יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / עץ אחד לכבוד לוחם תש"ח – סעדיה גיספן ז"ל
עץ לסעדיה גיספן. צילום: יאיר הרוש
עץ לסעדיה גיספן. צילום: יאיר הרוש

עץ אחד לכבוד לוחם תש"ח – סעדיה גיספן ז"ל

תלמידים מראל"צ הגיעו בשבוע שעבר לגבעת חוליקאת במועצה האזורית חוף אשקלון ונטעו במסגרת "יום מעשים טובים" עץ לזכרו של לוחם תש"ח שנפטר לאחרונה- סעדיה גיספן ז"ל. בתו טליה אמרה: "העץ מסמל את ההנצחה יותר מאבנים ושלטים כי אבא היה מחובר לשורשים ולארץ ישראל". ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "סעדיה היה מהאנשים שהגישו לנו את המדינה על מגש של כסף".

סעדיה גיספן ז"ל היה בן 88 ונמנה על דור לוחמי תש"ח, כאשר לחם בדרום כחייל בגדוד 52 של "גבעתי". עם תום לימודיו בראשון לציון בתלמוד תורה, בגיל 16, הצטרף לארגון ההגנה ובהמשך עבר קורס מכ"ים בקיבוץ גברעם. במלחמת העצמאות, במהלך הקרבות, נפצע בגבו בעיבדיס וחזר לגדוד לאחר שיקום אך שוב נפצע ליד פלוג'ה וחזר לגדוד לאחר שיקום. סעדיה הרצה במשך שנים בפני תלמידים על מורשת הקרב ודור תש"ח. לפני כחודש וחצי נפטר ובשבוע שעבר, בנוכחות בני משפחה, נכדים ותלמידים מראשון לציון, ניטע עץ לזכרו על גבעת חוליקאת.

סעדיה גיספן ז"ל
סעדיה גיספן ז"ל

ביקור התלמידים ונטיעת העץ היה יום שיא בביקורם במועצה במסגרת "יום מעשים טובים" שמקיימים כבר שלוש שנים במועצה, הודות לפעילותה של שרה אשר, מנהלת יד לבנים בראשל"צ. יצוין כי גיספן היה יקיר בית יד לבנים. תלמידי כיתה י' ממקיף אבני החושן בראשל"צ ביקרו בבי"ס שדה שקמים בניצנים, ביקרו במרכז מורשת גוש קטיף וקיימו פעילות לחג פורים עם וותיקי המועצה במרכז יום בבת הדר.

בתו של סעדיה, טליה גיספן: "הפעילות המבורכת שעושה שרה אשר מתאימה הכי הרבה להנצחה. לא אבנים, לא שלטים, אלא נטיעת עץ, המחובר לשורשים וזו המהות שלו של אבא, שאהב את ארץ ישראל והיה מחובר אליה בכל נימי נפשו. מעל לכל, הוא אהב אדם ואנשים ואין זה משנה באיזה גיל וכיבד את כולם. העץ מסמל אותו כי היה אדם של נתינה ומחובר לשורשים ונתן מה שיש לו".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון אמר כי סעדיה היה מהאנשים שהגישו לנו את המדינה על מגש הכסף. רק בחודש מאי אשתקד, ביום האזכרה ללוחמי ניצנים, העניק לו פרג'ון אות הוקרה על פעילותו למען הנחלת מורשת דור תש"ח מטעם המועצה האזורית ובית יד לבנים ראשל"צ.

לכתבה הבאה:

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.