יום רביעי , 21 נובמבר 2018
דף הבית / חדשות / ציון לשבח על הוראה איכותית למורה מיכל סגרון

ציון לשבח על הוראה איכותית למורה מיכל סגרון

מיכל סיגרון, מורה ורכזת לפיסיקה בכפר סילבר, זכתה בציון לשבח מטעם קרן טראמפ להוראה איכותית. תלמידיה בירכו בפייסבוק: "בזכותך מצאתי את דרכי בחיים ובחרתי ללמוד הנדסה". ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "על מיכל נאמר 'מורה טובה- מורה לחיים"'.

מיכל סיגרון, המתגוררת במושב ברכיה, מרכזת את המגמה לפסיקה ומלמדת פיסיקה בבית הספר התיכון כפר סילבר מזה 21 שנים. במהלך עיסוקה היא גם מדריכת מורים בתחום ואחראית לקידום פרויקטים ייחודיים ויוזמות חינוכיות מקוריות. למשל, הנחיית תחרות כספות (הנחיית תלמידים לבניית כספת כשהמטרה היא לפתוח אותה בעזרים פיסיקליים) לצד שכלול דרכי ההוראה שהפכו להיות כלי דידקטי בקרב המורים לפיסיקה בארץ. לאחרונה הועלה שמה כאחת המתמודדות לקבלת ציון לשבח מטעם קרן טראמפ ולאחר בחינת הנתונים, קיבלה את הפרס היוקרתי בטקס שהתקיים לפני כחודש במוזיאון טבע בת"א. הפרס ניתן גם למורה מהישוב אפרת. הפרס הראשון הוענק למורה לביולוגיה מקרית החינוך דרור.

תלמידיה כתבו לה בפייסבוק: "אכפת לה מתלמידים ומורים, היא תלמידה בעצמה וכל הזמן משכללת את ההוראה שלה והצוות שלה, מורה מרגשת". תלמידה אחרת כתבה: "בזכותך מצאתי את דרכי בחיים ובחרתי ללמוד הנדסה". על הפרס אמרה סיגרון כי היא מודה להנהלת כפר סילבר שתמכה בה, למנהל התיכון אהרון עטיה ולמנכ"ל הכפר שמעון סלומון. "אני מאוד שמחה שזורקים אור על מורים באזור שלנו ועל איכות ההוראה. המוטו שלי לאורך כל הדרך שהכל אפשרי ועם מוטיבציה, רצון והתמדה, אפשר לסיים פיסיקה ברמה של חמש יחידות ולהגיע להישגים".

בעניין זה אמרה סיגרון השבוע כי מקצועות ריאליים אינם רק לגברים ואצלה בביה"ס יש בהחלט מגמה חיובית מאוד של בנות שמוצאות עניין ולומדות את המדעים המדויקים. "אני שמחה ש-50 מהתלמידים שלי הן בנות ויש לי כמה מצטיינות שמובילות את המגמה ומהוות מודל לחיקוי. אני תמיד אומרת שזה מקצוע גם לבנים וגם לבנות".

מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, אמרה השבוע: "המועצה האזורית חוף אשקלון ותלמידי כפר סילבר זכו במיכל סיגרון, מורה לפיסיקה ואישיות נפלאה, שמשכילה לנצל את כוח המשיכה על מנת למנף את תלמידיה לגבהים חדשים". ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, בירך את מיכל על זכייתה בציון לשבח. "מיכל לקחה את המוטו 'לחשוב מחוץ לקופסה' צעד אחד קדימה ויישמה אותו ביצירתיות מעשית בביה"ס. זו הדוגמא לכך שמורה טובה היא מורה לחיים.  הבאת כבוד רב למועצה, למושב ולמשפחתך".

לכתבה הבאה:

חצבת בשדרות? הורים: "נפעל להוציא את כל הילדים שלא חוסנו מהגנים"

התפרצות מחלת החצבת באזור ירושלים ובמרכז הארץ, שהוביל להיסטריה רבה בקרב הציבור עקב מותה של …

תגובה אחת

  1. הי מיכל.זו חבצלת מאולפנת צביה .יישר כוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.