לזו שקיימת בכביש לכיוון גוטוירט, קיימת גם במרכז העיר שדרות ליד בנק לאומי ו'לישע ביג'. כידוע מי שמגיע מכיוון רחוב יוספטל ופונה ימינה לכיוון העירייה  נכנס לקטע חד סטרי, כנ"ל מי שמגיע בכיוון ההפוך ומבקש לפנות שמאלה. לפני כשנה וחצי נפתחה חנות 'לישע ביג',  בשטח המתחם נבנו כמתבקש חניות לטובת הלקוחות. על-פי ההיגיון מאחר ומדובר בכביש חד סטרי מי שיוצא מהחניון יכול לפנות רק ימינה ולא שמאלה. נציין כי כאשר נפתחה החנות דווקא הוצב תמרור האוסר על פנייה שמאלה, אלא שעם הזמן הוא נעקר, התוצאה היא שנהגים שיוצאים מהחניון "שוכחים" שאסורה הפנייה  שמאלה, נוסעים בניגוד לכיוון התנועה וכמעט מתנגשים חזיתית מול מי שכבר מזמן התרגל להיכנס לקטע הכביש בביטחון כי ממול לא יגיע רכב  משום שמדובר בכביש חד סטרי.  לתשומת הלב של העירייה, שני מקרים שבהם ניתן למנוע סכנה בהצבה של תמרורים.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: בנושא התמרורים – "העירייה מכירה בצורך של הצבת תמרורים בשני הרחובות המדוברים, אך לצערנו אלמונים הוציאו את התמרורים ממקומם. אנו מודים לעיתון על הסבת תשומת ליבנו לעניין וכבר בימים הקרובים יוצבו התמרורים חזרה במקומם".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.