יום שני , 16 דצמבר 2019
דף הבית / חדשות / עיריית שדרות פועלת להגדלת שטחה

עיריית שדרות פועלת להגדלת שטחה

לבקשת ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובאישורו של שר הפנים, אריה דרעי, יחלו בחודש אוקטובר בוועדה הגיאוגרפית דרום לדון בבחינת שינוי גבולות וחלוקת הכנסות בין עיריית שדרות למועצה האזורית שער הנגב. דוידי: "מדובר בעוול היסטורי והגיעה העת לעשות לו סוף".

בחודש ינואר השנה הגישה עיריית שדרות למשרד הפנים בקשה לוועדת חקירה לשינוי שטח שיפוטה של שדרות וחלוקת ההכנסות בין עיריית שדרות לבין המועצה האזורית שער הנגב.

העירייה מבקשת לקבל לשטחה שטחי תעשייה הנמצאים היום בשטחה המוניציפאלי של שער הנגב, כדי שהעיר תוכל לתת פתרונות תעסוקה למשפחות הרבות שצפויות להגיע לעיר בשנים הקרובות. סיבה נוספת היא הגדלת ההכנסות של העיר שדרות כדי לאפשר מתן שירותים מיטבי לתושבי העיר.

בבקשה שהגישה העירייה נטען, כי בעשור הקרוב תגדל אוכלוסיית שדרות בכ-7,000 יחידות דיור חדשות, מה שאומר שאוכלוסיית העיר כמעט ותכפיל את עצמה. עוד נטען, כי כדי לאזן את רמת השירות ליחידת דיור יש צורך ב-420,216 מ"ר של ארנונה למסחר ועסקים. על מנת לאזן את תקציב העירייה, במונחים הכספיים של היום, יהיה צורך בתוספת שטחים של 150-200 דונם לטובת תעסוקה, מסחר ומשרדים.

עיריית שדרות מבקשת להעביר לשטחה את אזור תעשייה ספירים, המשתרע על 325 דונמים וכן את שלב ב' ובו כ-300 דונמים נוספים. בנוסף, העירייה מבקשת להעביר לשטחה פארק תעשייתי חדש ליד מכללת ספיר (עוד לא קיים) לצורך הקמה של מעונות סטודנטים, מרכז פיתוח טכנולוגי ושטחי מסחר על כ-420 דונם.

עיריית שדרות, המועצה האזורית שער הנגב, משרד הבינוי והשיכון ולשכת התכנון המחוזית, קיבלו לאחרונה זימון מיו"ר הוועדה הגיאוגרפית דרום, יעקב אפרתי, לדיון ראשון בנושא ועדת הגבולות, בה כל צד יציג את עמדתו.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "מה שאנחנו עושים בימים אלה זה משנים עוול היסטורי כי הגיעה העת לעשות לו סוף. אנחנו ושער הנגב שכנים טובים וחברים טובים, אך בד בבד רואים את ההתרחבות של העיר שדרות עם 8 שכונות חדשות והכפלת כמות התושבים ולא יכולים להישאר אדישים. אני משוכנע כי ועדת הגבולות תראה את הדברים עין בעין איתנו ונגיע להבנות ולהסכמות למען התרחבותה של העיר והגדלת הכנסותיה ובסופו של דבר תעסוקה לתושבי שדרות והגדלת הכנסות העיר".

לכתבה הבאה:

לזכרה של טלי: עמדה החייאה במושב יכיני

בטקס מרגש במעמד מנהל מרחב לכיש במד"א ובני משפחה נחנכה עמדת החייאה לזכרה של טלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.