יום שני , 24 ספטמבר 2018
דף הבית / צרכנות / על הקשר בין שתיית קפה ובריחת שתן אצל אנשים מבוגרים

על הקשר בין שתיית קפה ובריחת שתן אצל אנשים מבוגרים

דליפת שתן משפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. קפאין שבדרך כלל מצוי בקפה עשוי לתרום לבעיה. כתבה זו במחקר חדש המשקף את כוס הקפה היקרה שלנו כאשמה בבריחת שתן.

כמות הקפאין שנמצאת בדרך כלל בשתי כוסות קפה בלבד עשויה לתרום לאי-שליטה בבריחת שתן אצל גברים, כך עולה ממחקר חדש.

כמות הקפאין שנמצאת בדרך כלל בשתי כוסות קפה עשויה לתרום לאי-שליטה בבריחת שתן אצל גברים. לכן, גברים שיש להם בעיות עם בריחת שתן צריכים לשנות את צריכת הקפאין שלהם.

הדו"ח אינו מוכיח כי קפאין גורם לדליפת שלפוחית ​​השתן, אך הגברים במחקר אשר צרכו את הקפאין בכמות רבה יותר היו בסיכון גבוה יותר לבעיה מאשר אלו שצרכו כמות פחותה.

מחקרים רבים מצאו קשר בין קפאין לבין בריחת שתן בקרב נשים. אבל מעט מאוד ידוע אם יש קשר דומה לגברים.

ההערכה היא כי 85% מהאנשים בעולם המערבי צורכים קפאין באופן קבוע, הן במשקאות כמו קפה, תה, משקאות קלים, והן במזונות כמו ממתקים, מאפים וגלידות המכילות שוקולד.

אומדנים של בריחת שתן בקרב גברים מבוגרים נע בין 5% ל 21%. שימוש במגוון מוצרים סופגים למבוגרים אצל גברים ונשים עומד על 15%-25%.

המחקר האחרון הראה כי  בקרב אנשים שצרכו ממוצע של 169 מ"ג קפאין מדי יום (שזה קצת יותר מ-125 המ"ג קפאין שנמצאים בכוס קפה ממוצעת),  כ -13% דיווחו על שלפוחית רגיזה אך רק 4.5% סבלו מבעיות מתונות או חמורות, כלומר, יותר מכמה טיפות של דליפת שתן במהלך חודש.

לאחר ההתאמה לגילם של גברים ולגורמי סיכון אחרים, החוקרים מצאו כי אלו שצרכו לפחות 234 מ"ג קפאין בכל יום היו בסיכון גבוה ב -72% ללקות בבריחת שתן בינונית עד קשה בהשוואה לאלה שצרכו פחות קפאין.

גברים שצרכו יותר מ -392 מ"ג קפאין ביום היו בסיכון גבוה פי שניים.

צריכת המים הכוללת, לעומת זאת, לא הייתה קשורה לסיכון של גבר לבריחת שתן מתונה עד חמורה.

מכאן ניתן להסיק שלא מדובר רק בכמות הנוזלים אותה אדם צורך. על פי החוקרים, מה שמחקרים בנשים מראים כי קפאין מגרה את שלפוחית ​​השתן, והם מאמינים כי אצל גברים המצב דומה.

השורה התחתונה: אין כאן המלצה להימנע משתיית קפה, אבל אם אתה נתקל בבעיה בריחת שתן, ייתכן שתרצה להפחית את צריכת הקפאין שלך.

לכתבה הבאה:

חברת סמסונייט משיקה בימים אלה קולקציית תיקי נשים לסתיו חורף 2019- 2018

חברת סמסונייט משיקה בימים אלה קולקציית תיקי נשים לסתיו חורף 2019- 2018. הקולקציה מאופיינת בקו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.