יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / ביטחוני / "פקחתי עיניים שבועיים לאחר הפציעה ולא זכרתי דבר"
אהרון קרוב | צילום: OU ישראל

"פקחתי עיניים שבועיים לאחר הפציעה ולא זכרתי דבר"

לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, העביר אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר במהלך מבצע עופרת יצוקה, הרצאות לחניכי "מקום בלב" של ארגון OU ישראל. עוד הוסיף: "רבים שואלים אותי מניין הכוחות להמשיך, אך התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת".

לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, העביר אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר של מבצע עופרת יצוקה בעזה מלפני תשע שנים, הרצאות מרגשות לחניכי מרכזי "מקום בלב" ברחובות, שדרות, בית שמש וקרית גת המשתייכים לארגון OUישראל, ופועלים בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית ואחרים, בהן סיפר להם את סיפורו האישי. קרוב, תלמיד ישיבת ההסדר בקרני שומרון ומפקד מחלקה בגדוד 890, הוזעק לרצועת עזה מספר שעות בלבד לאחר חופתו ולחם במבצע עופרת יצוקה יחד עם חייליו. במהלך הקרבות נפצע באורח אנוש מפגיעה של יותר מ-300 רסיסים, לאחר שנכנס בראש כוח לבית ממולכד.

במהלך ההרצאה ציין קרוב בפני בני הנוער כי "באותו מבצע נפרדתי לשלום ממשפחתי שעות ספורות אחרי החתונה על מנת ללחום יחד עם חייליי ברצועת עזה, והשארתי מאחור אישה, הורים, אחים ואחיות, שרק ערב לפני כן עמדו לצידי בחופה. בכל זאת, לכולם היה ברור: למלחמה הזו חייבים ללכת, כי עם ישראל ומדינת ישראל גדולים בהרבה מכל שיקול פרטי, חשוב ככל שיהיה". בנוסף, הדגיש קרוב כי "הרופאים מגדירים את המקרה שלי כ"נס", כיוון ששבועות ספורים לאחר הפציעה כבר יצאתי מבית החולים. בדיעבד הסתבר כי השיקום רק החל, כאשר עשרה ימים לאחר הפציעה פקחתי את עיניי ולא זכרתי דבר, כמו ילד שרק נולד".

אהרון קרוב | צילום: OU ישראל
 אהרון קרוב | צילום: OU ישראל

"רבים שואלים מניין הכוחות להמשיך, אך התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת ואין לנו עם אחר. התמיכה של עם ישראל נתנה לנו כוחות אדירים, וכך שלב אחר שלב למדתי לדבר, לאכול, ללכת ולעשות פעולות פשוטות, עד שהצלחתי לרוץ ריצת מרתון, ללדת שלושה ילדים ולסיים במאמץ עילאי תואר ראשון".

מנהלי מרכז מקום בלב בשדרות עמיחי גואטה וניר שרפי: "בנוסף להרצאות ופעילויות ההעצמה השונות, במהלך יום ההוקרה חניכי "מקום בלב" מארגנים גם חבילות שי לכוחות הביטחון. ניקח את הדאגה לאחר כאורח חיים תמידי, ובשאיפה שנדע לבטא את האחדות שלנו לא רק בעת צרה אלא גם בעתות שמחה".

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן: "אהרון קרוב הוא דמות מעוררת השראה והערצה. אדם שהוזעק לעזה שעות בודדות לאחר חופתו, מתוך תחושת סולידריות, מסירות ואהבת אין קץ לעם ישראל ולארץ ישראל. המפגש של בני נוער עם דמות מופת כמו אהרון קרוב שעובד לאורך השנה בארגון שלנו ומלווה בני נוער לא רק ביום ההוקרה אלא לאורך כל השנה, מספקת להם חוויה משמעותית, נוטעת בקרבם ערכים חשובים שללא ספק ימשיכו ללוות אותם- כך שמילים כמו מסירות נפש, ויתור הפרט למען הכלל, אהבת חינם או אהבת המולדת לא יהיו עבורם קלישאות אלא דרך חיים".

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.