יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / ביטחוני / פטריוטים: שדרות מובילה בגיוס בדרום
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

פטריוטים: שדרות מובילה בגיוס בדרום

דוח נתוני הגיוס והשירות של צה"ל מראה מגמת עלייה משמעותית באחוזי הגיוס לצה"ל בעיר שדרות. בעוד ב-2016 עמד האחוז על 73, השנה הוא עומד על 87%. שדרות ממוקמת במקום הגבוה ביותר מבין ערי הדרום, זו השנה השנייה ברציפות. אלון דוידי, ראש העיר: "אני גאה בצעירי העיר הנפלאים ובמערכת החינוך שלנו".

צה"ל חשף הבוקר (ג') את נתוני הגיוס של ילידי שנתון 1996 אשר מרביתם התגייסו בשנת 2014 ועתידים להשתחרר השנה. הנתונים מדרגים את היישובים לפי אחוז הגיוס לצה"ל, אחוז המיצוי לקצונה ברשות ואחוז הלוחמים. הדירוג הוא לפי אזורים בארץ – צפון, מרכז ודרום וכן לפי ערים, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות. על פי הנתונים, שדרות מובילה בקרב ערי הדרום עם 87.2% גיוס לצה"ל של הגברים. אחריה דימונה (84.8%), אילת (83.9%), אשקלון (83.4%) ובאר-שבע (83.1%). המשמעות: שדרות מובילה בקרב ערי הדרום בכלל ובקרב ערי הנגב המערבי בפרט.  אחוז המיצוי ללחימה גם כן גבוה יחסית לנתונים ועומד על 43.1% (מקום שלישי אחרי אילת וערד). בתחום המיצוי לקצונה האחוז בשדרות הוא 1.8%. בקרב הנשים עומד אחוז הגיוס לצה"ל בשדרות על 56.2%, כאשר המיצוי לקצונה הנו 2%. חשוב לציין, כי באחוזי הזכאות לבגרות מובילה העיר שדרות בקרב ערי הדרום עם 89% זכאות לבגרות בשנת תשע"ז.

דוידי עם צור יגאל ורפאל | צילום: עיריית שדרות
 דוידי עם צור יגאל ורפאל | צילום: עיריית שדרות

"איני מופתע מהדירוג", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בתגובה לנתונים. "צעירי שדרות הם קהילה בלתי רגילה, מתנדבת, משתפת ובעלת עוצמות וכוח. אני גאה בצעירי העיר הנפלאים ובמערכת החינוך שלנו. אנו מעודדים את בני הנוער לערכים של ציונות ונתינה למען הקהילה, החברה והמדינה ואכן, התוצאות לא מאחרות להגיע שנה אחר שנה". עוד הוסיף דוידי: "אני מתמלא גאווה לנוכח הנתונים המרשימים הללו ששמים את העיר שוב כמובילה בדרום בשיעור הגיוס. נתוני הגיוס של בני ובנות שדרות, הם הוכחה נוספת לאיכות הנוער שגדל ומתחנך כאן". בנושא נתוני המיצוי לקצונה אמר דוידי: "אנחנו פועלים יחד עם הצבא ועם צוותי החינוך העירוניים להגברת המוטיבציה בקרב הצעירות והצעירות שלנו ליציאה לקורס קצינים. השירות הצבאי הוא חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך הרחבה של צעירי שדרות, המקנה להם את הכלים והערכים אשר רק בצה"ל אפשר לקבל. נמשיך להוביל את צעירי העיר להסתכלות בשירות לצה"ל כזכות אזרחית ראשונה במעלה ומנוף להצלחה בדרכם לאזרחות בוגרת, משמעותית ופורייה".

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.