שבת , 7 דצמבר 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / שדרות אירחה את אליפות צה"ל למפקדים
בכירי צה"ל ביום ספורט כאות הצדעה לשדרות. צילום: דו"צ

שדרות אירחה את אליפות צה"ל למפקדים

אתמול (יום ב') התקיימה אליפות צה"ל למפקדים בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, לראשונה מחוץ לבסיסי צה״ל, בעיר שדרות. אירוע אליפות צה״ל למפקדים מתקיים באופן מסורתי 19 שנים מאז חידושו בשנת 2000. השנה נערך לראשונה האירוע בעיר שדרות, לאות הוקרה לתושבי העיר וכלל תושבי העוטף, המפגינים חוסן אזרחי ולאומי מעורר הערכה ולחיזוק הקשר שבין צה״ל ופיקודו הבכיר לבין התושבים עליהם מגנים לילות כימים במערכות השונות. 


תחום הכושר הגופני, הנבחן באליפות זו, הוא אמצעי קריטי בכשירות הקרבית הנדרשת ללוחם ולמפקד ומשמש כמרכיב משמעותי ביצירת מצוינות אישית וארגונית. מפקדי צה״ל הבכירים, מהווים באירוע זה דוגמה אישית בעבור פקודיהם, לקיום וניהול אורח חיים בריא ותרבות גופנית. במסגרת האליפות התאמנו מפקדים בכירים מדרגת סגן-אלוף בתפקידים מבצעיים, ועד לאלופים, בענפי ספורט שונים, ביניהם: ריצה, ניווט, תחנות כוח, טריאתלון, ספינינג, שחייה, פילאטיס וקרב מגע. בסיום האליפות התקיים טקס הענקת פרסים ליחידות הזוכות באליפות צה״ל בכושר קרבי שהתקיימה לפני כשבועיים.
אליפות צה״ל למפקדים היא פעולה אחת מיני רבות, אותן יזם מערך הכושר הקרבי, במטרה לשפר את הבריאות והכשירות הגופנית של משרתי צה״ל.

 ראש עיריית שדרות אלון דוידי עם הרמטכ"ל כוכבי. צילום: דו"צ

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "אי אפשר שלא לחוש את רמת החיבור והמחויבות שיש בנינו לבין עם ישראל ואלו שנמצאים בחזית, ושדרות היא בחוד החנית של החזית הזאת. אנחנו נתאמץ ונשתדל לעשות כל מה שרק אפשר כדי להמשיך ולשפר את הביטחון ואת תחושת הביטחון.

מדברי ראש עיריית שדרות, מר אלון דוידי: "זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות העיר הראשונה שמארחת את אליפות צה"ל למפקדים. אני מודה לרמטכ"ל על היוזמה ומודה לכל הקצינים שהגיעו להכיר את עירנו היפה. ביטחון והתיישבות הולכים ביחד ונמשיך לשתף פעולה עם חיילי ומפקדי צה"ל שמגנים ושומרים עלינו כל השנה".

לכתבה הבאה:

צפו: ניצחון משכנע למכבי ציון שדרות על ירוחם

אולי במשחק הכי טוב שלה העונה במסגרת המחזור ה-12 מכבי ציון שדרות ניצחה 3:0 את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.