שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / שדרות לפני הכל – ריאיון חגיגי עם ראש העיר אלון דוידי
צילום: גולן סבג

שדרות לפני הכל – ריאיון חגיגי עם ראש העיר אלון דוידי

למרות שיכול היה עכשיו להגיע למעמד מכובד בהנהגת המדינה, אלון דוידי מרגיש נינוח הרבה יותר על כסא ראש העיר שדרות. בראיון ראשון הוא מספר על הלילה שלא ישן כשקיבל הצעה פוליטית שמעטים היו מסרבים לה, מסביר למה על אף המציאות הביטחונית רוב תושבי שדרות בחרו נתניהו, מה הוא חושב על מתקפת הפוסטים על תושבי עירו ומבהיר כי לא יעשה הנחות לראש הממשלה בנושא הביטחוני.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי היה נראה מחויך ומאוד מרוצה השבוע ולא רק בגלל הניצחון של ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו שהעניקה לו תקציבים אדירים כדי לשקם את שדרות ולהפוך אותה לעיר פורחת ומשגשגת בכל התחומים, אלא לדבריו מהסיור שהוא קיים במהלך השבוע בין בתי העסק להם העניק שי לחג. "אם יש משהו שמחמם את הלב כל הזמן זה להיות בשטח ולפגוש את התושבים, לפגוש את בעלי העסקים שמעריכים את העשייה שיש בשדרות, את הפריחה המדהימה שיש בכל תחום, אני תמיד אמרתי שהם המדד הכי טוב כדי לדעת אם אני עושה את העבודה שלי,  מהם אני מקבל גם מחמאות וגם ביקורות שעוזרים לנו לתקן ולשפר כל הזמן".

אני פוגש את אלון דוידי בלשכה נינוח מתמיד, למרות שיכול היה להתרווח בקרוב באחד ממושבי כנסת ישראל, אולי אפילו בתפקיד של שר בממשלת נתניהו, הוא לא מתחרט לרגע שסרב להצעה פוליטית מפתה מאוד שהניחו בפניו אנשי הבית היהודי לאחר לכתם של נפתלי בנט ואיילת שקד. לטובת מי שפספס את הפרקים הקודמים בסאגה שהעסיקה את התושבים, כולל מסיבת עיתונאים דרמטית שבה רק ביקש להכריז על פתיחת פרויקט שיפוץ המרכז המסחרי, נספר עד כמה הוא היה קרוב לעזוב את תפקידו, חודשים ספורים אחרי שנבחר מחדש לקדנציה שנייה. האהבה שלו לתפקיד, לתושבים ולשדרות בכלל עמדה אין ספק למבחן חשוב, בכל זאת לא בכל יום מקבל נבחר ציבור, ראש עיר, דרך סלולה להנהגת המדינה. נזכיר שבתחילת דרכו הציבורית בשדרות, עת נבחר לשמש כחבר מועצה, הוא כבר התמודד לכנסת במסגרת הבית היהודי במקום השישי, משם כנראה התקבעה ההנחה שהמטרה העיקרית שלו היא להגיע להנהגה הארצית, הנחה שהתנפצה לעת עתה כשהחליט לוותר על ההצעה לעמוד בראש הבית היהודי.

עד כמה באמת ההצעה הייתה רצינית ועד כמה היית קרוב להיענות לה?

"מייד אחרי פרישתם של בנט ושקד הונחה בפניי ההצעה, אני מודה שזה מאוד החמיא לי. הופעלו עליי לחצים בכל זאת, אני לא מכיר הרבה אנשי ציבור שיוותרו על הזדמנות כזו. אני אשקר אם אומר לך שלא שקלתי את האפשרות וכבר קיבלתי את ברכת הדרך מהמון גורמים בהנהגה אבל מהרגע הראשון היה לי ברור שיש לי העדפה ברורה הרבה יותר חשובה, רבה יותר משמעותית, העדפה שבסופו של דבר הכריעה".

מספרים לי אנשייך על לילה ממש דרמטי ללא שינה לפני סגירת הרשימות?

"היה עליי לחץ ממש גדול, נתבקשתי לישון על זה עוד לילה לפני שאני מקבל החלטה סופית. כמובן שבני המשפחה היו בסוד העניין. צריך לזכור שרק כמה חודשים קודמים התושבים נתנו בי אמון כך שהייתה דילמה מאוד גדולה ולא יכולתי לאכזב  תושבים רבים".

ובכל זאת מדובר בהזדמנות שאולי לא תחזור?

"לא בונים על גב הריסות, והמילה האחרונה שלי בשדרות לא נאמרה , כשאני יוצא החוצה ורואה מה תושבי שדרות מצפים ממני , מבחינתי זה התפקיד שלי, יכול להיות שבעתיד זה יקרה אבל מבחינתי כרגע זו שדרות, לא יכולתי גם לעצור את הכל באמצע, תשמע אני לא מכיר הרבה אנשים שמקבלים כזו אפשרות ומוותרים עליה, יכולתי עכשיו להיות חבר כנסת ואולי שר בממשלה אבל שדרות חשובה לי יותר. מבחינתי לא עברתי שלב של להחליט, יש אנשים שהיו פועלים אחרת אבל אני מבסוט ואני במקום הנכון ואני חייב לומר שאני שלושה חודשים אחרי הבחירות אני מסתובב בעיר ואנשים שמחים וטוב להם, ואם אני נמצא במקום הזה, זה הדבר הכי טוב בעולם".

 

בהנחת אבן הפינה לשכונת המוזיקה. צילום: אדי ישראל

מבטיח לא לשבת בחיבוק ידיים אם לא יהיה שינוי ביטחוני

עם כל הכבוד לבית היהודי, בבחירות לכנסת שהתקיימו בשבוע שעבר, דוידי פעל במרץ לניצחון של הליכוד בשדרות, ההישג הזה של דוידי ואנשיו (43%) על אף המציאות הביטחונית,  הצליח להוציא מדעתם תושבי מרכז רבים שתמכו במפלגת כחול-לבן של גנץ ולפיד, אפילו את השכנים מקיבוץ ניר-עם שחשבו שיש להחליף את ביבי.

בשבוע שעבר הייתה מתקפת פוסטים על תושבי שדרות, מה הרגשת שקראת את זה?

" אני חושב שהנושא של בחירות ארציות משקף את הדעות של אדם אם היא ימנית או שמאלית , אני חושב שרוב האנשים בשדרות למרות הקשיים והכעס, ועם כל המציאות המורכבת שאנחנו נמצאים בה, דעתם נמצאת בצד הימני של המפה הפוליטית, הרי בסוף היו 2 ברירות ואנשים כאן העדיפו את הברירה שאיתה הם מזוהים, האג'נדה הפוליטית שבה הם מאמינים. אני חושב שהאנשים האלה הם אנשים רדודים, כמו שראיתי את ההתקפה של רוני מאנה שהוא לא יעזור בחסד לאלו שהצביעו , אני חושב שבסך הכל בסוף מי שהוא ימין הוא ימין ומי שהוא שמאל הוא שמאל, אף אחד לא מוכן לתת את האצבע לטובת הסכם אוסלו נוסף או שמאל נוסף. לדוגמא ראית את עמיר פרץ שהוא תושב העיר שאנחנו מאוד מכבדים, גם הוא לא הצליח לשנות את זה".

אם נתייחס רגע בצורה עניינית, יש משהו בטענה על כך שהמציאות הביטחונית גרועה ותושבים שיש להם הזדמנות לשנות לא עושים את זה?

"השאלה היא איך אתה מסתכל על הדברים. עוד פעם מה זה רע, בסוף לפני 15 שנה שדרות הייתה עיר שאלפי תושבים עזבו אותה, שמישהו קונה דירה ומוכר אותו , כל המערכות היו תקועות, היום יש לנו קושי, אי אפשר להגיד שבמערכת הביטחון הכל עובד, יש לנו 95% גן עדן ו- 5% גיהינום אבל יש הבנה של התושבים שזה נושא מורכב. אני גם אבא, גם לנו יש ילדים,  משפחות, אנחנו מבינים וחיים את העניין הזה, אבל מצד שני שדרות מתפתחת, שדרות גודלת , שדרות מנצחת, אני חושב שמעבר לבחירות אנשים פה הם אנשים לאומניים, הם אנשים ציוניים, הם אנשים שמבינים את המציאות המורכבת שמדינת ישראל נמצאת בה ואני גם אמרתי למר נתניהו אנחנו דורשים שיהיה כאן 100% ביטחון אבל אי אפשר להשוות את המצב של לפני עשר שנים למצב של היום".

בשורה התחתונה יש מציאות בלתי נסבלת וממשלה שלא עושה מספיק?

"אני מסכים לחלוטין שזו מציאות שאסור לאפשר לה להמשיך.  בעניין הזה גם אמרתי לראש הממשלה שאני חולק עליו כי אני מאמין שבסופו של דבר  נצטרך להיכנס לעזה, הוא מאמין בדרך אחרת ואני כמובן מכבד אותו. הוא מאמין שצריך למצות את כל האפשרויות לפני שמקבלים החלטה שהיא באמת לא פשוטה.  אגב כל המציאות הזו בשדרות מתרחשת בגלל תפיסת עולם של השמאל, אותה תפיסה שהביאה עלינו את ההתנתקות".

אם בקרוב שוב נסבול מסבבי הסלמה חוזרים גם אז תשמור על איפוק?

"אני בהחלט לא מוכן לתת יד לכך שהתושבים שלי בשדרות ובכלל בעוטף עזה ימשיכו לסבול מטרור. אגב גם לפני הבחירות חשבתי ככה אבל לא יצאתי להפגין כי חשבתי שזה לא עיתוי נכון, היה חשוב לסיים את מערכת הבחירות גם המקומית וגם הארצית, כעת אנחנו סומכים על ראש הממשלה אבל תהיה בטוח שאם הבעיה לא תיפתר לא נשב בחיבוק ידיים".

מעבר למציאות הביטחונית, התושבים בשדרות צריכים להיות מרוצים ממשלת נתניהו?

"זה בדיוק מה שאני טוען, אם נבודד את המציאות הביטחונית, ממשלת הליכוד בראשות נתניהו עשתה מה שאף הנהגה קודמת לא עשתה למען הדרום בכלל ושדרות בפרט. מה שלא מבינים אנשי השמאל שתקפו את תושבי שדרות שאם נניח בצד את המצב הביטחונית נעשתה עשייה שלא נעשתה מעולם, הממשלה הנוכחית עשתה תיקוני עוול היסטוריים בכל סוגיית התקציבים. אם ניקח את שדרות אי אפשר להתעלם מהעשייה בתחום התחבורה ופתיחת הרכבת, אי אפשר להתעלם ממהפכת הנדל"ן ומחיר למשתכן, מהפכת שיקום שכונות, כל תחום שאתה נוגע הייתה מהפכה גדולה ובסופו של יום התושבים בשדרות מבינים את המורכבות של המציאות הביטחונית, כמובן לא מסכימים לחיות במציאות הזו אל יודעים שכאשר יש שקט מבחינה ביטחונית ממשלת ישראל עושה את עבודתה בענק בכל התחומים. אני אסכם את זה במשפט שאמר יו"ר סניף הליכוד אופיר אסולין "פעם חטפנו קסאמים ולא התייחסו אלינו, עכשיו אנחנו חוטפים קסאמים אבל לפחות מתייחסים אלינו".

אז אתה חושב שקונים אותם בכסף?

"ממש לא אבל יש עובדות שאי אפשר להתעלם מהם. ראש הממשלה מיחס חשיבות גדולה לשדרות וראינו את כמות הביקורים שלו בעיר, אני מאמין לו שבאמת אכפת לו מהעיר, אכפת לו מהתושבים אבל הוא מאמין בזה שימצה את כל האפשרויות לפני שיכניס חיילים לעזה. הלוואי ויהיה שקט ושלום אבל אני לא מאמין הזה. מבחינתי התקציבים שמועברים לשדרות בשל המציאות עוזרת לנו לנצח את הטרור, למרות הטילים אנחנו ממשיכים להתפתח וזו התשובה הכי טובה".

 

 

צילום: דוברות עיריית שדרות

 

להפוך את שדרות למוקד תיירות

בחזרה לעניינים המקומיים. אחרי קדנציה ראשונה מוצלחת נבחר דוידי לקדנציה שנייה, לדבריו אם מישהו חשב שהוא יוריד רגל מהגז, הוא טעה. "אחרי ששיקמנו את שדרות ועשינו מהפכה גדולה בכל התחומים יש לי עוד המון שאיפות ורעיונות גדולים לבצע, בקרוב יהיו לא מעט הפתעות לתושבים" הוא מכריז.

היה נדמה לי שהתאכזבת מתוצאות הבחירות, ציפית לתמיכה גורפת של 80 אחוזים?

"היו לי שאיפות ואני לא מסתיר את זה שהצהרתי שאני רוצה תמיכה של 80 אחוזים אבל אני בטח לא יכול להתאכזב מהתמיכה הגדולה שקיבלתי מרוב רובם של התושבים שמבינים שנעשתה עשייה גדולה. אגב, אם יש משהו שהתאכזבתי שלא קיבלנו את המנדט השישי והיינו מכניסים את איתמר אוחנה למועצת העיר".

הבחירות מאחורייך כי הייתה לי תחושה אחרת?

"בהחלט הבחירות מאחוריי. אני מודה  כן, כאב לי לשמוע את האמירות שנאמרו על מגזרים מסוימים, השנאה הזו שניסו להכניס בין מגזרים מסויימים זה כל כך שטות. אני ציפיתי מאנשים שאם כבר רוצים להחליף אותי שיבואו ויגידו, שיתקפו דברים שבאמת צריך . אני רוצה לקוות שזאת תהיה הפעם האחרונה שיעשו ניסיונות לפלג את שדרות כי מה שמייחד את שדרות זאת הקהילה המגוונת שחיה בשותפות מדהימה".

מה התוכניות שלך עוד? אחרי 5 שנים?

"קודם כל יש לנו תוכנית סדורה שהמטרה שלה היא להחזיר את שדרות לתושבים, אם זה בנושא שירות לתושב שהקמנו את אחד האגפים הטובים בישראל, אם זה המוקד העירוני שכל הנושא של שירות לתושב הוא ברמת פלאים, כל נושא הרישום לגנים, ברמה של האפליקציות העירוניות גם מול הגבייה וגם מול הרישומים, וגם כל ההודעות, והופעות וכל הדברים האלה, אני חושב שאנחנו במהפכת הדיגיטל ועיריית שדרות מובילה בתחום הזה , אם זה מבחינת נושא החינוך שאנחנו כבר שנה שישית עם אחוז ההצלחה בבגרויות הגבוה ביותר בדרום עם העמקה של שיפור האיכות של הבגרויות של התלמידים שלנו שזה בא לידי ביטוי בהמשך התקצוב לחינוך ובדברים שהעירייה לקחה על עצמה, כמו מרכז המדעי שהקמנו השנה ביחד עם משרד המדע, ופתאום נבחרות שלנו זוכות בתחרויות של רובוטיקה, התיכונים והחוגים המסובסדים שהשגנו בעזרתו של בנט של 100 שקלים, שבו ילדים באים ולומדים, ואת זה מוביל אלעד קלימי, פרוייקט של גש"ר שאותו יזם מיכאל אמסלם שבו תלמידי כיתות ו'  למעלה מ 180 תלמידי כיתות ו' מגיעים 3 פעמים בשבוע למשך שעתיים וחצי, לקבל חיזוק. והם לומדים עם מרצים מהמכללות בצורה הטובה ביותר.

אם זה כל נושא העבודה שלנו מול בתי הספר בנושא המיצב"ים, שזה הופך להיות נורמה, שמיצ"ב הוא לא איזה מבחן צדדי, הוא אינדיקטור לראות מה קורה בכיתה ומה קורה עם התלמידים. אנחנו גם מנסים ליזום עכשיו הבים של מורים , של פיזיקה, מתמטיקה, אנגלית ולשפר  את איכות ההוראה שלהם ולהעניק להם כלים שיוכלו להצליח עם התלמידים שלהם בצורה הטובה ביותר. כל הנושא של גני הילדים ובתי הספר- הנה זו השורה  הראשונה, מדעים אלון אחרי שנים שלא הסכימו לבנות אותו מחדש אז אנחנו בונים אותו מחדש, השלב הבא זה הרוא"ה וכמובן המקיף הכללי שיבנה בסטנדרט הכי גבוה.

מהפכת הגנים- אנחנו השנה הולכים לפתוח 13 גנים חדשים ובתוכם יהיו גם גנים לחינוך מיוחד. בית ספר הדר , שמלמד ילדים עם כל האטוזים הקל אנחנו הולכים להקים אותו מחדש. כל נושא המועדוני נוער, כמו תנוער הנוער העובד והולומד, ולבני עקיבא והצופים , זו מהפכה שלמעשה קודם כל אומרת שאנחנו מתעסקים בחינוך.

הדבר השני זה כל הנושא הקהילתי, אני חושב שעלינו ברמה, כל המתנ"ס בהובלתה של יהודית אוליאל ביחד עם לימור כהן, כל מערכת החוגים שפרסנו אותה בצורה נפלאה, בצורה מסובסדת. כל נושא העמקת החוגים לא רק לילדים, אלא גם לגילאים יותר מתקדמים, לדוגמא מכללה בקהילה שזה למעשה לעשות קורסים קצרים.

כמו למעשה שיש במחול 200 בנות מגילאי קטנים עד בוגרים יותר אז ככה גם אני רוצה בכל החוגים.

חוגים לילדים, חוגים לבני נוער, חוגים למבוגרים, חוגים להכשרות מקצועיות. וכמובן כל הסל התרבותי שאנחנו נותנים בצורה הרחבה ביותר לכל העדות לכל הגילאים,  פסטיבלים, הפכנו מעיר של יום העצמאות לפסטיבל יום העצמאות, מירוץ שדרות, פסטיבל בלוז', קולנוע דרום, סוכה למחשבה… פסטיבל תנועה ומחול.פסטיבל הקיץ

הפעלת פארק עזריאלי בצורה שוטפת לקראת הקיץ. כל מה שקשור לגמלאים ונהנים, אנחנו נותנים להם מענה של ים פעילויות.עיריית שדרות היא פיילוט בכל מדינת ישראל. אנחנו למעשה נותנים פה מענה והכוונה לכל מי שמגיע לגיל 60  לכיוון הפנסיה, ואנחנו רואים את הפעילות של כל יחידת ההתנדבות. יש המון פרויקטים בניצוחם של אנשים שעושים עבודה נפלאה כמו אלונה ברווחה ומארק בקליטה, אתה רואה את הכל מתייצב יש תוכנית עבודה מובנית. יש פעילות ענפה, פרוייקט קהילות אפילו בעניין בתי הכנסת , כבר לא מתייחסים לבית כנסה רק כאל מקום להתפלל בו אלא מעצימים את הרב, מעצימים את בית הכנסת, את הגבאי, את הפעילות הקהילתית.

וכשאתה שואל למה מגיעים לשדרות אתה מבין שעל אף כל הקסאמים יש כאן נהדרת שרק תלך, תגדל ותפרח ותהפוך לעיר מרכזית בדרום".

ציינת את העשייה הקיימת, האם יש תוכנית להביא שינוי משמעותי בנושאים מרכזיים כמו תעסוקה?

"לי יש 2 אתגרים מרכזיים, אתגר 1 זה קודם כל שימור האיכות הגבוהה והרמה שאנחנו נותנים לתושבים, מזכיר לך שבסקר שנעשה שדרות הייתה מקום שלישי בארץ מבחינת כמות התקציב , וכמות תשומת הלב שהיא נותנת לתושבים מצד שני אנחנו גם מקום עשירי בארץ מבחינת הגירה,  מבחינתי חייב לשמר את הקיים ולשפר את המרחב הציבורי וגם להכיל את כל אלו שמגיעים. אנחנו הולכים להקים אגף נוסף אגף שייפתח בתוך שירות לתושב שיפתח בקליטה של כל תושב ותושב שיידע מה יש לו.

האתגר השני הוא התעשייה והתעסוקה, אני למדתי בבחירות האלה שכל מה שעשיתי בעסקים לא היה מספיק, גם העסקים הקטנים וגם הגדולים, לכן הגדלתי את כל התחום הזה, כולם ביחד עם שמעון ועם הרצל שאובי מחזיק התיק, היה לנו את כנס העסקים, מאות בעלי עסקים מתכנסים מה שלא היה להם בעבר, פורומים שונים, יזמות עסקית, עכשיו אנחנו מקימים אסלטור שזה מאיץ עסקים, נכנסו לכל נושא הפיצויים שאנחנו מנסים לעזור , אנחנו רוצים להביא יועץ שיעזור לעסקים להגיש את כל הטפסים וכל את הבירוקרטיה. אנחנו מפתחים כרגע את איזור תעסוקה 9, שזה יהיה כל נושא ההייטק, אנחנו הולכים להקים עוד 3 אזורי תעשייה- בסך הכל קרוב ל- 1000 דונם של תעשייה ותעסוקה , ממשיכים לבנות את כפר הסטודנטים שלב ב' שזה למעלה מ-100 מיטות,  אגב, יש היום יזם שמוכן להשקיע מעל 100 מיליון שקל למעל 1000 מיטות לסטודנטים בעיר, יש יזמים שרוצים להקים מרכזי תעסוקה גדולים מאוד בעיר, אלו דברים שלא היו פה בעיר .

ועוד נושא סופר חשוב. העיר שדרות התברכה בנוף מדהים ואנחנו מתכוונים להפוך אותה למוקד תיירות. כל שנה מתקיים פסטיבל דרום אדום ולצערי אין שבילי גישה מסודרים לנוף שעוטף את העיר עם מרבדי כלניות. בעזרת משרד התיירות אנחנו נקים שבילים, כמובן נחנוך את בית הגבורה שיספר את הסיפור של שדרות, הגבעה שכולם קוראים לה גבעת קובי תעבור שיפוץ ותונגש לעמדת תצפית עם משקפות, בשכונת המוסיקה פרויקט אגם המים המלאכותי כבר בעיצומו ויש כמובן עוד תוכניות בקנה שיהפכו את שדרות לעיר שמושכת אליה מטיילים מכל הארץ וגם תיירים שיבואו לכאן ויכירו את האזור המדהים שלנו".

פיתוח מסיבי של כיכרות חדשות ברחבי העיר. צילום: עצמי

מה מבחינת מבנים פיזיים תקועים כמו היכל התרבות?

"כשאתה אומר מבנים פיזיים צריך לפרק את זה ל5 סקטורים, כשאני אומר למשל הספורט. מעבר לאצטדיון, אנחנו הולכים להקים עכשיו מרכז ספורט, מחפשים עכשיו מיקום, אני מדבר על אצדטיון נוער, על מרכז טניס עם מסלולי הליכה, טניס, מתקני מקלחות, הקמה של 2 אולמות ספורט, שיקום של המרכז המסחרי והקמת היכל התרבות, כל נושא החנייה הקדמית , אנחנו הולכים להקים עוד חנייה במקום אגף השפע הישן, הולכים להקים חוסן בתקציב ענק, בית להורות, מרכז טיפול בבע"ח, כפר הסטודנטים, חניכת מרכז יד לבנים. דבר נוסף, המהפכה הגדולה שבשדרות זה השיקום שכונות, מי שילך לשכונת בן יהודה, לנאות אשכול, אתה תראה מבנים שלא היה בהם כלום, החלפנו להם חדרי מדרגות,החלפנו להם תאורה במדרגות יש להם תאורה סולרית, סידרנו חיצונית, יש להם דשא יש להם עצי פרי יש להם גדרות, השקענו למעלה מעשרים מיליון ₪, אנחנו הולכים לעשות אותו הדבר בשכונת ניר עם ובשכונת קסדור,אני מנסה להגיע למצב שכל עניין התחזוקה של המבנים הישנים הללו ושל האנשיםם שחיים שם הוא יהיה במנגנון פנימי שאנחנו יהיה לנו את הגופים הסולאריים לתחזק את זה ולהרוויח מזה. בסוף אני מנהל את העיר אבל הדבר הראשוני שראש עיר צריך לעשות זה להביא כסף ולעבוד בשיתוף פעולה עם השרים בממשלה ועם ראש הממשלה ולהביא כספים ירימו את העיר.שמדובר בתקציבים לעיר אני יודע להילחם".

נושא חשוב שלטעמי דורש שינוי דרמטי זה תכנון העיר גם מבחינה אדריכלית, אנחנו רואים כיכרות שנעשתה בהם חצי עבודה, בכניסה לעיר הציבו פסל מרהיב ומסביר חוסר טעם משווע?

"אנחנו מודעים לזה ולכן כבר התקבלה החלטה להיכנס לעובי הקורה יחד עם מחלקת ההנדסה כדי לשנות את המצב, חשוב בהחלט שתהיה נראות מרהיבה לעיר אגב לא רק בכיכרות אלא גם במבנים. אני ישבתי עם החברה הכלכלית והוחלט להשקיע להשקיע בנושא הפיקוח, ממת כל פרויקט שאנחנו נרים בעיר הוא יהיה פתוח לשיתוף ציבור. יהיו נציגי ציבור בתוך ועדות שמקבלות החלטות כדי לקבל רעיונות ולשמוע הערות בונות וחשובות. בכלל אני מאוד נגיש לציבור, הפייסבוק שלי הוא האחד האקטיביים ולא בגלל שפרסמתי שאני שוטף חלונות, הוא אקטיבי, למשל ביום שישי פרסמתי את זה שאני הולך לעשות וידאו בנושאים שונים, מענה לתושבים, צריך להמשיך לטפל ולדחוף. אני שמח שהציבור מגיב זה עוזר לי לטפל וזה גם מה שהופך אותנו למצוינים, היום הציבור יודע שהעירייה עובדת. העובד יעשה הכל כדי שהתושב ייצא מרוצה".

לסיום מה תאחל לתושבי שדרות?

אני רוצה לאחל לתושבי שדרות היקרים חג פסח כשר ושמח , שנמשיך לפרוח, שנמשיך לשגשג, שנמשיך להתפתח

למסור את תודתי הגדולה לעובדים המסורים של עיריית שדרות ושל החברות העירוניות, למנכלי"ם לגזבר, לחברי המועצה, הן מהאופוזיציה והן מהקואליציה, למחזיקי התיקים , לסגניים, לממלאת מקום ראש העיר, למשנה ראש העיר, לצה"ל ולכוחות הביטחון ששומרים עלינו יומם ולילה, ובע"ה נאחל לנו שנמשיך לפרוח, נמשיך לשגשג ונמשיך להתפתח ומאחל הצלחה גדולה לראש ממשלת ישראל. בינימין נתניה ולשרים שיבחרו. ולאשתי היקרה נורית ולילדים המקסימים שלי. אגב, אם אתה שואל למה לא הלכתי לכנסת מעבר לתושבים היקרים לליבי?  מי שהשפיעה זו אשתי, אשתי אוהבת את העיר שדרות ואת תלמידיה ולא הייתה מוכנה שאעזוב את שדרות לטובת הכנסת".

 

 

 

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.