יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / עו״ד איתמר רביבו מסתער על ראשות מועצת חוף אשקלון
עו"ד איתמר רביבו
עו"ד איתמר רביבו

עו״ד איתמר רביבו מסתער על ראשות מועצת חוף אשקלון

הפרויקט של רביבו: איתמר רביבו הכריז על מועמדותו לראשות המועצה האזורית חוף אשקלון ואומר: "יש כאן תהליך של עמידה במקום, התושבים משלמים מיסים והתמורה הנדרשת לא מגיעה אליהם". ראיון ראשון.

בחירות 2018 אשר עתידות להתקיים בסוף חודש אוקטובר כבר מורגשות באוויר. זה הזמן לספק תמונות מצב ברורה של המועצה. נדמה כי בזמן שבשנים האחרונות הדרום כולו נמצא בתנופת פיתוח אדירה, חוף אשקלון נשארה מאחור. "יש כאן תהליך של עמידה במקום, התושבים משלמים מיסים והתמורה הנדרשת לא מגיעה אליהם". אומר לנו מועמד הבחירות, איתמר רביבו. ובכן, קשה שלא להסכים – זה ניכר כמעט בכל תחום בו המועצה מדשדשת מאחור כבר למעלה מעשור. ניהול מקרטע, היעדר מנהיגות, יוזמה ותכנון קדימה, לצד, היעדר ההשקעה הממשלתית הדרושה ביישובי המועצה, הם הגורמים העיקריים האחראים למצב, לטענת רביבו.

עו”ד איתמר רביבו, תושב מועצת חוף אשקלון, הודיע לאחרונה על כוונתו להתמודד לראשות המועצה. רביבו בן 35, נשוי לקרן ואב לחמישה הוא בעלים ומנהל של משרד עורכי דין מצליח באשדוד. ללא ספק מדובר בהחלטה לא צפויה מצד מועמד צעיר אך, למי שבודק לעומק, מלבד עיסוקו כעו"ד ותפקודו בעבר כיו"ר ועד מקומי, לרביבו ניסיון משפחתי עשיר בשליחות ציבורית שכן אביו, אברהם רביבו שימש כראש עיריית אופקים, וכן, כיהן בתפקידים ציבוריים ופוליטיים נוספים. "גדלתי בבית שקידם ערכים של עשייה ציבורית, אהבת הארץ ומנהיגות אחראית". אומר לנו רביבו. בין הקולות שנשמעים בימים אלו במועצה ובין מאמצי ראש המועצה לשמור על כסאו מכל משמר, נפגשנו עם רביבו לראיון אחד על אחד בעיקר כדי להבין מה התכניות העתידיות שלו למועצה.

 מהי התפיסה הניהולית שלך?

"אני דוגל בניהול פתוח וליברלי בו לעובד יש מקום להשמיע דעותיו, להשפיע ולהיות יצירתי. לצד זאת, אני מאמין במשמעת, בבקרה ובדבקות בעשייה ללא פשרות. אדאג להשיב לכל מחלקה במועצה את סמכויותיה. לא מספיקה רק "אחריות", דרושה גם "סמכות" לביצוע המלאכה. לא יתכן שידיהם של חלק מהפקידים כבולות לביצוע מלאכתם, שכן כל הסמכויות במועצה מרוכזות למקום אחד, ובכך נוצר "צוואר בקבוק" שיש לשחררו בדחיפות. כל מחלקה במועצה צריכה להיות מחויבת לאמנת שירות קבועה שתפקידה לוודא שהתושבים, הצרכנים שלנו, יקבלו את השירות הטוב ביותר. ללא ספק, הפעולה הראשונה שאותה אבצע היא מינוי מנכ”ל מקצועי למועצה, שיהיה אחראי להטמעת השינויים והתאמת המערכת לניהול מקצועי וענייני. מינוי הכרחי זה יביא לשינוי תפיסה מידי בניהול המועצה ולשיפור מתמיד בתפקודה".

איך אתה מתכונן למערכת הבחירות הבאה?

"עשר שנים בהן לא ברור מי משמש בתפקיד ראש המועצה חייבות להגיע לסיומן. אני מאמין כי המועצה בשלה סוף סוף למנהיגות צעירה שתזרים דם חדש ומרץ ליישובים ולהנהגות היישובים. מול הבעיות והאתגרים שהמועצה מתמודדת איתם, אני מתכוון להציג תכנית עבודה סדורה. תכנית שתוביל את המועצה והשירות שניתן בה לתושבים קדימה. לצד תכנית זו, אני מאמין כי לתושבי המועצה מגיע הטוב ביותר ואפעל בכל כוחי ומרצי למענם. ניתן לנהל מועצה וגם להיות קשוב לתושבים. המועצה הזו חייבת לשנות גישה בהתייחסות לתושבים שלה. יחד, נרתום את משרדי הממשלה להשקיע בחוף אשקלון, נשקיע ונעמיק את המצוינות בחינוך, נשקיע בתיירות כעוגן כלכלי למועצה, נייצר אפיקי הכנסה נוספים, נאפשר לזוגות צעירים להתגורר כאן, ונחזק את הגאווה של כולנו בחוף אשקלון".

עו"ד איתמר רביבו
עו"ד איתמר רביבו

 

הזכרת את ההשקעה בחינוך. ההישגים בחוף אשקלון בהשוואה לשכנות מציגים תמונה מדאיגה, מה תכניותיך בתחום זה?

"היעדר מנהיגות ויוזמה שלטונית פגעו בכל אחד מתחומי העיסוק של המועצה ובראשם, במערכת החינוך. חלק ממוסדות הלימוד הוזנחו לגמרי והם זקוקים לשיפוץ ושדרוג משמעותי. המועצה בראשותי, תפעל כבר בקדנציה הנוכחית להגדלת ההשקעה בחינוך ולשיפור משמעותי באחוזי ההצלחה של התלמידים שלנו בבחינות הבגרות ובמבחני המיצ"ב. עלינו להשקיע בחינוך ובחינוך המשלים ולרתום את משרדי הממשלה והאוצר כדי לקדם את מערכת החינוך לעידן הטכנולוגי בדומה לשאר ערי הארץ. כמו כן, אדאג להשקעה במרחבי הלמידה במוסדות החינוך, שכן מחקרים מלמדים על ההשפעה הרבה שיש למרחבי הלמידה על איכות הלמידה ועיצוב התלמיד. בנוסף, אפעל ליצירת רצף חינוכי ולהובלת תפיסה לפיה עלינו לקחת אחריות על חינוך הדור הצעיר מגיל לידה ועד האוניברסיטה".

 

כיצד אתה מתכוון לטפל במכת הפריצות במועצה?

"לסדר ציבורי קשר ישר לתחושת הגאווה והביטחון האישי שלנו. פריצות, ונדליזם, לכלוך, כל אלה, הינן תופעות היוצרות תדמית שלילית במועצה וחמור מכך, פוגעות בתחושת הביטחון האישי של כולנו. בכוונתי לפעול מול המשרד לביטחון הפנים, ליישום 'התכנית להגנה נגד פריצות וגניבות ביישובים כפריים' גם ביישובי המועצה. התוכנית כוללת הקמת מערכים טכנולוגיים ומרכיבי ביטחון פיזיים במועצות אזוריות ומהותה אינה רק תגובה וחקירת אירועים, אלא גם מניעתם, באמצעות הצבת חיישני תנועה ומצלמות.  בנוסף, אפעל להקמת מוקד מועצתי שאליו יתנקזו בזמן אמת דיווחים מכל אחד מיישובי המועצה. עלינו להבין- אי הכללת המועצה מלכתחילה ברשימת היישובים בהם מיושמת התכנית הינה כשל של ממש. התקביצים קיימים, הממשלה קשובה, רק צריך לדעת איך ליזום ולפעול".

 

איך מתמודדים עם האלימות בבתי הספר במועצה?

"מדובר בתופעה שמתקיימת היום בכל הארץ אך יש לה פתרון. חינוך טוב אינו נגמר בכיתה. בכדי לקדם ערכים חינוכיים וחברתיים עלינו להמשיך ולחזק את החינוך הבלתי פורמלי במועצה ובכך, לקחת אחריות על חינוך ילדינו גם מחוץ לכותלי בתי הספר. בכוונתי לפעול להגדלת ההשקעה בתנועות הנוער השונות, בקידום הספורט וכן, בקידום מרכז הצעירים כך, שייתן מענה הולם לכלל הצעירים במועצה. יתרה מכך, אפעל מול משרדי הממשלה למתן חוגים מסובסדים למי שמתקשה בכך, מתוך תפיסה כי על כל ילד למצוא תחום הקרוב ללבו ולהרחיב את אופקיו בו."

 

מה עם תשתיות? הרי יש פרויקטים שתקועים כבר למעלה מ -8 שנים?

"מה שמאפיין את התנהלות המועצה בשנים האחרות הוא היעדר יוזמה והיעדר תרבות ארגונית בסיסית. עבודה בשיטה של כיבוי שריפות שאינה מאפשרת התקדמות ויוזמה. בכוונתי לגייס את משרדי הממשלה לשיפור התשתיות הלקויות וחידוש הכבישים והמדרכות על פי התקנים הבטיחותיים העדכניים ביותר. כמו כן, בכוונתי לפעול ללא דיחוי לפתרון בעיות התחבורה בתחומי המועצה, כדוגמת הצבת רמזורים בצמתים מסוכנים ומציאת פתרון הולם לפקקים בהם עומדים חלק ניכר מתושבי המועצה מידי בוקר."

 

אתה מציג רעיונות לדברים שלא נעשו כאן במשך השנים האחרונות, כיצד בכוונתך ליישם אותם?

"הרגילו אותנו לחשוב בקטן – בכוונתי לשנות תפיסה זאת מהיסוד. אנחנו ממש לא פריפריה ואסור לנו להרגיש כך. גיאוגרפית המועצה נמצאת במרכז הארץ והיתרון האנושי הגלום בה הוא מהטובים ביותר שיש בארץ, אין כל סיבה שנסכים להסתפק במועט כרשות מקומית. מקור הבעיה הוא בתפיסה שגויה, בהיעדר יוזמה ותכנון נכון ולא היעדר תקציבים."

עו"ד איתמר רביבו
עו"ד איתמר רביבו

אין הלימה בין מספר התושבים שבמועצה למקומות העבודה, כיצד אתה ניגש לנושא?

"מה שעובד מצוין ביישובים מובילים בארץ, בוודאי יכול להצליח גם במועצת חוף אשקלון.  צריך רק לדעת לעשות את זה נכון. הממשלה משקיעה היום כספים רבים בהקמת אזורי תעסוקה בערים שונות בצפון ובדרום. העולם השתנה והטכנולוגיה התפתחה, ולצד מפעלים מסורתיים ניתן למצוא גם חברות היי-טק וטכנולוגיה שרק מחכות להזדמנות לשתף פעולה עם אנשים איכותיים שאינם מתגוררים בתל-אביב. מיד לאחר הבחירות אני מתכוון ליישם חזון זה גם אצלנו. ארתום את הממשלה להשקעה בהקמת פארק תעסוקה מרכזי בחוף אשקלון. הדבר יכלול תמריצים ממשלתיים, בהליך מהיר וללא ביורוקרטיה, וכך ימשוך חברות היי-טק, מפעלים, גופי ממשלה, וכל זאת מבלי לפגוע בשטחים ירוקים ובשמורות הטבע שלנו. מדובר לא רק ביצירת מקומות עבודה חדשים עבור תושבי המועצה – אלא גם במקורות הכנסה משמעותיים לקופת המועצה, לרווחת התושבים. בכוונתי להביא לכך שחוף אשקלון תהפוך ל"אבן שואבת" – מרכז אזורי שייתן מענה הולם ואיכותי לתושבי המועצה ואף יגדיל את הכנסותיה, באופן שיאפשר להגדיל את ההשקעה בכל אחד מתושבי המועצה".

לסיום, איך אתה רואה את המועצה בשנים הבאות?

"בחזוני מועצה חזקה, עצמאית ואטרקטיבית. מועצה שכולנו גאים לחיות בה ולגדל בה ילדים, מועצה המספקת סל שירותים רחב לתושביה בכל התחומים, מועצה עם עוגן כלכלי חזק. זה אפשרי – ויחד נגיע לשם".

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.