יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / קבלן פיתוח "גנב" מים מבתים פרטיים

קבלן פיתוח "גנב" מים מבתים פרטיים

דיירים ברחוב משעול הערבה בשדרות נדהמו לגלות כי הקבלן שמבצע עבודות פיתוח צרך מים לטובת העבודות על חשבונם ללא רשות. שוטרי הפיקוח קנסו אותו ודיווחו למחלקת הגבייה. 

לא ברור עדיין עד כמה מתבצע פיקוח אדוק על הקבלנים שמבצעים עבודות ברחבי העיר שדרות אבל לפחות באחד המקרים שהתרחש בסוף השבוע שעבר רק בזכות ערנות הדיירים אחד הקבלנים נתפס כשהוא משתמש בברז מים פרטי של שכונת המגורים החדשה יחסית "משעול הערבה".  מבירור שעשו הדיירים התברר להם כי לא מדובר במקרה חד פעמי אלא בשימוש לא חוקי שנמשך כחודשיים ימים. "לא יכול להיות שקבלן שמבצע עבודות יעשה מה שהוא רוצה ואין פיקוח עליו. האם כשהוא החל את העבודות מישהו טרח לברר אם יש לו מקור מים לפני שהוא החליט על דעת עצמו להשתמש בברז מים שרשום על דיירים פרטיים" זעמו דיריים במשעול הערבה, "כעת אנחנו דורשים מאגף הגבייה של העירייה להסיר את החיוב של חשבון המים המשותף מהחיובים שנקבל החודש, זה לא יעלה על הדעת שאנחנו נספוג את זה".

כאמור, מדובר בשכונת מגורים סמוך למתנ"ס העירוני (כיכר מ-3), עבודות הפיתוח שהחלו באיחור של מספר חודשים מתבצעות ברחוב העצמאות, שדרה של בתים פרטיים. לפני כחודשיים החלו עבודות הפיתוח שכוללות מדרחוב, שביל הולכי רגל וספסלים. סמוך לשכונה הוצב קרוון שככל הנראה משמש לציוד ואף למגורים עבור הפועלים. מאחר ולא היה לקבלן מקור מים הוא החליט על דעת עצמו להשתמש בברז שנמצא מעבר לגדר ההפרדה בין 'משעול הערבה' לסמטת העצמאות. דיירים שהבחינו בפועלים חוזרים ושוב ושוב למלא מים תיעדו את השימוש, לאחר מכן הגיעו למקום שבו מוצב הברז וגילו אף שהם הכינו לעצמם פטנט שיאפשר את זרימת המים בצורה נוחה יותר.

בשלב זה, החליט ועד הבניין לפנות לחברה הכלכלית שהפרויקט מבוצע מטעמה, המנכ"ל אמנון קוזניץ ראה זאת בחומרה וביקש לערב את המפקח. בהמשך התערב נהגו ועוזרו של ראש העיר, רונן גבאי, האחרון פנה לשיטור העירוני שטיפל בזה מיידית. שוטר היחידה הגיע למקום ופתח בבירור ממנו עולה כי לא מדובר במקרה חד פעמי, הוא הזהיר אותו לבל יחזור על כך, נתן לו קנס של 730 שקלים ומילא טופס עבור אגף הגבייה בכדי שיחייבו אותו ישירות ולא את הדיירים שכמובן מתכוונים לעקוב אחר הסוגיה מקרוב.

הדיירים חשבו כי בכך הסתיים הסיפור אלא שיום למחרת, שוב תיעד אחד הדיירים את הפועלים משתמשים בברז המים, הדיירים עדכנו כמובן את השיטור העירוני ששוב הזהירו את הקבלן. כך או כך, נדמה כי יש להגביר את הפיקוח על קבלנים גם בסוגיות נוספות כמו השארת מפגעים בשטח העבודה כפי שניתן לראות לא רחוק משם בכיכר גולומב.

תגובה אחת

  1. גם ברחוב מקווה ישראל קבלנו חשבונות מנופחים על צריכה משוטפת ולבסוף התברר כי עמוס נחום שבונה מימול צרך במשך שנה וחצי מיים ללא שעון וזה בה על חשבונינו אם תרצו לעשות כתבה תבקשומהדיירים את החשבוניות ותדהמו ממה שקורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.