יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / 400 תושבי עוטף עזה הגיעו למפגש עם יאיר לפיד בקיבוץ כפר עזה

400 תושבי עוטף עזה הגיעו למפגש עם יאיר לפיד בקיבוץ כפר עזה

לפיד אמר במהלך המפגש: "החקלאות הישראלית היא לא רק עניין כלכלי אלא ערך לאומי והמדינה צריכה להשקיע בה, אני מסתובב הרבה בארץ ואני גאה לראות את האנשים המדהימים שיש במדינה. למדינה הזאת יש צבא חזק ומוסרי, יש פה כלכלה משגשגת ובעיקר יש פה אנשים ערכיים ומוכשרים. אנשים שאוהבים את מדינת ישראל. אבל יש חור בטנק הדלק, והחור הוא המערכת הפוליטית שלנו. הגיע הזמן שנתייצב מול זה"

ביום ראשון האחרון, הגיע יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, לביקור בכפר עזה, ונפגש עם מעל 400 תושבי האזור שהגיעו לחדר האוכל בקיבוץ. בכנס שארגן מטה המפלגה באזור בראשות נירה שפק ואנשי לשכתו של ח"כ חיים ילין, לשעבר ראש מועצת אשכול, פרט לפיד בפני הנוכחים את התוכניות שלו לעתידה של מדינת ישראל. בתחילת דבריו התייחס לפיד לתחושות הציבור בעקבות התנהלות הממשלה: "הם עסוקים בעצמם, בחקירות שלהם, בכספים שלהם, במקורבים שלהם, ובג'ובים שהם מחלקים לעצמם במקום באזרחי מדינת ישראל. הפוליטיקה היא הבעיה מספר 1 במדינה. השחיתות מתחילה משם. חוסר היעילות מתחיל משם. ג'ובים למקורבים, כספים קואליציוניים, הסתה מכוערת. המערכת פוליטית חולה. ממשלת נתניהו אפילו לא מעמידה פנים שהיא עושה מה שנכון. המטרה שלהם היא לשרוד בתפקיד. האם אזרחי מדינת ישראל מקבלים את מה שמגיע להם? הגיע הזמן שנתייצב מול זה בלי למצמץ. אנחנו פה כי אנחנו מוכנים ויכולים להנהיג ולהוביל ולנהל את מדינת ישראל!"

במהלך הכנס התייחס לפיד לחיזוק החקלאות בישראל: "החקלאות הישראלית היא לא רק כלכלה אלא ערך לאומי והמדינה צריכה להשקיע בה. פיתוח החקלאות לא מצריך תקציבי עתק, יש את הכסף אבל הוא מופנה למקורבים ולאינטרסים פוליטיים של הממשלה. יש עתיד רואה בחקלאות כנכס שצריך לשמור עליו ולכן יש לנו מצע חקלאות מפורט ששם דגש על חקלאות מודרנית וחדשות שתוביל ותצעיד את הענף קדימה."

ח"כ ילין אמר בתום הכנס כי "יש עתיד מחויבות לתושבי העוטף ולכן חשוב היה לנו להגיע ולשמוע את התושבים בצורה אישית וישירה. יש לנו תוכנית מסודרת איך להפוך את העוטף לבטוח יותר, את החקלאות למפותחת יותר ואת מדינת ישראל לטובה עוד יותר ונוכל לממש את זה רק בעזרת תושבי האזור." בנוסף לפיד הציג את "תוכנית 7 הנקודות של מפלגת 'יש עתיד'", לחיזוק מדינת ישראל: "העתיד זה לא משהו שמחכים לו. העתיד זה משהו שמובילים אליו. תפקיד ההנהגה, הוא לשפר ולהפוך את חיינו לטובים יותר ולפעול למען עתיד ילדינו, אבל זה לא קורה. היום, לא מתקיים אף דיון, בשום פורום בשלטון, לאן רוצים להצעיד את ישראל בחמש השנים הקרובות. לנו ב"יש עתיד" יש תוכנית מסודרת הכוללת 7 נקודות בנושאים הביטחוניים הכלכליים, בזירה הבינ"ל בחינוך וברווחה, שעוסקת במה שחשוב לציבור הישראלי, כי זה תפקידה של הנהגה".

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.