יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / פרידה מהמסיע המיתולוגי

פרידה מהמסיע המיתולוגי

בשנת 1982 רכש אלי כהן 2 טיוליות והתחיל לעבוד בתחום ההסעות, בהמשך הוא הפך את חברת "מסיעי שדרות" לסיפור של הצלחה . השבוע, בגיל 88 הוא הלך לעולמו.

כשחושבים על העיר שדרות ועל ההיסטוריה שלה עולות לא מעט דמויות משמעותיות שעיצבו את השם, שהפכו לסמל של שדרות, סמל שמלווה אותו מילדותנו ועד היום. אין ספק ברשימה המכובדת נמצאת 'חברת מסיעי שדרות" ששמה מתחרז עם שמה של העיר. השבוע נפל דבר-אליהו כהן שהקים את החברה שהפכה לסיפור הצלחה גדול  בקנה מידה ארצי עם מאות אוטובוסים, מיניבוסים וכלי רכב להסעות, הלך לעולמו בגיל 88.  "אליהו היה אחד הסמלים הבולטים והמשמעותיים של שדרות" סיפרו השבוע תושבים ותיקים שנפרדו ממנו. "בשנות השמונים כשאף אחד לא שמע על שדרות חוץ ממוסיקה, האוטובוסים שלו שנסעו בכל הארץ נשאו את השם שלנו ודרך זה הכירו בעצם את העיר שלנו".

לפני שמונה שנים, במסגרת פרויקט מיוחד של 'דין וחשבון' לפסח, אליהו התראיין לראשונה וסיפר את סיפור ההצלחה של החברה שהקים. הוא סיפר איך הכל התחיל מרכישת 2 טיוליות, כמה אהב את העיר שדרות וכמה הוא שמח שילדיו ממשיכים להוביל את החברה שבנה בעשר אצבעות. "בשנת 1956 עליתי לישראל ממרוקו והתגוררתי בעכו. כבר אז התחברתי לעסק ורכשתי 2 טיוליות כדי לעבוד בהסעות. בשנת 1960 החלטתי לעבור לשדרות ומאחר ולא היו בכלל הסעות, החלטתי לצד מסעדה שהקמתי לעבוד גם בתחום ההסעות והטיולים. בשנת 1982 החלטתי להקים את 'מסיעי שדרות' ומאז ועד היום, אני עובד בחברה יחד עם הבנים שלי" סיפר אז לכותב שורות אלה. "נתתי לילדים שלי לעשות הבחירות שלהם. ברוך ה', יש להם יכולות  להתקדם בהשכלה, אבל הם הפתיעו אותי והחליטו להמשיך את מה שאני בניתי. בסך הכל עבדתי מאוד קשה ואני מאוד שמח שהם ממשיכים בדרכי ושומרים על העסק המשפחתי". הבן יהודה שהשתתף בפרויקט הוסיף: "החברה שלנו נבנתה לבנה על גבי לבנה ובהחלט זאת הייתה דרך מחשלת שאני למדתי ממנה המון. אבא שלי הקים חברה מצליחה, והתפקיד שלי ושל האחים שלי לשמור על מה שהוא בנה ולהמשיך ולקדם אותה".

כאמור, השבוע העיר שדרות נפרדה מאליהו כהן שהובא למנוחות בבית העלמין העירוני. בין הסופדים היה גם ראש עיריית שדרות אלון דוידי שביקר אותו במיטת חוליו. "היום, שדרות נפרדת מהחבר היקר אלי כהן ז"ל, אדם שהיה אבן מאבניה של העיר הנפלאה שלנו.גם אני באופן אישי, מרגיש שאיבדתי אדם יקר שזכיתי להכיר מקרוב. אלי היקר, זכינו שאדם גדול כמוך חיי בתוכנו. למרות שהשתדלת להסתיר את גדלותך ואצילותך, כולנו ידענו שאתה אדם מיוחד, אוהב ואהוב על כולם. היית אהוב ונערץ בשל אישיותך הנפלאה, טוב ליבך, אנושיותך, נועם הליכותיך, חכמתך, צניעותך וענוותך ותרומתך הרבה והייחודית בכל הנושאים אליהם נידרשת לסייע. הקמת חברה לתפארת בעשר אצבעותייך והצלחת בזכות נחישותך ומסירותך.  משפחתך היקרה, ילדיך דאגו לך וכיבדו אותך, כיבוד הורים הראוי להערצה והערכה. ביקרתי אותך מספר פעמים בבית חולים והתפללתי לרפואתך, אך היום אנו נאלצים להיפרד ממך, אנו מצרים וכואבים את לכתך. השארת חלל גדול בלבנו. תחסר לנו מאוד כתושב שדרות וכחבר לבית הכנסת 'משכן שלום'. נזכור אותך, אלי בדיוק כפי שהיית – אדם טוב לב, אנושי, נעים הליכות, צנוע, איש משפחה חם, אוהב ומכבד את הזולת. כך נזכור אותך וכך תישאר בליבנו תמיד. עליך בהחלט ניתן לומר, "היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא …"

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.