יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / תמיר עידאן: "קורא לכל החקלאים לאחד כוחות מול קיצוץ המים"

תמיר עידאן: "קורא לכל החקלאים לאחד כוחות מול קיצוץ המים"

השבוע ביום שלישי במכללת "ספיר" התקיים כנס החקלאים בנושא קיצוץ המים, ובו השתתפו ראשי מועצות ומובילי אגודות החקלאים באזור.

עקב מצב המים החמור אליו נקלעה מדינת ישראל, הוחלט לאחרונה על קיצוץ מים מאסיבי לחקלאים העוסקים בגידולי אדמה. קיצוץ זה מהווה מכה קשה עבור החקלאים שכעת לא יוכלו להמשיך ולגדל באותה מתכונת כמו בשנים הקודמות עקב המחסור במים. עקב מצב זה עשויים החקלאים להגיע להפסדים גדולים מאחר ולא יוכלו לייצר הכנסה מגידוליהם שכבר לא יתממשו בגלל המחסור במים.

תמיר עידאן בכנס החקלאים. צילום: דוברות שדות נגב

החקלאים דורשים מהממשלה לקבל פיצוי כספי על אובדן ההכנסה הצפוי בעקבות קיצות מכסות המים שלהם. יש לציין כי מישהו בממשלה התרשל בעניין המים שכן לא הפעילו את מפעלי התפלת  המים בכל העוצמה האפשרית על מנת לחסוך כסף וכך פתאום התחוור כי חסר המון מים במשק המים בישראל.

בכנס עצמו דיברו ראשי הרשויות השונים במטרה להיאבק בהחלטת קיצוץ המים ולייצר פיצוי הולם לחקלאים.

תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, קרא לאיחוד הכוחות וליציאה למאבק לטובת החקלאים.

"אני יוצא בקריאה לכל העוסקים במלאכה לאחד כוחות ולשתף פעולה. להיפגש כבר בשבוע הבא ולהעלות את הנקודות החשובות שיש לטפל בהם. לחלק תפקידים כל אחד לפי חוזקו ובכוחות משותפים לצאת למאבק בעניין המים.  יש לנו את הכוח לסגור את המדינה. אם זה לא יצליח בדיבורים נעבור למעשים" עוד הוסיף עידאן ואמר כי "עשרות חקלאים סגרו את המשק שלהם אצלנו. המצב מאוד קשה. זה לא פשוט להיות היום חקלאי. יש חקלאים המוכנים כיום לעבוד בשכר מינימום ולסגור את המשק. משרדי הממשלה השונים מהתלים בנו ומנצלים את חוסר האחידות בינינו. לכן חשוב שנהיה מאוחדים ומאורגנים." כך לדברי ראש המועצה.

בשבוע הבא יימשכו התיאומים בקרב ראשי הרשויות שצפויים לצאת למאבק בעניין המים.

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.