יום שישי , אפריל 27 2018
Home / חדשות / תשתית הביוב הוחלפה, הגינה נותרה הרוסה

תשתית הביוב הוחלפה, הגינה נותרה הרוסה

לפני כשנה בוצעו עבודות להחלפת צנרת ביוב בסמטת האשל, במהלך העבודות חצר ביתם של משפחת נחשונוב ניזוק. למרות הבטחות העירייה שנה חלפה וטרם בוצעו התיקונים.

משפחת נחשונוב שמתגוררת בסמטת האשל בשדרות שמחה מאוד כאשר נציגי העירייה הודיעו להם לפני כשנה וחצי כי תשתית הביוב הישנה שגורמת להצפות חוזרות ונשנות תוחלף. הם לא תיארו לעצמם שיגרם להם נזק רב והם יצטרכו לרדוף אחר העירייה והקבלן כדי שהמצב ישוב לקדמותו. "שמחנו שסוף סוף בעירייה החליטו להחליף את התשתית הישנה. למרות שהעבודות לקחו זמן המתנו בסבלנות. במהלך העבודות הם ביצעו חפירות בגינה שלנו כי הביוב העירוני עובר בחצר שלנו, חשבנו שאחרי שיסיימו את העבודות יתקנו לנו את הנזקים אבל זה לא קרה ומאז אנחנו במרדפים" מספר בן המשפחה שי יצחק נחשונוב.

כאמור, במסגרת העבודות להחלפת התשתית, בוצעו חפירות בגינה הפרטית שלהם. "הפכו אותה לחלוטין, חפרו בור ארוך כדי להוציא את הצינור, פירקו ריצוף, פיזרו שם כל מיני חומרי עבודה, צינורות, קרשים" סיפר בעבר נחשונוב לאתר שלנו 'שדרונט', "החצר שלנו הפכה לאתר עבודה וככה היא נשארה עד היום. אני גר בבית עם ההורים, יש לי עשרה אחיינים שמגיעים לפה הרבה וגם היו פה בשבת אז פשוט אסרנו עליהם לצאת החוצה. ההורים שלי הם לא צעירים וגם להם אני דואג, בכל רגע מישהו יכול למעוד שם ולהיפצע. כבר שבועיים אנחנו שומעים 'מחר' וכלום לא קורה, זאת פשוט סכנת נפשות. אני לא מבין למה צריכים לחכות שיקרה פה אסון, בשביל לבוא ולתקן את הנזק שהם עשו. אני מתקשר כל יום לקבלן, שאמור לבצע את העבודה, והוא אומר שעדיין לא קיבל אישור מהעירייה להתחיל. לא ברור לי למה עובדים הפוך, קודם הורסם ואז מחכים לאישור לתקן. אם הייתי יודע שזה יהיה ככה לא הייתי מסכים שיתחילו לעבוד בלי לראות אישור חתום מראש".

לפני כחצי שנה בהתייחסות של העירייה לנושא של משפחת נחשונוב היא דיווחה כי הנחתה את הקבלן לסיים את העבודות בהקדם האפשרי "ואכן כך יקרה בימים הקרובים". מסתבר שהימים הפכו לשבועות והשבועות הפכו לימים וטרם תוקנו הנזקים בגינה של משפחת נחשונוב. "במהלך הזמן שעבר ניהלתי שיחות מול כל גורם אפשרי בעירייה" דיווח השבוע נחשונוב, " נמסר לי מהם שזה בטיפול כבר כמעט שנה כיום הם פשוט לא עונים לפלאפונים לא לי ולא לאמא שלי עכשיו השאלה עוד כמה זמן זה יהיה בטיפול כנראה עד שיקרה איזה אסון".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "הדיירים בנו רצפות ושבילים על בריכות הביוב בחצר הבית. בעקבות תלונתם שמי הביוב עולים מפעם לפעם, הגיע למקום קבלן תשתיות מטעם העירייה על אף שמדובר בשטח פרטי.  במהלך העבודות, שביל בטון והרצפה שהם יצקו מעל קו הביוב נשברו. כשהעירייה פנתה למשפחה כדי לתקן את הנזק, היא נענתה שעליה לייצר מדרגות וריצוף תואם, מה שגרם לעיכוב ובינתיים הופסקה העבודה עם קבלן התשתיות. לאחרונה יצא מכרז לקבלן תשתיות חדש שיחל לעבוד בקרוב גם בבית משפחת נחשונוב לשביעות רצון המשפחה".

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.