יום שלישי , 19 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / ראשי סיעת מר"צ סיירו בשדרות

ראשי סיעת מר"צ סיירו בשדרות

ראשי מר"צ שמעוררים לא פעם כעסם של תושבים משדרות על כך שהם מביעים אמפטיה לצד הפלסטיני הגיעו לסיור בעיר וקיבלו הסבר ממצפה קובי על המציאות הבלתי נסבלת.

בהופעותיהם בטלוויזיה ראשי סיעת מר"צ מרבים לא פעם להביע אמפטיה כלפי הפלסטינים, אך ביום רביעי האחרון הם התייצבו בשדרות כדי להביע תמיכה דווקא בתושבי העיר וכן בתושבים שמתגוררים בגבול הרצועה.

יש לציין שהביקור קוים עקב מאמציו של תושב העיר אבי דבוש, חבר מנהיגות תנועת הפריפריות וחבר הנהלת מר"צ שאף היה בין המועמדים בבחירות לראשות התנועה. לתפיסתו של דבוש, מר"צ צריכה לשנות את הגישה ולהיות יותר עממית ומחוברת לשטח.

"אני שמח שמר"צ הופכת להיות בת בית בשדרות. לעובדה שאני, מתמודד על הנהגת מר"צ, חי בשדרות, יש ביטוי נאמן בסדר היום של המפלגה" התייחס דבוש לביקור של הסיעה בשדרות."  לא מדובר באירוע חריג: בחודשיים האחרונים, הגיעה יו"ר מר"צ, ח"כ תמר זנדברג, וחברי הכנסת של הסיעה, מספר פעמים לאזור. בין היתר, נפגשנו עם ראש עירית שדרות, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי. נפגשנו גם עם ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, ועם מנהלות מרכזי החוסן באזור. הגענו מספר פעמים לשדרות, לתצפיות בשדרות ובחץ השחור, ולקיבוצים באזור ועל הגדר. קיבלנו סקירה בטחונית מקציני הביטחון של שדרות ואשכול.

כאמור, הסיור של 'מרצ' התחיל ב"גבעת קובי" שם נפגשו עם מרק איפרמוב, לשעבר סגן ראש העיר. משם המשיכו לסיור בנתיב העשרה וזיקים, ולמפגש עם ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר.

"הביקור הזה מביא לידי ביטוי את הרצון של מרצ לגבות, לחזק ולהפגין סולידריות עם תושבי שדרות והנגב המערבי בכלל. הדבר מביא לידי ביטוי את המחויבות של מרצ לפתרון ולקידום אסטרטגיה חדשה מול עזה. הדבר מביא לידי ביטוי את הדאגה של מרצ, ביחס להתקלחות המתמשכת, בחודשיים האחרונים, על גבול עזה ובאזור כולו" אמר דבוש במהלך הביקור. "התפישה של מרצ ברורה. 17 שנים אנחנו במלחמה הזו, מאז נחת הקסאם הראשון בשדרות, באפריל 2001. השימוש בכח הכרחי לעיתים, אבל הוא לא אפקטיבי בעליל. ישראל היא המדינה החזקה באזור. אין השוואה בכלל בין כוחה הצבאי של ישראל וכוחו של חמאס, ויתר הארגונים החמושים ברצועה. ועדיין, כח בלבד לא יכול לפתור את המצב באמת.  לטווח ארוך, אין ברירה אלא להגיע להסדרה ולהסכם, מול עזה. כך היה תמיד בהיסטוריה. כך למדתי אני, בבית הימני שלי. אחרי כל מלחמה צריך לבוא שלום. בשלום צריך להשקיע לא פחות מאשר במלחמה. שלום עושים עם אויבים."

 

 

לכתבה הבאה:

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.