יום שלישי , 19 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / סקר מטעם הליכוד: דוידי מוביל בבטחה

סקר מטעם הליכוד: דוידי מוביל בבטחה

מסקר שנערך לבקשת תנועת הליכוד על ידי חברת "מאגר מוחות" בקרב מדגם מייצג של 500 תושבים נמצא כי דוידי מוביל עם 76% מקולות הבוחרים, שאובי אחריו עם 4% ושמעון פרץ עם 2%.  שמעון פרץ: "סקר כמו בושם, נעים להריח אסור להתמכר". שאובי: "הרוב הזה שאדון דוידי "חוגג" עליו הוא רוב מדומה".

הבחירות כבר בפתח והסקר הרשמי הראשון מתפרסם השבוע ומבשר כי לפיו ליתר המועמדים לראשות העיר אין ממש סיכוי. הסקר נערך על ידי חברת "מאגר מוחות" במהלך חודש מרץ האחרון בעבור תנועת הליכוד על מנת לבחון את כוחם של המועמדים מטעמם ברחבי הארץ ובתוך כך גם בשדרות ומיד עם פרסומו הודיעה המפלגה כי היא תתמוך בראש העיר אלון דוידי בבחירות הקרובות לראשות העיר שדרות.  חיים ביבס, יו״ר וועדת ההיגוי המוניציפלית העליונה של הליכוד: ״ראש העיר, אלון דוידי עשה מהפכה בארבעת השנים האחרונות בעיר שבאה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בסקר זה. שביעות הרצון של תושבי העיר שדרות, עיר המהווה חוד החנית בביטחון האסטרטגי של מדינת ישראל מצביעה על כך שמשהו טוב קורה בשדרות. אנו מאחלים לראש העיר הצלחה במערכת הבחירות. אנו משוכנעים כי גם הפעם אלון דוידי יוביל את הליכוד לניצחון בעיר ועל יד כך ימשיך למען שגשוגה של העיר לרווחת תושביה״. מנתוני הסקר, שנערך בקרב מדגם מייצג של 500 תושבים ולו טעות דגימה מירבית של 4.4% עולה כי 86% מתושבי שדרות שענו על הסקר מרוצים או מרוצים מאוד מתפקודו של אלון דוידי כראש העיר. עוד עולה כי 84% מהעונים בסקר מעדיפים שדוידי ימשיך בתפקידו. בנוגע למירוץ לראשות העיר נשאלו המשיבים במי יבחרו לראשות העיר – אלון דוידי, שמעון פרץ, הרצל שאובי, דבורה ביטון או פרדי גרניט. יש לציין כי עו"ד דבורה ביטון המכהנת כיו"ר מפלגת 'יש עתיד' בשדרות כלל לא הכריזה כי ברצונה להתמודד לראשות העיר והיא היוצאת דופן ברשימה זאת. אלון דוידי זכה ל-76% מהקולות, הרצל שאובי ל-4%, דבורה ביטון ושמעון פרץ ל-2% ופרדי גרניט לאחוז בודד, כאשר 15% מתלבטים או לא העדיפו אף אחד מן המועמדים.

יש לציין כי בבחירות האחרונות דוידי זכה ל-67% מקולות הבוחרים, בעוד היחידה שהתמודדה לראשות העיר ונמצאת בסקר זה היא עו"ד דבורה ביטון שזכתה ל-4% בלבד. על כן, לפי הסקר, מדובר בעלייה משמעותית בכוחו של דוידי. שאובי עצמו התמודד לראשות העיר בשנת 2003 וזכה אז ללמעלה מ-15% (התחבר לדוד בוסקילה בסיבוב השני) ואם אכן רק 4% תומכים בו לראשות העיר, יחד עם כך שהוא זכה ב-2 מנדטים בבחירות האחרונות למועצת העיר, מדובר בסטטיסטיקה מעט מוזרה ואף קשה להאמין שהיא תצא לפועל בקלפי. יש לציין כי כמובן מדובר בסקר שנערך על ידי תנועתו של דוידי ורוב המועמדים שהצגנו להם את הסקר קיבלו אותו בספקנות באופן טבעי, אך יחד עם זאת לא ידוע אם ביצעו סקר בעצמם ואם כן – האם התוצאות דומות או שונות ואולי זאת הסיבה שאין הם מפרסמים את הסקרים כפי שעשו בליכוד.

פרץ: " נעים להריח אסור להתבשם"

ראש העיר אלון דוידי הגיב לסקר ואמר: ״התמיכה הרחבה לה אני זוכה מתושבי שדרות מחממת את הלב ונותנת לי כוח רב, השראה ורצון אדיר להמשיך לפעול למענם ולמען עתיד העיר כולה. כל עוד תושבי שדרות ירצו בכך, אמשיך בעשייה למען הגשמת חזוני להפיכת שדרות לעיר מרכזית, עצמאית וחזקה בעלת סל שירותים מצוין לתושביה״.

מנגד המועמדים האחרים קיבלו בספקנות את הסקר. שמעון פרץ: "סקר כמו בושם, נעים להריח אסור להתמכר". פרדי גרניט: "אני יכול לומר בגאווה שאני גאה ביותר בתושבי שדרות. אף על פי ולמרות כל החסמים שדוידי הערים על פועלי בעיר לכפות עלי אנונימיות ציבורית, אחוז אחד מהגרעין שהתאסף סביבי הצביע בלי פחד. ראש העיר מצליח לקושש תמיכת בקושי 3/4 מהתושבים הוא בצרה גדולה. לפי כמות הכסף שדוידי שופך על פרסום בעיר היה אפשר לחשוב שיש לו תמיכה של 100%. להיות בחבורה שאחד ממנה חבר מועצה 30 שנה בעיר והשניה דמות ציבורית פוליטית מאוד ידועה והשלישי כיהן בתפקידים בעירים בעירייה כמה עשורים מבחינתי זו הצלחה כבירה שיש תושבים שרוצים אחרת והם יקבלו ממני קדנציה אחרת. תודה רבה על התמיכה, תמשיכו לעקוב אחרי השחיקה של דוידי ככל שנתקרב ליום הבחירות. מאחל לכולם בחירות חופשיות וטובות".

הרצל שאובי מסר בתגובה: "אם התוצאות המוצגות על המסך אכן נכונות היה נאה מצידו של ראש העיר להסיר לאלתר את כל התעמולה האסורה המכריזה שמשהו טוב קורה בעיר. הוא כבר לא צריך את זה ! אני גם מציע שלא ישתמש בתמונות של ילדים קטנים לפרסומת זו שנועדה ללא פחות משטיפת מוח לתושבים. אם הכל ורוד ודבש שיפרסם לציבור כמה העירייה משלמת עבור שלטי הענק האלה . ראש העיר עדיין לא קולט שהוא ורק הוא יצר בעיר שנאת חינם מיותרת . יש תחושה של רדיפה לכל מי שמביע דעה נגדו. אנשים פגועים מנקמנות על כך שלא חושבים כמותו. בצורת ההובלה שלו את העיר הוא גרם לתושבים לא מעטים לפתח שנאה לגרעין התורני ולהאשימם בכך שהם באו להשתלט על העיר.אני מסתובב בשטח כל היום ושומע תושבים רבים. לצערי אנשים מפחדים לומר את האמת לסוקרים אלמונים.ראש העיר מנסה כל הזמן להרדים את המתנגדים לו אבל זה לא יעזור.בקרוב מאוד שדרות תיכנס למערכת בחירות לא נעימה לצערי ואז הכל יראה אחרת.  אני חושב שראש העיר באמת מוטרד והוא בעצמו יודע שהמספרים לא אמיתיים. אין ספק שנעשו דברים יפים בארבע השנים האחרונות. אולם כאשר הציבור ידע כמה כסף הממשלה העבירה לעיר לעומת מה שנעשה באמת כולם ישאלו לאן נעלם הכסף. הרוב הזה שאדון דוידי "חוגג" עליו הוא רוב מדומה ושברירי שיתנפץ לו בפרצוף בשעת מבחן".

עו"ד דבורה ביטון מסרה בתגובה: "אין בכוונתי להתייחס לסקר. מלבד זאת מחמיא לי שטרם הצהרתי רואים בי כמועמדת".

הערכה: סקר יקבע מי יעמוד בגוש אחד נגד דוידי

אם או בלי הסקר שחשפה השבוע תנועת הליכוד בשדרות, בקרב חלק מהמועמדים הפוטנציאלים לראשות עיריית שדרות ישנה דעה רווחת כי על מנת לתת פייט לאלון דוידי בבחירות הקרובות חייב להתמודד מועמד אחד שיקבל את התמיכה של יתר המועמדים.  נזכיר כי מי שכבר הצהיר על כך בעבר הוא חבר העירייה הוותיק ואחד המועמדים לראשות העיר הרצל שאובי שאף קיים פגישה גם עו"ד דבורה ביטון וגם עם שמעון פרץ. שאובי אף קיים מגעים עם מספר חברי מועצה ואישי ציבור מוכרים על מנת לייצר גוש גדול, בינתיים כל מועמד מושך לכיוון שלו.

"הסקר של הליכוד אומר את מה שידוע מזמן שחייבים להתאגד בבחירות לגוש אחד" אומרים בסביבתו של שאובי. בתוך כך לכתבנו נודע כי בין המועמד פרץ לביטון כבר קיימת הסכמה על שיתוף פעולה וכי לא מן הנמנע כי סקר שיוזמן יקבע מי בעל הסיכוי הגבוה ביותר, יתכן כי צעד זה יוסכם גם על יתר המועמדים במטרה לעמוד כגוש אחד.

לכתבה הבאה:

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.