יום שלישי , 17 ספטמבר 2019
דף הבית / חדשות / חינוך / תיכון 'גוטוירט' משדרות בצמרת רשימת התיכונים הטובים בארץ
תיכון מקיף 'גוטוירט' בשדרות. צילום: אורי גבאי

תיכון 'גוטוירט' משדרות בצמרת רשימת התיכונים הטובים בארץ

שנה אחר שנה, מסב המקיף הכללי אמי"ת ע"ש גוטוירט בשדרות גאווה לעיר שלמה: המקיף חזר למקומו הטבעי ברשימת בתי הספר המצטיינים ודורג במקום הראשון לאחר שנמדד בכ-20 מדדים שונים, הכוללים מדדים לימודיים וערכיים.

משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את רשימת 288 התיכונים שהצטיינו בשנת הלימודים תשע"ט בתחום הערכי, החברתי והלימודי. הנהלת בית-הספר מקיף כללי אמי"ת ע"ש גוטוירט בשדרות שמחו למצוא את עצמם שוב ברשימת בתי הספר המצטיינים זו השנה ה-5 ברציפות (ישנם רק 10 תיכונים כאלה בארץ9 ועוד יותר שמחו לראות שחזרו לדירוג הראשון ברשימה, לאחר שבשנה שעברה דורגו בדירוג השלישי.

במשרד מסבירים כי בחירת בתי הספר התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים שעברה. בין המדדים: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור. מנהל המקיף הכללי אמי"ת ע"ש גוטוירט בשדרות, אדי דגן, שמח לקבל את ההודעה על זכייתו בפעם החמישית ברציפות של בית-הספר כבי"ס מצטיין. לא מדובר בהישג המביא לכבוד בלבד ויש גם פרס כספי – כל עובד הוראה בביץ הספר שעבד במשרה מלאה יתוגמל במענק חד-פעמי של 8,451 שקלים. גם באגף החינוך ובהנהלת העירייה הייתה התרגשות רבה למשמע הבשורה על הצטיינותו של בית-הספר, המוביל מזה מספר שנים באחוז הזכאות לבגרות באזור הדרום.

 מנהל תיכון גוטוירט אדי דגן. מוביל את בי"ס להישג חסר תקדים. צילום: אורי גבאי

בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים: שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה; חישוב המדדים הערכיים-חברתיים נערך בהשוואה לקבוצת השווים, ובתוך כל מגזר בנפרד.

בהישגים הלימודיים, נקבעו המדדים: אחוזי הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז  זכאות  לתעודת  בגרות  איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל. ומידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה קודמת.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס לזכייה ואמר: "נושא הערכים הוא אחד מהיעדים המרכזיים במערכת החינוך. אני רואה בהם את היסוד שבונה חוסן של חברה. חוסן של עיר. בעיניי, ערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה, הם ערכים מובילים. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את התלמידים והתלמידות שלנו לקראת שנת הלימודים החדשה, בעזרת השם גם בשנת הלימודים תש"ף נעשה את ההשתדלות המירבית כדי להצליח ולהצטיין בכל המדדים, הן בתחום הלימודי והן בתחום הערכי חברתי".

סגן ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "השילוב המיוחד והמנצח של גוטוירט, הן באחוזים הגבוהים בזכאות לבגרות והן בחינוך לערכים הוא אחד מהנדבכים הגדולים והחשובים שמערכת החינוך מקדמת. העידוד למצויינות בחינוך יחד עם עידוד לפעילות בתנועות נוער, ארגוני נוער, מעורבות בקהילה או קידום של מיזמים חברתיים מצמיחים מנהיגות צעירה, נוער מעורב ומשנה פני מציאות".

מנהל גוטוירט, אדי דגן: "בית הספר אמי"ת ע"ש גוטוירט שדרות גאה להימנות ברשימת בתי הספר המצטיינים של משרד החינוך זו השנה החמישית ברציפות. הישג זה נשען על עבודה מקצועית ומרשימה של צוות מורים נפלא ורתום ששר מליבו ניגון שכולו אהבת העיר ותלמידיה. להישג זה לא היינו מגיעים ללא הגיבוי התמיכה והצבת היעדים של הנהגת העיר וללא תמיכת ההורים ושיתוף הפעולה מהתלמידים היקרים שלנו".

לכתבה הבאה:

צפו: דוידי מגיב למחאת 'פתק אדום' ומסביר למה עדיף לבחור ביבי

כפי שפרסמנו הבוקר, מורן הילה מדמוני משדרות מציעה לשים בקלפי פתק אדום במחאה על היעדר …

2 comments

  1. אני למדתי בבית ספר לפני 24 שנים ואני מלאת גאווה שזה בבית ספר שמוביל .
    היה ממש כיף ללמוד שם והמורים היו טובים.

  2. שמח לשמוע על ההישג הנכבד.ישר כח לצוות המורים ולהנהלת בית הספר בראשותו של אדי דגן.
    ברכות לתלמידים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.