יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / שאובי: "מגעים להקמת גוש גדול מאוחד לראשות העיר"
הרצל שאובי. צילום: אורי גבאי
הרצל שאובי. צילום: אורי גבאי

שאובי: "מגעים להקמת גוש גדול מאוחד לראשות העיר"

חבר העירייה הכי וותיק הרצל שאובי שכבר התמודד בעבר לראשות העיר עשוי להכריז בקרוב באופן רשמי על התמודדות בבחירות הקרובות ברשימה אחת עם אבי אדף, עו"ד דבורה ביטון וחבר'ה צעירים ביניהם אלירן ג'רבי מנהל הדף "מחזירים את שדרות לשדרותים". "רק אם נהיה מאוחדים נגד השלטון הנוכחי ננצח את הבחירות".

שנת הבחירות תיכף בפתח והמהלכים הפוליטיים בשדרות מתחילים להירקם: לאחר שבשבוע שעבר דיווחנו על כך שדר' אהרל'ה כהן מתומכיו של ראש העיר אלון דוידי בבחירות בוחן אפשרות להתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות השבוע נודע ל'דין וחשבון' כי מתקיימים מגעים מתקדמים של מספר דמויות בולטות בשדרות להקים גוש פוליטי עם תמיכה של שרים וחברי כנסת מכמה סיעות פוליטיות  מרכזיות. מי שעומד מאחורי המהלך הוא חבר מועצת העיר הכי וותיק הרצל שאובי שקיים בימים האחרונים "שיחות פוליטיות" במטרה לקדם את הקמת הגוש. "מזה תקופה ארוכה שאני שומע כביכול שאף אחד לא חושב להתמודד כי הניצחון של דוידי כבר מונח בכיס, זה כנראה מה שהם רוצים שכל התושבים יחשבו אבל לשמחתי התושבים מספיק חכמים" הסביר שאובי לפני מספר שבועות מה שרמז על כך שהוא שוקל צעדיו.

נזכיר כי בשל העובדה שאף אחד לא הצהיר על מועמדות מול דוידי שלכל הדעות הביא לשינוי בתחומי החיים בעיר, הצהירה כבר לפני מספר חודשים עו"ד דבורה ביטון כי היא מקווה שגורמים פוליטיים יתאחדו סביב המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר והבהירה: "אני בטוחה שיש אלטרנטיבה לדוידי, אפילו כמה אלטרנטיבות יותר טובות. דוידי לא יישאר בבחירות לבדו במערכה על ראשות העיר".

כאמור, שאובי החליט להרים את הכפפה ומקיים מזה מספר ימים מגעים מתקדמים להקמת הגוש. ככל הנראה הגוש שהולך ומתגבש יכלול את חבר האופוזיציה המוערך אבי אדף שוויתר על הצטרפות לקואליציה לאחר שלא היה מוכן לוותר על סוגיית מרכז יום לקשיש מול העירייה שניהלה מאבק משפטי עיקש שהביא בסופו של דבר להפסקת הזרמת התקציב, אפשרות נוספת היא הצטרפות של עו"ד דבורה ביטון שכבר הצהירה בעבר שתהיה מוכנה להיות שותפה למהלך פוליטי רציני, בנוסף שאובי במגעים עם מועמדים צעירים, ביניהם אלירן ג'רבי שמנהל מאבק ממושך בשלטון הנוכחי, בין היתר באמצעות דף הפייסבוק שהוא מנהל "מחזירים את שדרות לשדרותים". מלבד זאת, שאובי כבר נפגש עם שרים ממפלגת 'כולנו' בו פעיל אחיו משה שאובי, כמו כן עם חברי כנסת חרדים וסביר להניח שאם עו"ד ביטון בתוך המהלך הרי שגם מפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד תיתן חסותה על המהלך.

בשיחה עם שאובי הוא אישר בפני 'דין וחשבון' כי יש מגעים להקמת גוש פוליטי גדול, ברקע יש גם את האפשרות שאהרל'ה כהן יתמודד, שאובי שהיה בן כיתתו וקרוב מאוד לאביו ז"ל של כהן מאמין שגם הוא ירתם למהלך הפוליטי. "רק אם נהיה מאוחדים נגד השלטון הנוכחי ננצח את הבחירות", הסביר והוסיף:"אני כמובן אשמח שיצטרפו עוד מועמדים איכותיים שגם אם לא עכשיו בהמשך נדע לאחד את השורות ולתמוך במועמד בעל הסיכויים הכי גבוהים, אני יכול לומר לך כבר בשלב הזה שאני שמח שאין משחקי אגו ויש הבנה מול כל מי שאכפת לו משדרות שצריך לעשות את המהלך במטרה לעצור את מה שקורה היום בשדרות בשקט בשקט בכל מיני משרות ובעלי תפקידים שמתמנים מטעמו כשכל בני המקום נדחקים הצידה".

צילום: אורי גבאי

עוד הוסיף שאובי:"הגיע הזמן שהתושבים בשדרות יידעו בניגוד למה שמנסים לייצר, המאבק על ראשות העיר רחוק מלהיות אבוד, המצב לא אבוד, יש מנהיגות מקומית איכותית אחרת שיודעת לעשות את העבודה, שאף לא אחד שבא מבחוץ וקיבלנו אותו בחיבוק, גידלנו אותו וטיפחנו אותו יתנפח עלינו ויתנהג ביהירות. בבחירות הקרובות יש לנו הוותיקים יכולת לשנות את המצב ולהחזיר את השלטון לשדרות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.