שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / פרץ: תפסיקו לשדוד את התושבים. דוידי: הארנונה בשדרות הכי נמוכה

פרץ: תפסיקו לשדוד את התושבים. דוידי: הארנונה בשדרות הכי נמוכה

חבר האופוזיציה יניב פרץ התעמת עם ראש העיר לאורך כל הישיבה וטען שהוא מסתיר את האמת מהתושבים, מנגד ראש העיר דוידי הציג נתונים: "הארנונה בשדרות הכי נמוכה בדרום".

צו הארנונה לשנת 2019 הובא ביום הרביעי האחרון לאישור מליאת מועצת העיר שדרות וכצפוי עורר עימות בין חברי האופוזיציה בראשות יניב פרץ לבין ראש העיר שהפיץ סרטון הסבר כדי להמחיש לתושבים כי הטענות של חברי האופוזיציה הן פייק ניוז אחד גדול.  "הערב בישיבת המועצה הובאו נתונים אמיתיים על ידי רואה החשבון וגזבר העירייה.  ישנם חברי מועצה שמטיחים שקר יום אחר יום על מנת לקושש תשומת לב ונוהגים בפופוליזם זול", אמר והוסיף "המספרים מדברים בעד עצמם ולא הזיות או המצאות של חברי המועצה".

לפי הצו, עליו חתום ראש העיר, אלון דוידי, גם השנה הארנונה של תושבי שדרות לא תתייקר, מעבר למנגנון ההצמדה הקבוע בחוק ההסדרים, אותו המדינה מחייבת, והשנה עומד על 0.32%. בשנת 2014 פעל ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מול שר הפנים דאז, גדעון סער, ושר האוצר, יאיר לפיד, לקדם הצעת מחליטים לממשלה להגדיל את אחוז ההנחה בארנונה לשדרות ויישובי עוטף עזה ב-15% נוספים. כך יצא שההנחה על מבנה מגורים בשדרות היא 45% ולמבני תעשייה, מסחר, שירותים, משרדים, מלאכה וחקלאות – 39%.

לדברי דוידי כיום יוצא, שתושבי שדרות משלמים את הסכום הנמוך ביותר באזור עבור ארנונה למגורים – 41.98 ₪ למ"ר לפני הנחה ואחרי הנחת קו עימות של 45% – 23.09 ₪ למ"ר. בישיבה השבוע הציג דוידי את השוני במחיר הארנונה בשנים האחרונות – ב-2013: 23.77 ₪, ב-2014: 20.47 ₪, 2015: 20.62 ₪, 2016: 22.13 ₪, 2017: 22.53 ₪, 2018: 23.02 ₪.

עוד מדגיש דוידי: גם בהשוואה לערי האזור נמצא שבשדרות תשלום הארנונה הוא הזול ביותר- בקריית-גת – 43 ₪ בממוצע, בנתיבות – 37 ₪ בממוצע, באשקלון – 38 ₪ בממוצע, בקריית מלאכי – 41.5 ₪ בממוצע ובשדרות – 23 ₪.

מי שלא הסכים עם דבריו של דוידי מתחילת הישיבה והתעמת איתו הוא חבר האופוזיציה יניב פרץ שאף שידר את הישיבה באמצעות הפייסבוק.  "תפסיקו לשקר את התושבים ולהציג מצא שווא" התבטא לא אחת בזעם פרץ שהטיח דבריו קשים בראש העיר. "אתה ראש עיר שמענה את הציבור, ראש עיר שמכביד את הנטל על הכיס של התושבים כדי לממן משכורות מנופחות". דוידי מצידו דחה את טענותיו: "אתה מפחד להתעמת עם הנתונים כדי לגלות כמה שאתה טועה, יושבים כאן אנשי מקצוע שמראים לך נתונים ואתה בוחר לעוות את הנתונים".

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.