יום שני , 16 דצמבר 2019
דף הבית / חדשות / עובדי עיריית שדרות עברו סדנת נגישות
סדנת נגישות. צילום: עיריית שדרות
סדנת נגישות. צילום: עיריית שדרות

עובדי עיריית שדרות עברו סדנת נגישות

יריית שדרות ממשיכה את פעולותיה בנושא הנגשת העיר לנכים. כחלק מהמהלך, התקיימה בשבוע שעבר סדנת נגישות שנייה בסדרת סדנאות לעובדי העירייה. העובדים גם שמעו את סיפוריהם של אילנה, לקויה ראייה, ושלו טרבלסי, המתנייד בכיסא גלגלים. ראש העיר, אלון דוידי: "חל שינוי של ממש בשדרות בכל הקשור לנושא הנגישות ונמשיך לפעול בכיוון הזה".

במסגרת הסדנה שהתקיימה ביום רביעי במרכז הצעירים, שמעו העובדים הרצאה של דפנה לוי, עובדת סוציאלית בתחום מוגבלות שכלית התפתחותית מאגף הרווחה בעירייה בנושאי נגישות במגזר הציבורי. בפני העובדים דיברו גם ראש העירייה, אלון דוידי, סגנו, מיכאל אמסלם, האמון על נושא הנגישות בעיר, ורכז הנגישות העירוני, יוסף נעמת.

לאחר מכן, יצאו העובדים למרחב הציבורי לנסות לקבל שירותים שונים ומגוונים, כגון כניסה לאולמות הסינמטק ולשירותים במקום, הגעה לגלידרייה וקניית גלידה, קנייה במכולת, חציית כביש, פנייה למוקד העירוני ולמחלקות נוספות בעיר, ניסיון לקבוע פגישה אצל ראש העיר ועוד – כל זאת כאשר הם על כיסא גלגלים או מרכיבים משקפיים אטומים ובמקרים מסוימים עם אטמי אוזניים.

בהמשך הסדנה נערך דיון בין העובדים – כל אחד סיפר על חוויותיו בנושאי נגישות וליקויים שמצא בבואו לקבל שירות בעירייה. שיאה של הסדנה בסיפוריהם האישיים של אילנה אברג'ל, לקויה ראייה, ושליו טרבלסי בן ה-12, נכה המתנייד על כיסא גלגלים. כל אחד בתורו סיפר את סיפורו האישי, שגרת חייו כנכה, המסרים שלו לחברה ומה היה רוצה לשנות. העובדים והעובדות התרגשות מאוד מהסיפורים ואמרו, כי אין יותר טוב ממראה אוזניים ומשמע אוזניים.

את הסדנה ארגן רכז הנגישות העירוני, יוסף נעמת ומי שנרתמו ללמוד את הנושא לעומקו ולהוביל את הסדנה הן דפנה לוי, עובדת סוציאלית מאגף הרווחה וטלי נתן-מלינוף, עוזרת מנכ"ל העירייה.

מדובר בסדנה השנייה מסוגה וצפויות עוד עד שכלל עובדי הרשות יעברו את הסדנה. המסר שעלה מהעובדים שהשתתפו בסדנה היה שהנושא קרוב לליבם והם מתכוונים להקפיד על שירותנגיש. בנוסף, ישפרו את הנדרש שיפור.

חשוב לציין, כי העיר שדרות עברה בשנה האחרונה מהפך בכל הנושא של נגישות, כולל שכירת שירותיה של יועצת נגישות, הנמכת מדרכות ברחבי העיר, כולל במקומות של תחנות אוטובוס, הצבת סימונים לעיוורים במעברי חצייה והנמכת המדרכה בצמתים ללא מעברי חצייה, חניות נכים בחניית הסינמטק ועוד. בשכונות הישנות, בהן מתבצעת החלפת מדרכות, מושם דגש על נושא הנגישות. בכל היתר בנייה עליו העירייה חותמת, ישנו תנאי לנגישות ורק לאחר מכן ההיתר נחתם.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "בכל קהילה, כולל בקהילת שדרות, יש אנשים עם מוגבלויות. לנו, כרשות מקומית, החובה להעניק שירות שווה לכלל התושבים, בין אם יש להם מוגבלות ובין אם לאו. חל שינוי של ממש בשדרות בכל הקשור לנושא הנגישות ונמשיך לפעול בכיוון הזה. אנחנו מקפידים על קיום הסדנה שאותה יעברו בסופו של דבר כלל עובדי העירייה. ישר כוח לכל מי שעמל על ארגונה ועל קיומה".

לכתבה הבאה:

לזכרה של טלי: עמדה החייאה במושב יכיני

בטקס מרגש במעמד מנהל מרחב לכיש במד"א ובני משפחה נחנכה עמדת החייאה לזכרה של טלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.