יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / ערב של אזעקות, בהלה ושאלות פתוחות
רקטת קסאם | צילום: מאור מורביה
רקטת קסאם | צילום: מאור מורביה

ערב של אזעקות, בהלה ושאלות פתוחות

הערב הופר השקט היחסי שאופף את האזור בשנים האחרונות כאשר אזעקות צבע אדום נשמעו ברחבי הנגב המערבי. האזעקות הופעלו ביישובי חוף אשקלון, שער הנגב, שדרות ואשקלון. רקטות יירוט רבות של מערכת ההגנה "כיפת ברזל" שוגרו אל עבר העצמים שנורו אל עבר ישראל ופיצוצים רבים נשמעו באזור, כולל רעשים של נפילת רקטות. למרות זו ועל אף הבומים החזקים, בצה"ל טענו כי לא מדובר בירי רקטות אלא בירי מקלעים שבוצע על ידי חמאס כחלק מתרגיל שארגון הטרור הרצחני עורך בשעות אלו. במועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון דווח כי לא היו נפילות בשטחן ואין נזק או נפגעים.

דוברות איחוד הצלה מחוז דרום דיווחו על שישה נפגעי חרדה מתוכם גבר אחד וחמישה נשים שטופלו על ידי מתנדבי יחידת חוס"ן של איחוד הצלה סניף שדרות ושער הנגב בעקבות האזעקות שהופעלו. מרים באלין, מנהלת היחידה: "מדובר בתושבת שדרות ובקבוצה של מטיילים מחו"ל שתוך כדי הסיור בשדרות נשמעה האזעקה והם לקו בהתקף חרדה. כמו כן תוגברה פעילות מתנדבי יחידת חוס"ן בגזרת דרום עקב חשש לנפגעי חרדה נוספים".

תושבים רבים קיבלו בתדהמה את הודעת דובר צה"ל על כך שאין מדובר בירי רקטות ואף הגיבו בגיחוך להודעה הלקונית המוזרה שיצאה מדוברות צה"ל. בשלב זה עד רגע פרסום הכתבה נותרו שאלות רבות פתוחות שעדיין לא נענו, אך לסיכום נראה כי אנו ממש בפתחה של מערכה נוספת. בשלב זה לא פורסמו הנחיות מיוחדות למצב חירום והתושבים מתבקשים להיות עירניים, לשהות בסמוך למרחבים המוגנים ולהישמע להוראות פיקוד העורף. עדכונים נוספים יפורסמו בהתאם לצורך.

לכתבה הבאה:

ממשיכים: מכבי שדרות ניצחה את הפועל לוד 0-3

מכבי שדרות ממשיכה ביכולת הטובה ושומרת על המקום הראשון, כשגברה בתוצאה 0-3 על הפועל לוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.