יום שני , 16 דצמבר 2019
דף הבית / חדשות / ראש המועצה התערב – ועובדי משרד החינוך בדרום יקבלו שכר על ההסלמה האחרונה

ראש המועצה התערב – ועובדי משרד החינוך בדרום יקבלו שכר על ההסלמה האחרונה

תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, קיבל פניות רבות מצוותי החינוך במועצה ומתושבים שמועסקים על ידי משרד החינוך ברשויות אחרות שטענו כי למרות החלטת ועדת הכספים – משרד החינוך לא שילם להם עבור יום העבודה שהחסירו.

עידאן, שהיה המום מכך שמשרד ממשלתי אינו פועל על פי הנחיות ועדת הכספים, שלח מכתב למנכ"ל המשרד, ודרש יישור קו מיידי שיאפשר לכל עובדי המשרד הגרים ועובדים בעוטף לקבל שכר עבור יום העבודה שהחסירו.
"לא ייתכן מצב בו המדינה מבינה את הצורך ומאשרת לפצות את העובדים שהתמודדו עם מצב חירום אמיתי, ומשרד ממשלתי אינו מכיר בכך ועושה כרצונו" ציין עידאן.
אתמול, לאחר בדיקה שקיים צוות משרד החינוך והתייעצות עם הממונה על השכר במשרד האוצר, עודכן עידאן שמשרד החינוך החליט להכיר ב6.5.2019 כיום לחימה וכל עובדי משרד החינוך הגרים או עובדים בעוטף יזכו להכרה ביום זה כיום היעדרות בשכר.

" אני שמח שמשרד החינוך פעל באנושיות, בדק את הנושא והחליט לעשות צדק עם עובדי המשרד ולהכיר ביום הלחימה שללא ספק השפיע על התושבים. אין ספק ששר החינוך ומנכ"ל המשרד קשובים לרחשי ליבם של תושבי העוטף וברגע שהנושא הגיע לשולחנם הם פעלו במהירות על מנת לפתור את המצב" סיכם עידאן.
כזכור, סבב הלחימה הסתיים ביום שני לפנות בוקר, כאשר פיקוד העורף הכריז על חזרה לשגרה. במועצת שדות נגב, יחד עם רשויות אזוריות שכנות, הוחלט לא לפתוח את מוסדות החינוך ולאפשר לתלמידים לחזור לשגרה באופן הדרגתי. " אי אפשר לצפות מהתושבים לעבור ממבצע לחימה ליום רגיל במספר שעות" הסביר עידאן את ההחלטה באותו הבוקר.
בדיון מיוחד שנערך בועדת הכספים מיד לאחר החזרה לשגרה, קיבלה ועדת הכספים את דרישת הרשויות בעוטף להכיר גם ביום הלחימה השני (6.5.2019) כיום לחימה.

לכתבה הבאה:

לזכרה של טלי: עמדה החייאה במושב יכיני

בטקס מרגש במעמד מנהל מרחב לכיש במד"א ובני משפחה נחנכה עמדת החייאה לזכרה של טלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.