עוטף עזה
ארצי

Share |

הכי שרופים- פרויקט ראש השנה
אורי גבאי - תצפית 28.9.08
אספנו בשבילכם את הפעילים הכי הכי של כל אחד מהמועמדים לראשות שדרות. לא תאמינו מה יצא...

 

 

הפעיל של בוסקילה- חיים לזמי

 

"רק בוסקילה יחזיר את שדרות לחיים"

חיים לזמי (29), פעיל מובהק של דוד בוסקילה מספר מדוע החליט להיות מעורב בבחירות, למה בוסקילה הכי מתאים לתפקיד, על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר, לאן מועדות פניה של שדרות, מה הוא חושב על אחלמה, אלון דוידי וששון שרה, ומה הוא מאחל לתושבי שדרות.

 

כשחיים לזמי מתחיל לדבר על דוד בוסקילה, עיניו בוהקות ומבריקות. בכנות מלאה הוא מדבר על הרצון הגדול שלו לראות את שדרות חוזרת לימיה הטובים בהם מכל בית בקעו צלילי המוסיקה. וכאחד שגדל בבית עם אבא סולן להקת שפתיים- תאמינו לו, הוא יודע על מה הוא מדבר. "מאוד חסרה לי שדרות של פעם, שדרות של הילדות ואני משוכנע שניתן לחזור לאיכות החיים שהייתה פעם. כילד אני זוכר שראש עיר היה ראש עיר, היה מנהיג שכולם היו מזהים ורוחשים לו כבוד וזה גם מה שחסר היום. רק דוד בוסקילה בה מהמקום הזה, ורק יכול להחזיר אותנו לימים טובים יותר" אומר לזמי.

לזמי, רווק (29), בן העיר, מתפרנס בחברת התקשורת 'הוט' שם הוא משמש כמנהל אזור הדרום, בנוסף הוא לומד לתואר ראשון כבר שנה שנייה במגמה ראשית קרימינולוגיה.

מדוע החלטת להיות מעורב ופעיל בבחירות האלה?

"כמוני, כמוך, כמו כל תושב, לא צריך להבין בפוליטיקה כדי לראות בברור ששדרות צריכה וזקוקה לשינוי יסודי. אני לא מדבר רק על מראה חיצוני. כתושב המקום מילדות, אני זוכר איך הייתה בעבר מתנהלת העיר בתקופתו של בוסקילה. הייתה מנהיגות, היה אבא לשדרות, והייתה אהבה ושמחה גדולה בכל פינה בעיר. הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה, והפעם החלטתי להיות מעורב ולתרום מזמני כדי לשנות את המצב. אני לא איש של דיבורים, אני איש של מעשים שאוהב ורוצה לשנות דברים בשדרות. כבן של (סמי לזמי) מי שהביא כבוד גדול לעיר בתחום המוסיקה, התרבות חסרה. כילד אני זוכר בכל שכונה שהייתי הולך שמעתי על אהבה, כבוד בין אנשים, כנות, שכנות, וזה אני חושב חסר קצת בשדרות. להרגיש בעיר הגדולה זה טוב ויפה אבל היתרון בלחיות בעיר קטנה זה האכפתיות והחיוך שאתה מקבל מחבריך ומהסביבה. אז נכון, מה שקורה היום בשדרות זה השלכה מהמצב הביטחוני, הדור הצעיר התחלף וזה לגיטימי, אבל איכות חיים צריכה להשתפר במיידי, ולכן אני משקיע במערכת הבחירות המון מזמני, כדי ששדרות תחזור לימים יפים יותר".

למה בוסקילה הכי מתאים?

"אם לא נבחר ראש עיר שידע איך לנהל את העיר אנחנו בבעיה גדולה. עוד 5 שנים שישב אדם בשלטון בלי ניסיון, בלי ידע, אנחנו בבעיה. התושבים צריכים להבין שעוד 5 שנים, כמו השנים האחרונות, לצערי אני בספק אם נצליח לקום על הרגליים. שדרות לא צריכה רק מנהל אלא גם מנהיג שידע לסחוף אחריו תושבים למאבק בקסאמים, למחאות. שייתן אהבה ויחזיר אהבה. דוד בוסקילה הראוי מכולם, רק הוא יהיה המנוע שיניע את שדרות מחדש, רק בוסקילה יחזיר את שדרות לחיים".

על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר ביום שאחרי?

"לטעמי ראש העיר שיבחר יצטרך בשלב הראשון לפרק את המחנות ולאחד אותה למחנה אחד גדול. בעיני יש המון משמעות למשפט "ביחד נמשול, לחוד ניפול", וזה מה שייחד את שדרות תמיד. כרגע זו דמוקרטיה וכל אחד יבחר מה שהכי נכון מבחינתו וצריך לכבד אחד את השני אבל לאחר שיבחר ראש העיר כולם יצטרכו לתת יד להוביל את שדרות קדימה. כולם יצטרכו לפרגן ולתמוך, כי רק אהבה תביא אהבה, רק ביחד נחזיר את שדרות למסלול הנכון".

לאן מועדות פניה של שדרות?

"אני משוכנע לחלוטין שרק לימים טובים".

מה אתה חושב על המועמדים האחרים?

אחלמה פרץ:"את אחלמה הכרתי דרך הבת שלה שני בתקופת הילדות, אפילו ביקרתי בבית שלהם. אני חושב שהיא אישה ואמא לתפארת. אני בטוח שיש תחומים שבהם היא יכולה לתרום לשדרות. שיהיה לה בהצלחה".

ששון שרה:"אני מכיר את ששון עוד כשהייתי ילד, הייתי מאלה שהגיע למכולת של אבא שלו ז"ל כדי לרשום מסטיקים על חשבון ההורים. השם "ששון שרה" אומר הכל. הוא פייטר, אדם עם עקרונות, מאוד מעריך את הרצינות והכוונות שהן טהורות וללא שום מניע. אני מקווה לעשייה משותפת עם בוסקילה ומאחל לו הצלחה".

אלון דוידי:"אני מכיר אותו רק מתקופת הבחירות. מרגע שהכריז על מועמדותו לראש העיר אני מכבד אותו כשם שאני מכבד כל אדם, אני מגלה כבוד אליו ומקווה שטובת העיר חשובה לו כשם שהיא חשובה לי. בהחלט גם לו אני מאחל הצלחה".

האיחול שלך לכבוד השנה החדשה?

"שנה של הרבה אהבה. המוסיקה קצת חסרה לי בשדרות ומקווה שתחזור, ומשפט שמנחה אותי בחיים שלי:"ואהבת לרעך כמוך" עם תוספת קטנה בדיוק כמוך".

 

 

 

 

 

הפעיל של דוידי- אופיר אסולין

 

"אלון הוכיח מנהיגות בתקופה הקשה ביותר"

אופיר אסולין (28), פעיל מובהק ומנהל מטה של אלון דוידי מספר מדוע החליט להיות מעורב בבחירות, למה דוידי הכי מתאים לתפקיד, על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר, לאן מועדות פניה של שדרות, מה הוא חושב על אחלמה, אלון דוידי וששון שרה, ומה הוא מאחל לתושבי שדרות.

 

כשמטחי הקסאמים לא פסקו על שדרות, וההנהגה בעיר נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה הרגיש אופיר אסולין כמו רבים מהתושבים מופקר מכל הכיוונים, עד שלדבריו "נולד מנהיג למאבק בקסאם"- מאבק אותו היה צריך ראש העיר להוביל. "את אלון דוידי לא הכרתי קודם, הכרתי אותו מתוך העשייה שלו למען שדרות. גיליתי אדם שהוכיח מנהיגות בתקופה הקשה ביותר שעברה על שדרות. בזמן שהמנהיגים המקומיים שלנו נעמדו דום, הוא לא היסס ויצא למלחמה על הבית, בזמן שהוא נאבק, אחרים שתקו" אומר אסולין.

אסולין (28), נשוי ואב לשלושה ילדים מתפרנס בחברת 'שטראוס-עלית' שם הוא משמש כמנהל אזור הדרום. בנוסף, בשנים האחרונות הוא מככב בקבוצת הכדורסל המקומית 'מעיין שדרות'.

מדוע החלטת להיות מעורב ופעיל בבחירות האלה?

"אחרי תקופה כל כך ארוכה שבה אני מסתובב בעיר שלי ורואה את כל ההזנחה. מדרכות שבורות, ביובים פתוחים וערימות של זבל בכל מקום. הגעתי למסקנה שכפי שהעיר מתנהלת אסור שהיא תמשיך להתנהל ולכן אני חייב להיות מעורב. הגעתי למסקנה שאין מנהיג לשדרות, אין אבא לשדרות כבר 02 שנה לכן חייבים לשנות כיוון. בגלל שראיתי מה אלון דוידי עשה לעומת שאר המתמודדים, קשה להישאר אדיש ולתת את המפתחות למועמדים שלא תרמו דבר לעיר".

למה אלון דוידי הכי מתאים?

במסגרת העבודה שלי, אני אחראי גם על שדרות וחוויתי מקרוב עד כמה התושבים במצוקה, עד כמה העסקים בקשיים ולא מתפקדים. רק לאחר שאלון החל במאבק שבו העיר זכתה להכרה, החלו כל אזרחי המדינה וכל הגופים להירתם ולסייע לתושבים. רק המאבק הזה שם את שדרות על המפה. הפעילות שלו עם מטה המאבק חשפו בפני מנהיג אמיתי שמוכן להקריב את עצמו ואת משפחתו לטובת כלל הציבור. ככל שהזמן עובר, והחשיפה של אלון מתחזקת, הציבור מבין שאלון דוידי הוא האדם הכי נכון בעת הזאת של שדרות".

על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר ביום שאחרי?

"כולם מדברים גבוה גבוה, על פתור ממע"מ, על קאנטרי קלאב מפואר. אבל הדבר הראשון שצריך זה לעבור בניין בניין ולדאוג שיהיה אור במדרגות, שהבלטות יהיו ישרות, שהרחוב יהיה נקי ואחר כך לדבר על הדברים הגדולים. העיר צריכה קודם לקבל צבע ירוק במקום כל הקרחות החומות, ובד בבד לבנות תוכנית מסודרת לטיפול נקודתי בכל תחום ותחום".

לאן מועדות פניה של שדרות?

"אין לי ספק שהמצב הביטחוני הקשה עוד לפנינו, ובגלל הסיבה הזאת ומעוד הרבה סיבות טובות אנחנו צריכים לקוות למנהיג שידאג שאנחנו התושבים נהיה בראש מעייניו, בלי שום זיקה למפלגה אחרת. רוצה להאמין שפניה של שדרות לעתיד טוב יותר, ירוק יותר, אופטימי יותר יחד עם אלון דוידי".

מה אתה חושב על המועמדים האחרים?

אחלמה פרץ:"אין ספק כי יש מקום לאישה בפרט ואשת חינוך בכלל כמו אחלמה במועצת העיר. אני אישית ציפיתי ליותר מאשת שר הביטחון לשעבר, לאיזשהו פעילות למען תושבי שדרות אם ברמה התקשורתית ואם ברמה המעשית".

ששון שרה:"דמות מאוד צבעוני, אין ספק יכול לתרום מניסיונו כאיש ציבור וחינוך. מאוד מכבד את דרכו ומעשיו. מאחל לו המון הצלחה".

דוד בוסקילה:"אני סבור כי אדם שזנח את העיר ב-10 השנים האחרונות, פרט למערכת הבחירות לפני 5 שנים, אין לו את הזכות לבוא ולדרוש את המפתחות להנהגת העיר. זה זלזול באינטליגנציה של תושבי שדרות. לחשוב שאחרי 5 שנים שלא נקף אצבע למען התושבים הוא יכול לבוא ולבקש מנדט, זו אפילו חוצפה".

האיחול שלך לכבוד השנה החדשה?

"ראשית אני מאחל לתושבי שדרות שנה טובה ושקטה, שנה שבה התושב הקטן יוכל להרגיש גאה במקום שהוא גר בו, שיוכל לשמוח וליהנות ממנו".

 

 

 

 

 

הפעיל של ששון שרה- שמעון עמר

 

"ששון מכיר הכי טוב את הבעיות של שדרות"

שמעון עמר (45), פעיל מובהק ומנהל מטה של ששון שרה מספר מדוע החליט להיות מעורב בבחירות, למה ששון שרה הכי מתאים לתפקיד, על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר, לאן מועדות פניה של שדרות, מה הוא חושב על אחלמה, אלון דוידי וששון שרה, ומה הוא מאחל לתושבי שדרות.

 

כבר 7 שנים הולכים ארגון ש.ח.מ בהם שמעון עמר יד ויד עם בעל המכולת הידוע ששון שרה שמועמד לראשות העיר. את המאבקים של הארגון בתחום התרבות נגד המתנ"ס והסינמטק, הם פעלו יחד מאחר וחשו שהתושבים בשדרות מקופחים. הם גם היו מאלה שעמדו מאחורי צעדת המחאה הגדולה לבית חאנון. עכשיו אחרי כל המאבקים משוכנע עמר שהגיע הזמן לתת את מפתחות ניהול העיר בידיים של שרה. "ששון שרה הוא דמות מוכרת ביותר ומזוהה ביותר עם שדרות. אי אפשר לקחת ממנו את האכפתיות העצומה לעיר. רק אחד שכל חייו היה במקום יידע כיצד באמת להנהיג את העיר".

עמר (45), נשוי ואב לארבעה ילדים מתפרנס בסינמטק שדרות כמנהל תפעול וידוע בכינוי 'מנחם גולן' המקומי. הוא גם נמנה מראשי ארגון ש.ח.מ.

מדוע החלטת להיות מעורב ופעיל בבחירות האלה?

"הבסיס למעורבות שלי ושל ארגון 'ש.ח.מ' נובע קודם כל מחברות אמת וחברות לדרך עם ששון שרה שתמיד סייע לנו והיה איתנו בכל הפעילויות והמאבקים. לפני שהתקבלה ההחלטה להתמודד, התנגדנו שיכנס לפוליטיקה לא בגלל הסיכויים אלא בגלל שחשבנו שעדיף שיתעסק בעצמו וימשיך לעזור לאנשים בדרכו הנסתרת והטובה. מאחר והוא קיבל החלטה ומממן מכיסו הפרטי את הקמפיין, לא יכולנו לעמוד מנגד, ונרתמנו לסייע לו. כמובן שבנוסף לכל, גם מצבה העגום של שדרות שהתדרדרה בתחומים רבים היוו שיקול מכריע להרים את הכפפה ואולי בעזרת ה' להיות מתוך עמדת ההנהגה לשנות את המצב העגום הזה"

למה ששון שרה הכי מתאים?

"בעיני כל המועמדים ראויים אבל ששון הראוי ביותר. ששון יותר מתאים בגלל הפעילות הציבורית הענפה שהוא מקיים משך עשרות שנים. הוא מכיר הכי טוב את הבעיות האמיתיות של היישוב. החיבור שלו לתושב זה בנפשו, ואם יתנו לו צ'אנס העיר הזאת תרוויח איש שיקדיש את כל מרצו למען העיר הזאת בכנות הכי גדולה ואמיתית".

על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר ביום שאחרי?

"ביום הראשון יצטרך ראש העיר שישב על כסאו לרכז את כל מנהלי האגפים והפקידים הבכירים לפרוס את משנתו לתת להם להבין שיש הנהגה חדשה שמרגע זה עובדים ביחד למען השירות לתושב ותיקון כל המערכות שחלקם קרסו לגמרי או בחלקם צריך לרענן. אני לא מקנא בראש העיר שיבחר כי מחכה לו עבודה סיזיפית קשה מאוד".

לאן מועדות פניה של שדרות?

"אני בטוח לגמרי שעם הנהגה איכותית ולא רק ראש העיר אלא גם מועצת העיר, יהיה לנו עתיד טוב יותר".

מה אתה חושב על המועמדים האחרים?

אחלמה פרץ:"אחלמה אשה טובה וראויה. המוטו שלי שיכנסו לעירייה ולא חשוב באיזה תפקיד כמה שיותר חברים חדשים. להחליף את הישנים שהם שותפים בדיוק כמו ראש העיר למצבה הגרוע של העיר".

דוד בוסקילה:"איש עתיר ניסיון מה שאי אפשר לקחת ממנו, ואין מה לעשות ניסיון נדרש".

אלון דוידי:"היכרותי עם אלון קצרה מאוד. בסך הכל שיתפנו פעולה באוהל המחאה וכמו שטענתי גם בפניו:"כנס למערכת, תלמד אותה כי שדרות זה לא רק המצב הביטחוני". כמו שציינתי אלון דמות חדשה וזה חשוב".

האיחול שלך לכבוד השנה החדשה?

"שתהיה שנה של בחירה נכונה, שנה של זריעת אהבת חינם. עלינו לשמור על מערכת בחירות נקייה ולזכור כי בשנה הבאה, יש חיים אחרי הבחירות כי האתגרים שאנחנו הולכים אליהם בשדרות גדולים ועלינו לעמוד בהם. אסור להשלות את עצמנו שהשקט הזה יימשך וצריך להיות ערוכים למאבק על עתידנו. מי ייתן שתתגשמנה כל משאלות ליבכם".

 

 

הפעיל של אחלמה פרץ- אייל רדה

 

"האינטרס היחיד של אחלמה הם תושבי שדרות"

אייל רדה (38), פעיל מובהק של אחלמה פרץ מספר מדוע החליט להיות מעורב בבחירות, למה אחלמה הכי מתאים לתפקיד, על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר, לאן מועדות פניה של שדרות, מה הוא חושב על אחלמה, אלון דוידי וששון שרה, ומה הוא מאחל לתושבי שדרות.

 

אייל רדה החליט להיות שוב מעורב במערכת הבחירות בשדרות, מבחינתו אולי כדי לנסות בכל זאת להביא לעיר מנהיגות אחרת, מנהיגות חדשה, לא אותה מנהיגות ישנה שכשלה. הפעם הוא מאמין באמונה שלמה שרק אחלמה פרץ תביא את הבשורה האמיתית לשדרות, רק היא תחזיר את הגאווה. "בכנות גמורה אני אומר שבמערכת הבחירות הנוכחית היחידה שמביאה עימה בשורה וסטנדרט חדש היא אחלמה. אני שמח לגלות שתושבים רבים מבינים זאת, ורבים אחרים מתחילים להבין שזו האופציה הטובה ביותר" אומר רדה.

 

 

רדה (38), נשוי ואב ל-2 בנות, מתפרנס במכללת 'ספיר' שם הוא משמש כבר למעלה מ-5 שנים כמרצה בכיר בתחום המתמטיקה.

מדוע החלטת להיות מעורב ופעיל בבחירות האלה?

"משום שלא ניתן להשאיר את המצב כמו שהוא. יש לי משכורת טובה ומשרה מכובדת, ויכולתי להישאר בביתי עם אשתי ובנותיי ולא להתאמץ יותר מדי אבל אני מאוד אוהב את שדרות. אני חושב שמגיע לתושבים כאן הרבה יותר ממה שהם מקבלים כיום והצטרפתי למי שאני באמת חושב יכול לשנות, יכול לתת לתושבי שדרות לא רק חומריות אלא אהבה ורוח חדשה".

למה אחלמה פרץ הכי מתאים?

"משום שאנחנו לפני חג הסוכות יש 4 מועמדים ויש את ארבעת המינים ואחלמה בעיני היא האתרוג, גם הריח וגם הטעם. יש לה משנה סדורה, היא יודעת מה צריך לעשות, אין לה שום אינטרסים פרט לאינטרס היחיד שהם תושבי שדרות, אהבת התושבים, אהבת המקום, אהבה שלא תלויה בדבר. אני מכיר אותה 8 שנים  ומכיר את היכולות שלה, מכיר את האהבה שהיא יכולה לתת לתושבים ואין לי ספק ששדרות יכולה להרוויח ראש עיר בדמותה של אחלמה. אגב, לא בכדי סיסמת הבחירות שלה יושר, חזון ונשמה. מאחורי המילים עומדת מועמדת שאלה המילים שמאפיינות את האופי שלה"

על מה יצטרך לשים דגש ראש העיר הנבחר ביום שאחרי?

"הדבר הראשון שתושב בישראל, בפרט בשדרות מחפשים את היושר והאמינות ופועל יוצא מ-2 תכונות אלה זה שקיפות, צריכה להיות חלוקה שווה של משאבים, צריך להיות קשר בין העירייה והעומד בראשה לבין התושבים שזה מה שחסר המון לתושבי שדרות, כמובן שאחלמה אשת חינוך והחינוך הוא המקפצה לכל מה שיקרה פה בעתיד של שדרות".

לאן מועדות פניה של שדרות?

"אני חושב שלעתיד טוב יותר עם אחלמה. משום שאני בפאנל המצומצם שמכיר את תוכניותיה שכבר היום אחלמה מגבשת. כבר היום אני רואה תוכניות ורצינות ומוכנות לתפקיד כך שמה שנותר שמה-12.11 היא תתחיל להשתמש בתוכניות, הן מבחינת חינוך, שיפור פני העיר, תעסוקה ובכל מה שקשור בניהול תקין".

מה אתה חושב על המועמדים האחרים?

"אני מכבד מאוד את כל המועמדים. אני מקווה שכולם שמים בראש מעייניהם את תושבי שדרות, מאוד מכבד אותם, אבל לדעתי כל אחד לא מתאים לתפקיד מסיבה זו או אחרת. תכונות של ראש עיר טוב אני לא מוצא באף מועמד ומשום כך אני עם אחלמה ולא איתם"

האיחול שלך לכבוד השנה החדשה?

"אני מאחל לתושבי שדרות את אחלמה".

אין תגובות למאמר