יום ראשון , 20 אוקטובר 2019
דף הבית / חדשות / "רק פראי אדם יכולים לעשות מעשה כזה אכזרי"
זירת הרצח. צילום: אורי גבאי
זירת הרצח. צילום: אורי גבאי

"רק פראי אדם יכולים לעשות מעשה כזה אכזרי"

ביום שלישי שעבר בשעות הבוקר כשנמצאה גופת אדם בתוך רכב שרוף  בכפר איבים הסמוך לשדרות עלה תחילה חשד כי מדובר בהתאבדות אלא שאז חלה התפתחות דרמטית וכל הממצאים הובילו לכך אפריים שומונוב ז"ל (25) הכיר את השניים שעל-פי החשד רצחו אותו ושרפו את גופתו עם הרכב במטרה להשמיד ראיות. "לקחו ממני את האהבה הגדולה שלי, בנאדם זהב שלא עשה דבר" סיפרה בכאב בת זוגתו של הצעיר שעשה עלייה לישראל לפני 3 שנים כדי להתגייס לצה"ל.

ביום שני שעבר סמוך לשעה 18:00 בערב נפרדה נינל מיגירוב מבן זוגה בשנה וחצי האחרונות אפריים שומונוב וקבעה איתו כי למחרת, כמו בכל בוקר הוא יגיע לאסוף אותה למקום עבודתה אלא שזה לא קרה משום שמפגש ספונטני בלילה בחורשה חשוכה בפאתי כפר איבים עם שניים ממכריו הסתיים ברצח אכזרי כמעט בלתי ניתן לעיכול, הכיצד בני אנוש מסוגלים לזה ועוד כאן בעיר כמו שדרות. "נפגשנו אצלי, צחקנו כמו תמיד עד שהוא היה צריך ללכת להתארגן לעבודה כמאבטח באולם אירועים. קבענו להיפגש בבוקר" מספרת מיגירוב ל'דין וחשבון', "זה קרה ביום שני בערב כאשר ביום שלישי בבוקר הוא היה אמור לאסוף אותי עם האחיין שלי שהייתי צריכה לקחת אותו מחופש בתחפושת פורים לגן ואז לקפוץ לעבודה. התקשרתי אליו ולא היה מענה. זה היה מאוד מוזר לי, ניסיתי שוב ושוב ולא היה מענה. חשבתי אולי הוא לא התעורר כי עבד עד מאוחר למרות שזה לא התאים לו הוא היה בחור מאוד רציני ואחראי. אני בכל מקרה התארגנתי ולקחתי את האחיין שלי לגן, התחלתי להרגיש לא טוב כנראה הייתה לי הרגשה שמשהו קרה לאפי, הודעתי לעבודה שאני לא מגיעה, חזרתי הביתה וניסיתי שוב לתפוס אותו. החלטתי לגשת לבית שלו, לא ראיתי שם את הרכב שלו, הצצתי מהחלון קראתי בשם שלו ולא היה מענה. פניתי לבני משפחה אולי הם יודעים איפה הוא, לאף אחד לא הייתה תשובה. המשכתי את היום כרגיל וכמובן לא הייתי רגועה".

מחשד להתאבדות-לרצח

על-פי הערכה מקרה הרצח החמור אירע ביום שני בלילה, רק למחרת ביום שלישי בצהריים אותר רכב מסוג הונדה שרוף בחורשה. תחילה כאמור עלה החשד כי מדובר בהתאבדות לאחר שנמצאה גופת אדם ברכב אבל לאחר שהחלה החקירה ובמקביל  הוגשה בשעות הבוקר המאוחרות תלונה על היעדרותו של אפריים שמונוב הבינו במשטרה כי ככל הנראה מדובר באותו אדם שנמצא שרוף בכלי הרכב. "כבר מהרגע הראשון שסיפרו לנו שנמצאה הגופה והוא כביכול התאבד זה היה נראה לי מאוד מוזר" מספר בן דודו יעקב שומונוב, "אמרתי לעצמי איך יכול להיות שהוא יעשה כזה דבר לעצמו, הוא איש בנאדם שמח, אני הייתי קרוב אליו ולא סיפר לי על שום מצוקה או בעיה. כמה שזה כואב וקשה לשמחתי האמת החלה להתבהר מהר מאוד והאמת מאוד מחרידה, לחשוב שבני אדם ועוד יהודים מסוגלים לעשות כזה מעשה מזעזע, מי היה מאמין שזה יכול לקרות בשדרות שבנאדם גם ירצח וגם ישרפו אותו ברכב, אני לא צריך להזכיר איפה עשו מעשים כאלה חמורים".

כאמור, אחת ההתפתחויות הייתה בשעות הבוקר לאחר שנערים שחגגו "אפטר פורים" בחורשה מצאו מכשיר מסוג אייפון. "מאוחר יותר הייתי עם אחד מבני המשפחה ומישהו ענה סוף סוף לטלפון" מספרת נינל מיגירוב בת זוגתו של הנרצח על הרגע שבו חשבה לעצמה שהוקל לה לאחר שהיה מענה למכשיר הטלפון.  "אחד הנערים  סיפר שהוא מצא את המכשיר באזור חורשת איבים, קבענו להיפגש כדי שיחזיר לנו את הטלפון, הייתה גם שמועה על כלי רכב שרוף באיבים. במצב הזה ניגשתי לתחנת משטרה להגיש תלונה ולדווח להם שנער אחד העביר לנו את המכשיר שלו שמצא באיבים".

זירת הרצח. צילום: אורי גבאי
זירת הרצח. צילום: אורי גבאי

נציין כי אותו נער זומן לתת עדות. בעקבות זאת הסתובבו שמועות על כך שהוא כביכול מעורב במקרה מה שכמובן לא נכון כלל וכלל. "אני רוצה לספר לכם על קצת ממה שעובר עליי בימים האחרונים" סיפר הנער שפוסט שככתב בפייסבוק. "לפני כמה ימים קרה מקרה אחד שזעזע את העיר שדרות, ומשום מה איכשהו כל מיני אנשים רעים מפיצים עליי שמועות שקריות בנוגע לאותו מקרה , כל מה שקרה זה שבסך הכל הייתי "באפטר פורים" בחורשת איבים עם חבריי לשכבה ומצאתי מכשיר פלאפון, לא הייתה לי שום כוונה לשמור אותו לעצמי מראש כשנכנסה שיחת טלפון עניתי ודיברתי עם אחד מבני המשפחה של המנוח קבענו להיפגש והחזרתי את המכשיר כשאין לי מושג בכלל למי הוא שייך ומה קרה, מכל זה איכשהו אנשים החליטו על דעת עצמם לקשור אותי לפרשה הזאת ולהריץ עלי שמועות כאלה ואחרות כאשר מי שביצע את המעשה כבר נתפס, ההפך הוא הנכון עזרתי במקרה הזה במה שיכלתי ומה ששאלו אותי עניתי, מאותה שניה הבינו שאני בכלל לא קשור לשום מקרה כזה או אחר.. אז בבקשה דיי לדבר דיי לשמועות אכזריות כאלה שיכולות פשוט להרוס חיים של בנאדם".

אכזריות בלתי נתפסת

מייד לאחר שהבינו במשטרה כי מדובר במקרה של רצח, החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש. כמו כן הוצא צו איסור פרסום על האירוע. בסוף השבוע הוסר הצו ואז החלה להתברר הזוועה. "פעולות החקירה המהירות שערכו חוקרי היחידה המרכזית, עליה הוטלה חקירת האירוע, הביאה אתמול למעצרם של שני חשודים תושבי הדרום (בגילאים 20 ו-24) בחשד למעורבות במעשה. בתום חקירתם אמש הם נכלאו והיום כאמור נעתר בית המשפט לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם בשמונה ימים לטובת המשך פעולות החקירה הנדרשות" נמסר מהמשטרה.

בינתיים, בני משפחתו של הנרצח עודכנו בהתפתחות אבל לא קיבלו יותר מדי מידע. גם הוריו שחיים ברוסיה קיבלו את הדיווח כי משהו רע קרה לבן הזקונים שלהם והם מיהרו לעלות על טיסה ראשונה לישראל. "אחרי שלקחו דגימות לדי.אן.אי הבנו כבר שזה לא אירוע רגיל, בעצם כמו שחשבנו מלכתחילה שאין מצב שהוא התאבד" מספר בן הדוד יעקב שומונוב, "כואב הלב שעשו מעשה כזה לילד טוב שלא עשה רע לאיש. זה מזעזע לחשוב שרצחו אותו וגם שרפו את הגופה. יש כל מיני שמועות שזה חוב כספי ושניסו לגנוב לו את הנשק, אנחנו לא יודעים בוודאות אבל לא משנה מה למה לקחת  חיים של בנאדם ושם דבר לא מצדיק את המעשה האכזרי הזה".

לדבריו של בן הדוד, אפריים ז"ל גדל בשדרות עד גיל 14 עד שההורים שלו החליטו לחזור להתגורר ברוסיה. "אני מכיר את אפריים מילדות, הוא בן משפחה שמאוד היה קרוב אליי, אפילו נסעתי לרוסיה לבקר אותו. כשהוא הגיע לגיל 18 היו לו המון התלבטויות כי רצה מאוד להתגייס ולתרום למדינה. בסופו של דבר בגיל 21 הוא החליט לא לוותר ועלה חזרה לבדו לישראל כדי להתגייס לצבא" מספר יעקב, " יום אחד הוא דפק לי בדלת ונורא שמחתי. נתתי לו להתגורר אצלי עד שהוא התארגן. לשמחתי הוא הצליח להשתלב מהר, הוא עשה שירות מלא, עבד לפרנסתו, השכיר דירה וקנה רכב, הוא ממש הצליח ושמחתי בשבילו. כואב הלב שכך הסתיימו חייו של מי שחזר לארץ כדי לתרום למדינה. לבקשת ההורים שלו הוא יקבר ברוסיה".

החשוד ברצח, תושב שדרות
החשוד ברצח, תושב שדרות

"אני רוצה להתעורר בבוקר ולחשוב שכל זה היה רק חלום בלהות" אומרת בדמעות בת זוגתו של הנרצח נינל מיגירוב. "אני מרגישה שאני חיה בתוך סיוט, רק רוצה להתעורר ולגלות שאולי זה טעות שזה לא אמיתי. אני לא מצליחה לישון כבר כמה לילות מאז המקרה. מי בכלל חשב שמישהו יפגע בו, שמישהו יעשה לו מעשה כזה מזעזע?".

לדבריה של נינל, לפני כשנה וחצי היא הכירה את אפריים ומייד התאהבה. "מהרגע הראשון הבנתי שמצאתי את אהבה חיי, הוא היה האהבה הראשונה שלי, רק לא מזמן הוא ארגן לי מסיבת יום הולדת מדהימה. זה היה ערב מרגש מאוד. לאורך כל הקשר שלנו הוא היה בן זוג כל כך אוהב ומפרגן, הוא אמור היה להיות בעלי, היו לי חלומות על חתונה איתו אבל לצערי איבדתי את האהבה שלי, את החצי שלי בדרך הכי נוראית שיכולה להיות. כשהייתי שומעת על חברים שאיבדו את היקר להם לא הבנתי איזה כאב זה, היום אני מבינה איזה כאב ענק לאבד מישהו שאתה כל כך אוהב ושהוא חלק מהחיים שלך".

מה שהדהים את נינל לא פחות מהרצח זה העובדה שאחד החשודים ברצח, בן למשפחה טובה משדרות שמתגוררת באזור מגוריה הוא אדם שהכירה  היטב. "בהתחלה כשסיפרו לי שהבנאדם שהכרתי הוא אחד החשודים במעשה פשוט סירבתי להאמין, זה היה נראה לי לא הגיוני בכלל שדווקא הוא יהיה מעורב במעשה כזה. אני בשוק מזה. אני עדיין לא מבינה את הקשר לחשוד הנוסף, אני רק רוצה שהם ישלמו על מה שהם עשו ומבחינתי מאחלת להם מוות בייסורים קשים על מה שהם עשו לאפי שלי".

בתוך כך, עורך דינו של החשוד משדרות אמר במהלך הדיון בהארכת מעצרו כי החשוד מסר גרסה מפורטת ומשתף פעולה בצורה מלאה, וכי יחד עם זאת, מסר בחקירתו כי בעת האירוע היה תחת השפעת סמים ואלכוהול והיה בהשפעה כזו חזקה שלא הצליח להבין עד הסוף מה הוא עושה.  החשוד השני הינו ללא  עבר פלילי קודם ובמהלך חקירותיו הוא קשר את עצמו לעבירות המיוחסות לו ולטענת המשטרה מסר פרטי חקירה מוכמנים שמצביעים על כך שהוא אכן ביצע העבירות המיוחסות לו וכמו כן הפליל את החשוד השני. עו"ד של החשוד אמר בדיון כי הוא "מסכים שישנה עילת מעצר ואינני חולק על תשתית ראייתית כרגע", אך ביקר את אופן התנהלות החקירה, שכן חקירתו של המשיב נעשתה ללא קבלת ייעוץ משפטי ולטענת פרקליטו לא הוסברו לו זכויותיו.  בנוסף פרקליטו של החשוד ביקש לשלוח אותו לבדיקת כשירות נפשית אך בית המשפט דחה את בקשתו. עם זאת השופטת אורית חדד הפנתה את תשומת לב השב"ס שתעשה השגחה ראויה עקב הנסיבות ובגלל שזהו מעצרו הראשון של החשוד.

לכתבה הבאה:

הבוקר: שני הרוגים בתאונת דרכים קשה בצומת איבים, סמוך לשדרות

שני הרוגים ופצוע בינוני כתוצאה מתאונת דרכים קשה שאירעה הבוקר (חמישי) בצומת איבים סמוך לשדרות. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.