יום רביעי , מאי 23 2018
Home / כללי / דשא כבר יש

דשא כבר יש

למרות זאת סיום הפרויקט עוד נראה רחוק משום שיש לסיים את כביש הגישה והחנייה וכן תיקון ליקויים ושדרוגים בעלות של 900 אלף שקלים.

המצב האבסורד שכמות משקעים של גשם בלילה של לפני משחק כדורגל במגרש העירוני המקומי מביא לביטולו אף על-פי שמזג אויר סביר לקיום משחק כדורגל חייבים לעשות לו סוף. "די באמת נמאס לשחק על מגרש כזה שפוגע בנו מאוד מקצועית" הגיבו בצדק שחקנים במכבי שדרות שיצאו ממנו ספוגי בוץ. מצב זה מביא את כולם לתהות מתי כבר יהיה מוכן אצטדיון הכדורגל שבנייתו החלה לפני 8 שנים!  אז בשנה שעברה אמרו שבעונה הנוכחית נשחק שם כבר, לאחר מכן אמרו בעירייה ש"בינואר נחנוך את האצטדיון" והנה העונה כבר מתקרבת לשליש האחרון ועדיין משחקים במגרש המיושן מאוד.

במושגים של הכדורגל בשדרות המתקן החדש שנמצא כבר בשלביו הסופיים הוא בהחלט בשורה. קשה היה שלא להתלהב ולהתרשם ממראה משטח הדשא המושקע והירוק להפליא, עוד יותר היה מרשים לראות כיצד משקעים גדולים של גשם יורדים ואין סימן לשלולית במגרש, בעניין הזה לפחות בשדרות יוכלו להיות רגועים.

אצטדיון הכדורגל החדש. משטח דשא מצוין. צילום: אורי גבאי

כאמור, המבנה עומד כבר הרבה שנים, לפני כשנה חודשו העבודות ובשבועות האחרונים הם הושלמו כך שאפשר לומר שהמתקן עצמו מוכן. כעת מה שמעכב את סיום הפרויקט כולו זה סלילת הכביש ובניית חניון הליך שעלול לקחת זמן רב. עוד התברר כי בעקבות הליקויים הרבים שהתגלו והצורך במספר שדרוגים נדרש לשם כך תקציב של כמעט מיליון שקלים- 900 אלף שקלים, בין היתר לבנות מחדש את ספסלי הקבוצות שנבנו בניגוד לתקן עם 9 מקומות בלבד ובמרחק לא תקני ביניהם. בנוסף, משום מה לא לקחו בחשבון את היציאה מחדרי ההלבשה שנבנו מתחת ליציע למגרש מבלי שיהיה מגע עם הקהל. לשם כך הוחלט לבנות מנהרת אקורדיון במקום למשל ליצור פתח היישר במגרש.  למרות שקברניטי העירייה הכריזו כי זהו נפתרו כל הבעיות נדמה כי הם ייבנו כפי ניתן לראות בתמונה את ספסלי הקבוצה על הקרקע הם עלולים להסתיר לכל מי שישב בשורה הראשונה של היציע.

כך או כך,  סיום הפרויקט עוד נראה רחוק מסיום ואם לא יאיצו את הקצב גם בתחילת העונה הבאה (ספטמבר) המתקן לא יהיה מוכן. בעירייה טוענים כי תוך ארבעה חודשים יהיה ניתן לחנוך את האצטדיון, לעומת זאת, במחלקת הספורט לא ממש אופטימיים. כל מה שניתן לקוות שעבודות הפיתוח יושלמו, הליקויים יתוקנו ולא פחות חשוב שהפרויקט יושלם כולו על-פי התוכנית המקורית עם התקנת מושבי פלסטיק ופרגולת קירוי מפני הגשם בחורף ומפני השמש בקיץ כדי שלקהל האוהדים המקומי שהרבה שנים רגיל לעמוד מסביב לגדרות יהיה נוח ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.