יום רביעי , מאי 23 2018
Home / צרכנות / עקיצות של מנעולן שכדאי להיזהר מהן

עקיצות של מנעולן שכדאי להיזהר מהן

לצערנו הרב יש בשוק לא מעט מנעולנים חאפרים שעשויים לנצל את תחושת חוסר האונים. הכרת המחירים ומציאת מנעולן איכותי בשדרות מבעוד מועד עשויים לסייע בצורה ניכרת ולחסוך כספים ועוגמת נפש.

הכר את האויב

החאפר הוא אדם שמציג את עצמו כמנעולן מורשה, אך האמת היא שהוא לא עבר הסמכה במוסד מוכר והוא לא מחזיק בתעודת יושר מטעם המשטרה. כפי שציינו – החאפר עשוי לנצל את המצב ולהערים על הלקוח בדרכים שונות, כדי למנוע זאת חשוב מאוד להכיר את הדרכים ולזהות שמדובר בחאפר.

לפניכם 6 עקיצות מוכרות של מנעולנים חאפרים:

  1. שימוש באביזרים באיכות ירודה – שימוש במוצרים שאינם איכותיים, למשל: צילינדרים שהגיעו מסין. את המפתחות האלו לא ניתן לשכפל. כמו כן, האביזרים יכולים לגרום לנזקים רבים.
  2. ניפוח סיטואציות – המנעולנים עלולים להמציא תקלות נוספות שכלל לא קיימות כדי לגבות יותר כסף.
  3. התקנת צילינדרים משומשים – מנעולן לא מקצועי מספיק עשוי להתקין בבית הלקוח צילינדר שפורק קודם אצל אדם אחר ולדרוש תשלום עבור צילינדר חדש שנשחק. סיכון נוסף של שימוש בצילינדר הישן הוא שיתכן והמפתח שלו שוכפל ונמצא אצל אנשים אחרים. כדי למנוע את המצב יש לדרוש מהמנעולן להשתמש בצילינדר חדש ולהוכיח זאת, כלומר – על הצילינדר להגיע באריזה מקורית וסגורה שלא ניתן לסגור פעמיים.
  4. החאפרים שממגנטים וחיות אחרות – חשוב מאוד שלא לחכות עד שהדלת לא תפתח ולאתר מנעולן איכותי מבעוד מועד, אך גם אם לא עשיתם זאת ואתם נמצאים במצב הבעייתי זכרו לקחת נשימה ולעשות סקר זריז – להשוות מחירים ולבקש המלצות ממכרים וחברים. אל תתפתו לבחור במנעולנים שמדביקים מגנטים – במקרים רבים מדובר על מנעולנים שאינם מקצועיים וגובים מחירים מופקעים.
  5. מחירים מופקעים – ישנם אנשי מנעולים המזהים את הלחץ של הלקוח ודורשים מחירים גבוהים מאוד שלא בצדק. כדי למנוע מהם להוליך אתכם שולל הקפידו להכיר את המחירים שנהוג לקחת עבור השירותים. להלן כמה סוגי שירותים: קריאת שירות בלי התקנה, כמו למשל: שחרור מפתח מהמנעול או פריצת דלת תעלה כ– 240 ₪ בממוצע, החלפה של צילינדר ומפתחות תעלה כ- 550 ₪ בממוצע והחלפת מנעול תעלה כ – 650 ₪ בממוצע.
  6. חבלה במנעול – היזהרו מאנשי מקצוע שמחבלים במנעול ואז מתקנים אותו. חשוב מאוד לפקוח עין על הנעשה.

הכרת התחבולות והקשבה לאינטואיציה

עצם הידיעה שקיימים מנעולנים שמנצלים את המצב עשויה לגרום לכם לפקוח את העיניים, להישאר בקרבת בעל המקצוע ולשים לב להתנהגות ולמחירים שגובה המנעולן. זכרו תמיד להקשיב לאינטואיציה ונסו לשים לב אליה גם אם אתם לחוצים ומודאגים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.