יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / שמעון פרץ למועמדים לראשות העיר: "תחשפו את הונכם"
שמעון פרץ
שמעון פרץ

שמעון פרץ למועמדים לראשות העיר: "תחשפו את הונכם"

המועמד לראשות העיר שדרות שמעון פרץ יצא בקריאה למועמדים לראשות העיר שדרות לחשוף את הצהרת ההון שלהם. כל המועמדים הביעו הסכמה, ראש העיר דוידי:"הגשתי הצהרת הון לפני 4 שנים".

 המועמדים השונים בבחירות המוניציפאליות לראשות ומועצת העיר משקיעים תקציבים גדולים בעיקר לקמפיין התקשורתי, לעיתים רבות הציבור לא ממש יודע מהיכן מגויסים כל  התקציבים שחלקם אומנם מגיעים מתרומות אבל חלקם מההון העצמי של המועמד,  כך שסוגיית הצהרת הון הפכה למשמעותית כמעט בכל מערכת בחירות.

כעת, 11 חודשים לבחירות, הראשון שמבקש להרים את הכפפה  בנושא הוא המועמד החדש יחסית שמעון פרץ שבעבר היה במשך 25 שנים גזבר ומנכ"ל העירייה. בשיחה עם 'דין וחשבון' אומר פרץ כי בפנייה שהגיש לכל המועמדים, ביניהם ראש העיר אלון דוידי, הרצל שאובי ופרדריק גרניט יועץ עסקי שפעיל מאוד בדף פייסבוק שמבקר את השלטון בנושאים שונים לחשוף את הונם כמקובל. "כמועמד שרוצה מאוד לראות שבשדרות מתנהלת מערכת בחירות שקופה ונקייה מהשמצות אני חושב שזה ראוי שכל מי שבכוונתו לבקש את אמון הציבור יהיה שקול מול הציבור ויחשוף את הונו" מסביר פרץ, "אני כמובן מכבד כל אחד מהמועמדים ומצפה שלא יוסתר דבר מהציבור שחייב לדעת מה ההון של מי שמבקש להנהיג אותו, לי אישית אין בעיה ומציג שכל אחד מהמועמדים ינהג כמוני".

כידוע,  עד כה מול ראש העיר המכהן דוידי הצהירו שניים שבכוונתם להתמודד בחודש אוקטובר 2018 על ראשות העיר. מי שעוד הצהיר על מועמדותו הוא פרדריק גרניט שבינתיים מקיים פעילות אופוזיציונית באמצעות המדיה בהפקת סרטוני תדמית שמבקשים לחלוק על דרך ההתנהלות בעירייה ולדבריו להראות לציבור את האמת, הוא גם מציע בסרטונים שונים רעיונות ייעול שבעירייה לטענתו צריכים ליישם. כך או כך, סביר להניח שככל שיתקרבו הבחירות יעלו עוד שמות של מועמדים, כמו כן חיבורים פוליטיים שונים.

כאמור, להצעתו של שמעון פרץ שכבר הצהיר כי יהיה הראשון שיהיה מוכן לחשוף לציבור את הונו התייחסו המועמדים שהכריזו על רצונם להתמודד לראשות העיר.  כתב 'דין וחשבון' פנה לכל אחד מהמועמדים כדי לשמוע את עמדתו. "אני לא רואה בחשיפת הצהרת הון בעיה בכלל, אני מוכן להצהיר כי יש ברשותי בית אחד וכלי רכב שעלותו מתחת ל-30 אלף שקלים, מבחינתי אם אדרש אשתף פעולה כי אני חושב שראוי שהציבור יקבל מועמדים עם שקיפות מלאה כלפי הציבור" ציין בדבריו חבר העירייה הרצל שאובי שיתמודד לראשות העיר.

גם המועמד פרדריק הביע הסכמה, "הרעיון של שמעון פרץ לבקש את הצהרות ההון הוא רעיון מדהים שאני מתוסכל שלא הצעתי אותו ראשון. אני משווה ומוסיף עליו את תעודת התושב – אני כבר כאן ולא ממתין לסקר כדי להחליט אם לעבור לגור בשדרות".

דובר העירייה מסר בשמו של ראש העיר: "ראש העיר אלון דוידי לא מחכה לבחירות ולאמירות של מועמדים אחרים כדי להגיש הצהרת הון וכבר לפני כ-4 שנים, לאחר בחירתו לתפקיד, שלח את הצהרת ההון שלו למשרד הפנים, כפי שמחייב החוק". יש לציין כי החוק אינו מחייב מועמדים לראשות עיר לפרסם הצהרת הון אלא אם הם נבחרים ובכל מקרה אין שום חובה לפרסם לציבור את הצהרת ההון לציבור. בכל מערכת בחירות עולה נושא הצהרות ההון אך לרוב הוא אינו מקבל כל משמעות כי לבסוף המועמדים אינם מפרסמים את הצהרת ההון שלהם".

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.